Разделы презентаций


Ай??ла? ж?не мидиялар презентация, доклад

Содержание

Сабақтың мақсаты:Білімділік: Қосжақтаулылар класының түрлері, құрылысының ерекшеліктері, табиғаттағы маңызы туралы түсінік беру. Дамытушылық:Жаңа технологиялық әдіс-тәсілдерді пайдалана отырып, оқушылардың ойларын дамыту. Тәрбиелеу:Табиғаты қорғай білуге, қосжақтаулылардың табиғаттағы және адам өміріндегі маңызын ұғындырып,

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Сабақтың тақырыбы: Айқұлақ және мидиялар.

Сабақтың тақырыбы: Айқұлақ және мидиялар.

Слайд 2Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Қосжақтаулылар класының түрлері, құрылысының ерекшеліктері, табиғаттағы маңызы

туралы түсінік беру.
Дамытушылық:Жаңа технологиялық әдіс-тәсілдерді пайдалана отырып, оқушылардың ойларын

дамыту. Тәрбиелеу:Табиғаты қорғай білуге, қосжақтаулылардың табиғаттағы және адам өміріндегі маңызын ұғындырып, қорғауға тәрбиелеу.  Сабақтың түрі: жаңа сабақ. Сабақтың типі: ашық сабақ
Сабақтың әдісі: түсіндіру, баяндау, кестемен , суретпен жұмыс.
Сабақтың көрнекілігі: слайд, айқұлақтың суреті.
Сабақтың мақсаты:Білімділік: Қосжақтаулылар класының түрлері,  құрылысының ерекшеліктері, табиғаттағы маңызы туралы түсінік беру. Дамытушылық:Жаңа технологиялық әдіс-тәсілдерді пайдалана

Слайд 3Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.

Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.

Слайд 4ІІ. Үй тапсырмасын сұрау кезеңі:
1. Ұлулар типі неше класқа

жіктеледі және қандай?


2. Ұлулар қай жерлерде тіршілік етеді?

3. Ұлулардың

қанша түрі бар?




ІІ. Үй тапсырмасын сұрау  кезеңі: 1. Ұлулар типі неше класқа жіктеледі және қандай?2. Ұлулар қай жерлерде

Слайд 5



4. Ұлулардың қантарату жүйесінің буылтық құрттардан
айырмашылығы

неде?
5 .Ұлуларда жаңадан пайда болған қандай мүшелер жүйесі бар?
Ұлулар қалай

тыныс алады?
Былқылдақденелілер қалай қозғалады?

4. Ұлулардың қантарату жүйесінің буылтық құрттардан    айырмашылығы неде?5 .Ұлуларда жаңадан пайда болған қандай мүшелер

Слайд 6 Сәйкестігін тап:

Сәйкестігін тап:

Слайд 7Сабақтың тақырыбы: Айқұлақ және мидиялар.

Сабақтың тақырыбы: Айқұлақ және мидиялар.

Слайд 8
Айқұлақ және оның құрылысы

Айқұлақ және оның құрылысы

Слайд 9Жүйке жүйесі - үш жұп жүйке түйіндерінен тұрады.
Сезім мүшелері

желбезектерде, шапаншада, сифондардың қабырғаларында сезімтал жасушалар бар.
Қанайналым жүйесі -

ашық. 2 жүрекше, 1 қарыншадан тұрады.

Асқорыту жүйесі – Кіру сифоны –шапаша қуысы – өңешке –қарынға – ортаңғы және соңғы ішекке өтеді, одан артқы тесік қайтадан шығу сифонына ашылады.

Жүйке жүйесі - үш жұп жүйке түйіндерінен тұрады. Сезім мүшелері желбезектерде, шапаншада, сифондардың қабырғаларында сезімтал жасушалар бар.

Слайд 10 Ұлулардың табиғаттағы және
адам өміріндегі

маңызы

Ұлулардың табиғаттағы және     адам өміріндегі маңызы

Слайд 11Алқалар,әшекей бұйымдар

Алқалар,әшекей бұйымдар

Слайд 12Ұлу бақалшағынан жасалған сәндік бұйымдар

Ұлу бақалшағынан жасалған сәндік бұйымдар

Слайд 13ҰЛУЛАРДЫ ТАҒАМ РЕТІНДЕ ПАЙДАЛАНҒАН

ҰЛУЛАРДЫ ТАҒАМ РЕТІНДЕ ПАЙДАЛАНҒАН

Слайд 14Биологиялық диктант

Қосжақтаулы былқылдақденелілердің ............. бөлігі жойылып кеткен. Денесі тек

.......... және ....... тұрады......... қозғалады.
Айқұлақта бас болмағандықтан, оның ......

де,....... болмайды. Сондықтан қорек тікелей ........ түседі.
Қосжақтаулы былқылдақденелілер - ......... жануарлар. Олардың ...... жуыққа түрі белгілі.
Қосжақтаулылардың кейбіреулері ............... ретінде пайдаланылады.
Биологиялық диктант	Қосжақтаулы былқылдақденелілердің  ............. бөлігі жойылып кеткен. Денесі тек .......... және ....... тұрады......... қозғалады. 	Айқұлақта бас

Слайд 15 Мына кестені толтырып,дұрысына (+)белгісін, дұрыс келмегеніне (-)

таңбасын қойындар:

Мына кестені толтырып,дұрысына (+)белгісін, дұрыс келмегеніне (-) таңбасын қойындар:

Слайд 16IV. Бекіту:
Сауалнама
1.Денесі қатпар - шапаншамен қапталған жануар
А) өсімдіктер Б) жыландар В) ұлулар
2.Айқұлақта

қандай мүшелер болмайды:
А)аяқ Б) бас,тіл В)бақалшақ
3.Айқұлақтың тіршілік мекені:
А) мұхитта,

теңізде Б) топырақта В) таулы аймақта
Қозғалу мүшесі:
А) жалғанаяқтары арқылы Б) аяқтары В) кірпікшелері
5.Тыныс алуы :
А) өкпе Б) желбезек В) бүкіл денесімен
IV. Бекіту:Сауалнама1.Денесі қатпар - шапаншамен қапталған жануарА) өсімдіктер	Б) жыландар	В) ұлулар2.Айқұлақта қандай мүшелер болмайды:А)аяқ 	Б) бас,тіл	В)бақалшақ 3.Айқұлақтың тіршілік

Слайд 17V.Қорытындылау.
Қосжақтаулы ұлулар туралы топтастыру.

V.Қорытындылау. Қосжақтаулы ұлулар туралы топтастыру.

Слайд 18
VІ.Үйге тапсырма: §45 Айқұлақ және мидиялар оқып келу. Сөзжұмбақ құрау.

VII.

Бағалау.



VІ.Үйге тапсырма: §45 Айқұлақ және мидиялар оқып келу. Сөзжұмбақ құрау.VII. Бағалау.

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика