Разделы презентаций


?айталау. Білімді тияна?тау

САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ: Білімділік: Есепті әр түрлі тәсілмен шығару, кестелік қосу және азайтуды тиянақтау; амалдардың орындалу ретін анықтауға машықтандыру. Дамытушылық: Есепті әр түрлі тәсілмен шығарып, шешулерін

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Сабақтың тақырыбы:
Қайталау.
Білімді тиянақтау.



(92 бет)

Сабақтың  тақырыбы:  Қайталау. Білімді тиянақтау.  (92 бет)

Слайд 2

САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ:
Білімділік: Есепті

әр түрлі тәсілмен шығару, кестелік қосу және азайтуды тиянақтау; амалдардың

орындалу ретін анықтауға машықтандыру.

Дамытушылық: Есепті әр түрлі тәсілмен шығарып, шешулерін салыстыру, қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттері әр түрлі өрнектерді және олардың мәндерін салыстыру дағдыларын, ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.

Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.
САБАҚТЫҢ  МАҚСАТЫ:  Білімділік:     Есепті әр түрлі тәсілмен шығару, кестелік қосу және

Слайд 3

Сабақтың типі: Оқу материалын бекіту

сабағы.

Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету

арқылы түсіндіру,жарыс.

Көрнекілік: Геометриялық фигуралар, шаршы суреті, таратпа материалдар, ертегілер кейіпкерлері. Қосудың қасиеттері кестесі.
Сабақтың  типі: Оқу материалын бекіту         сабағы.Әдіс-тәсілдері:  Түсіндіру,

Слайд 4ЖОСПАР:

І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ.

Үй тапсырмасымен тексеру
ІІІ. Жаңа сабақ
ІҮ.

Жаңа сабақты бекіту
Ү. Қорытындылау, бағалау
ҮІ. Үйге тапсырма
ЖОСПАР:   І.    Ұйымдастыру кезеңіІІ.   Үй тапсырмасымен тексеруІІІ.   Жаңа

Слайд 5САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу ,

оқушыларды түгендеу.

ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Психологиялық дайындық.







Армысың асыл күн! Армысың асыл жер Армысың көк аспан Армысың жан досым Жылуыма жылу қос міне менің қолым!
САБАҚТЫҢ  БАРЫСЫ: Ұйымдастыру кезеңі: а)   Сәлемдесу ,  оқушыларды  түгендеу.

Слайд 6

Бір, екі, үш Отырамыз тып - тыныш Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз.

Бір, екі, үш Отырамыз тып - тыныш Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз.

Слайд 7- Балалар бұл қандай ертегі? «Бауырсақ» - Балалар ертегі қалай басталатын

еді....... Ендеше бауырсаққа аюдан қашып кетуіне көмектесейік. Аюдың тапсырмасы:

«Санды тап» ойыны.
- Балалар бұл қандай ертегі? «Бауырсақ» - Балалар ертегі қалай басталатын еді.......   Ендеше бауырсаққа аюдан

Слайд 8
-Мен бір сан ойладым, егер одан 20 - ны азайтсақ,

нәтижесі 50 болады.
Мен қандай сан ойладым?
- Мен бір сан

ойладым, егер одан 10 - ды азайтсақ, нәтижесі 2 болады. Мен қандай сан ойладым?
- Мен бір сан ойладым, егер одан 40 - ты азайтсақ, нәтижесі 20 болады. Мен қандай сан ойладым?
- Мен бір сан ойладым, егер одан 8 - ді азайтсақ, нәтижесі 2 болады. Мен қандай сан ойладым?
-Мен бір сан ойладым, егер одан 20 - ны азайтсақ, нәтижесі 50 болады. Мен қандай сан ойладым?

Слайд 9ЖАҢА САБАҚ.
Жақсы балалар сендер бұл тапсырманы тамаша орындап шықтыңдар. (Қоян шығады) -

Балалар ертегіде қоян бауырсақты жеймін дейді.

Егер біз қоянның тапсырмасын орындасақ ,бауырсаққа көмектесеміз. Қоян тапсырмасы:
ЖАҢА САБАҚ.Жақсы балалар сендер бұл тапсырманы тамаша орындап шықтыңдар. (Қоян шығады) - Балалар ертегіде қоян бауырсақты жеймін

Слайд 10Барлығы – 32 оқушы.
Келді – 10 қыз және 20 ұл

бала
Келмегені - ? оқушы.
І-тәсіл.

32-(10+20)=2 (о)
ІІ-тәсіл. (32-10)-20=2 (о)
ІІІ-тәсіл. (32-20)-10=2 (о) –
келмегені
Ж: 2 оқушы келмей қалды.

1 - тапсырма
Есепті әр түрлі тәсілмен шығару

Барлығы – 32 оқушы.Келді – 10 қыз және 20 ұл балаКелмегені - ? оқушы.   І-тәсіл.

Слайд 11 Қасқыр тапсырмасы:
2 - тапсырма Есепті әр түрлі

тәсілмен шығару
 
Барлығы – 16 оқ.
Қобыз – 2 оқ.
Сырнайда – 4

оқ.
Қалғаны домбыра - ? оқушы
І-тәсіл. 16-(2+4)=10 (о)
ІІ-тәсіл. (16-2)-4=10 (о)
ІІІ-тәсіл. (16-4)-2=10 (о) – домбыра

Ж: 10 оқушы домбыра тартты.

 
- Жарайсыңдар сендер бұл тапсырманы да мүлтіксіз орындадыңдар.

(Тақтаға келесі бауырсақтың алдынан қасқыр шығады.)

Қасқыр  тапсырмасы:2 - тапсырма   Есепті әр түрлі тәсілмен шығару Барлығы – 16 оқ.Қобыз –

Слайд 12СЕРГІТУ СӘТІ
Құсқа ұқсап бәріміз,
Қане, қанат жаяйық.

Құс сияқты қалықтап,
Ұшып-ұшып алайық!

СЕРГІТУ СӘТІҚұсқа ұқсап бәріміз,Қане, қанат жаяйық.Құс сияқты қалықтап,Ұшып-ұшып алайық!

Слайд 13

Балалар бұл ертегідегі түлкі бауырсақты алдап соқты.
Ендеше

бауырсаққа көмектесеміз бе? Түлкі тапсырмасы: «Кім жылдам»ойыны

Балалар бұл ертегідегі түлкі бауырсақты алдап соқты. Ендеше   бауырсаққа көмектесеміз бе?  Түлкі тапсырмасы: «Кім

Слайд 143 - тапсырма. Теңдіктер тура болатындай етіп жақшаларды қою.
 
13+6-2=17

17-2+3=18 19-9+2=12 16-2+2=12
17-2+3=12 15-1+1=13

жақсы сендерге бауырсақ шексіз ризашылығын білдіреді.

Бауырсақ сендерге алма ағашын сыйлады. Бұл жай алма ағашы емес екен, мұнда алмаларды жинай отырып екі таңбалы сандардың құрамын табу керек.

3 - тапсырма. Теңдіктер тура болатындай етіп жақшаларды қою. 13+6-2=17

Слайд 15
5- тапсырма Екі таңбалы сандардың құрамын пысықтау.

7 ?

9

14
? 6 ?

? 6 ?

7 ? 9

15




5- тапсырма
Екі таңбалы сандардың
құрамын пысықтау.

15

7 ? 9

? 6 ?

14

7 ? 9

? 6 ?

5- тапсырма  Екі таңбалы сандардың құрамын пысықтау.7  ?   914?  6

Слайд 16

6 - тапсырма
9+5=14 -

5 =
19+5=24

- 5 =
29+5=34 - 5 =

 







6 - тапсырма 9+5=14      - 5 =     19+5=24

Слайд 17
Сабақты қорыту:
Біз не білдік? Талқылау
Шығармашылық тапсырма
Ойлан, тап:

Азамат «3», Ержан «4», Тоқтар «5» деген бағалар алды.


 
Сабақты қорыту: Біз не білдік?   ТалқылауШығармашылық тапсырмаОйлан, тап: Азамат «3», Ержан «4», Тоқтар «5» деген

Слайд 18
Үйге тапсырма: 4 –тапсырма.

93 бет.

Үйге тапсырма:  4 –тапсырма.

Слайд 19
КӨҢІЛ БӨЛГЕНДЕРІҢІЗГЕ РАХМЕТ

КӨҢІЛ БӨЛГЕНДЕРІҢІЗГЕ РАХМЕТ

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика