Разделы презентаций


Авток?лік двигательдеріні? карбюраторлары ?ызметі, к?тіп - ж?ндеу ж?мыстары

Сабақтың тақырыбы: «Автокөлік двигательдерінің карбюраторлары қызметі, күтіп - жөндеу жұмыстары»

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1 Өтепқали Нәсіпқали Зинелғабиденұлы Индер аудандық білім бөлімінің оқушылар шығармашылық

орталығы Авто ісі мамандығы“Жас шебер” үйірмесі жетекші мұғалімі І санатты Индер аудандық білім

беру бөлімінің ІІ дәрежелі «Диплом» - 2009 ж. Индер аудандық білім беру бөлімінің ІІІ дәрежелі «Диплом» - 2011 ж. Индер аудандық білім беру бөлімінің ІІ дәрежелі «Диплом» - 2012 ж. Ұлттық бизнес-рейтингтер одағы «Еңбек жолындағы тиімділігі үшін» медаль 2014ж
Өтепқали Нәсіпқали  Зинелғабиденұлы

Слайд 2

Сабақтың тақырыбы:

«Автокөлік

двигательдерінің карбюраторлары қызметі, күтіп - жөндеу жұмыстары»
Сабақтың тақырыбы:

Слайд 3Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік - Двигатель карбюраторлары бөлшектерінің қызметі және күтіп–жөндеу жұмыстары

тақырыптары бойынша, оқушылардың алған білімдерін қайталау, пысықтау, еске түсіру,

сөйлеу қабілетін қалыптастыру. Карбюраторлардың қызметінің маңыздылығына өз бетінше іздену арқылы, білім алуға машықтандыру. Қоректендіру жүйесі қызметімен, күтіп – жөндеу жұмыстарын жасап үйрету.
2. Тәрбиелік - Оқушыларды ұқыптылыққа, үнемділікке, ойлау қабілеті жоғары тұлға етіп тәрбиелеу. Оқушының еңбекке қабілеттілігімен қатар кәсіпке икемділігін қалыптастыру, мамандық таңдауға бағыт – бағдар беру.
3. Дамытушылық - Оқушының теориялық алған білімін, практикалық іс жүзінде дамыту, топта жұмыс жасау арқылы қажеттілік, танымдық, өзара көмек, іскерлік, кәсіптік дағдыларын және сөздік қорын дамыту.

Сабақтың мақсаты:1.Білімділік - Двигатель карбюраторлары бөлшектерінің қызметі және күтіп–жөндеу жұмыстары  тақырыптары бойынша, оқушылардың алған білімдерін қайталау,

Слайд 4Сабақ түрі :


Білімді

тексеру сайыс сабағы
Сабақтың өту әдісі:
Деңгейлік тапсырмалар арқылы дамыта оқыту
Көрнекі құралдар:
Плакаттар, двигатель макеті, деталь бөлшектері,
оқулықтар, тест – тапсырмалар,автокөлік
карбюраторлары

Сабақ түрі :

Слайд 5Пәнаралық байланыс

химия
физика

металдар
технологиясы

Пәнаралық байланысхимияфизикаметалдартехнологиясы

Слайд 6 Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа

қатынасын тексеру, оқу кабинетінің сабаққа дайындығын бақылау. Оқушылардың

назарын сабаққа аудару.

Үй тапсырмасын тексеру: Двигатель механизмдері мен жүйелер тақырыбында дайындаған рефераттарға талдау жасау, талқылау,бағалау,тест(сұрақ – жауап) әдісімен өткен тақырыптарды қайталау.
1. Отынның қандай түрлері карбюраторлы двигатель үшін қолданылады ?
2. Отынды карбюраторға қолмен қалай айдауға болады ?
3. Бай және жұтаң жанғыш қоспаның анықтамасын беріңдер.
4. Қоректендіру жүйесінің негізгі ақауларын атаңдар.

Үйге тапсырма: Сабақта өткен двигатель механизмдері мен жүйелеріне арнап жаңадан рефераттар дайындау, өткен сайыс сабақ туралы оны бұдан да жоғары дәрежеде өткізу, жаңалық енгізу туралы пікір жазып келу.
Сабақтың барысы:   Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатынасын тексеру, оқу кабинетінің   сабаққа

Слайд 7
Жаңа сабақ түсіндіру.

Оқушыларды бағалау.

Үйге

тапсырма.


Өткен двигатель механизмдері мен жүйелеріне арнап

жаңадан рефераттар дайындау, өткен сайыс сабақ

туралы оны бұдан да жоғары дәрежеде өткізу,

жаңалық енгізу туралы пікір жазып келу.
Жаңа сабақ түсіндіру. Оқушыларды бағалау. Үйге тапсырма.

Слайд 9Сабақты қорытындылау

Сабақтың жетістіктері мен кемшіліктеріне қысқаша шолу, сабақта жақсы білім

дәрежесін көрсеткен оқушыларды бағалау, ерекше деген білім дәрежесін көрсеткен оқушыларды,

білімге деген құштарлығын ынталандыру.
Сабақты қортындылай келе жалпы тарау бойынша деңгейлік тапсырмалар беру арқылы сынақ өткіздім. Оқушы өз қалауымен кез келген қатардан тапсырма алып орындауға кіріседі. Деңгей тапсырмасына жауап берген оқушы одан күрделірек деңгейдегі тапсырма алып, бағасын жақсартуға құқы бар. Осылайша құрылған оқу жүйесі бойынша білім беру арқылы мен мынадай нәтижелерге жеттім.
Оқушылардың пәнге қызығушылығы артты, айналасында болып жатқан өзгерістерді жақсы қабылдады;
Өз ойын жеткізе білу мүмкіндіктерінің деңгейі туралы нақты түсінік қалыптастырады.
Сабақты қорытындылауСабақтың жетістіктері мен кемшіліктеріне қысқаша шолу, сабақта жақсы білім дәрежесін көрсеткен оқушыларды бағалау, ерекше деген білім

Слайд 10Техникалық нұсқау карта № __
Сабақтың тақырыбы
«ВАЗ –

2107», «Ваз – 2110, Ваз – 2123, Ваз – 2112

іштен жану козғалтқыштарының қоректендіру жүйесі»
Жұмыс орнындағы нұсқау.
Сабаққа қолданылатын көрнекі құрал жабдықтар, карбюраторлар, бензонасос. Плакат – сызбалар, бейне материалдар, стендтер.
Гайкаға арналған кілттер: 8,9,10,11,12,13,14,15,17,19,21,22,24

Монтаждау құралы: отвертка, балға, сақина қысқыш, щуп.
Конспект.
Оқулықтар. Автокөліктерді жөндеу және техникалық қызмет көрсету. П.Ж.Жүнісбеков
Автокөліктің құрылысы және пайдаланылуы. П.Ж.Жүнісбеков
Плакат двигатель Газ – 3111, Ваз – 2112, Ваз – 2114, Ваз – 2123

Қалпақшалы кілттер: 8,10,12,13,14,15,17,19,21,22,24

Техникалық нұсқау карта № __  Сабақтың тақырыбы «ВАЗ – 2107», «Ваз – 2110, Ваз – 2123,

Слайд 11
3. Сабақ жүрісі
Мұғалімнің және топ шеберінің қадағалауымен қоректендіру

жүйесін рет – ретімен бөлшектеп, реттеп қайта жинау, оталдырып тексеру.


Теориялық сабақта өткен тақырыпты пысықтау.
Бензонасосты бөлшектеу қайта жинау.
Карбюраторды бөлшекту қайта жинау.
Қысым реттегішті бөлшектеу, қайта жинау.
Электробензонасосқа техникалық күтім көрсету.
Адсорберге техникалық күтім көрсету.
Оталдыру модулдерінің жұмысын істеуін қадағалау.
Газ – 3111, ВАЗ – 2107, Ваз – 2110, Ваз – 2112, Ваз – 2114,Ваз – 2123 іштен жану қозғалтқыштарының қоректендіру жүйелерінің жұмыстарын мұғалімнің, топ шеберінің қадағалауымен бақылау және бағалау.
Теориялық және практикалық алған білімді қорытындылау.
3. Сабақ жүрісі  Мұғалімнің және топ шеберінің қадағалауымен қоректендіру жүйесін рет – ретімен бөлшектеп, реттеп қайта

Слайд 12 «Армансыз адам қанатсыз құспен тең»демекші менің

ұстаз ретінде алдыма қойған мақсатым, шәкірттерімнің терең білімді, интелектуалды, заманауи

техника түрлерін еркін меңгерген еліміздің өркендеп дамуына өз үлестерін қоса алатын мүмкіндіктері бар деп есептеймін. Шәкірттерімнің арасынан өз мамандығын жетік меңгерген, теория мен практиканы қатар жүргізе алатын ұстаздар шықса менің еңбегімнің жанғаны деп есептеймін. Сондықтан, өз шәкірттеріме білімімді жетілдіре отырып үйретіп, талапты да, талантты оқушылар оқытып тәрбиелеу - менің негізгі мақсат-парызым деп білемін.
«Армансыз адам қанатсыз құспен тең»демекші менің ұстаз ретінде алдыма қойған мақсатым, шәкірттерімнің терең

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика