Разделы презентаций


Белсенді әдіс тәсілде

Содержание

МақсаттарыОқушылардың психология және физиология ерекшелектеріне сәйкес топтастырылған әдістерді қолдану.Қазақ тілі сабақтарында оқушылардың білім сапасын көтеру. Оқушылардың қызығушылықтарын арттыру.

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1
Қазақ тілі сабақтарында белсенді әдіс- тәсілдерді қолдану. 1 сынып
«Мендіқара ауданы әкімдігі

білім бөлімінің степанов орта мектебі» ММ
ГУ «Степановская средняя школа отдела

образования акимата мендыкаринского района»

Мұғалім: Жуматаева Сания Уразқызы

2016 жылы

Қазақ тілі сабақтарында белсенді әдіс- тәсілдерді қолдану. 1 сынып «Мендіқара ауданы әкімдігі білім бөлімінің степанов орта

Слайд 2
Мақсаттары
Оқушылардың психология және физиология ерекшелектеріне сәйкес топтастырылған әдістерді қолдану.
Қазақ тілі

сабақтарында оқушылардың білім сапасын көтеру.
Оқушылардың қызығушылықтарын арттыру.

МақсаттарыОқушылардың психология және физиология ерекшелектеріне сәйкес топтастырылған әдістерді қолдану.Қазақ тілі сабақтарында оқушылардың білім сапасын көтеру. Оқушылардың қызығушылықтарын

Слайд 3 I Ұйымдастыру кезеңі
1 «Сәлемдесу»

ойыны
1 «Сәлеметсіз бе!» қолмен айтамыз
2 «Сәлеметсіз бе!» көзімен айтамыз
3 «Сәлеметсіз

бе!» аузымен айтамыз қуанышпен шеңберге тұрамыз
(оқушылар бірге «Сәлеметсіз бе!» деп айтады)








«Кемпірқосақ» әдісі

I Ұйымдастыру кезеңі       1 «Сәлемдесу» ойыны1 «Сәлеметсіз бе!» қолмен айтамыз2

Слайд 4 2 «Кемпірқосақ» әдісі
Тақтадағы кемпірқосақ суретіне

өз есімдері жазылған стикерді желімдейді. Олар ең төменгі күлгін түстен

ең жоғары орналасқан қызыл түске стикерді желімдеу арқылы өздерінің сабақтағы түсінік (немесе көңіл-күй) деңгейін білдіреді.
2 «Кемпірқосақ» әдісіТақтадағы кемпірқосақ суретіне өз есімдері жазылған стикерді желімдейді. Олар ең

Слайд 5
II Жаңа сабақ
1 «Күннің көзі» әдісі
Оқушыларды 2

топқа бөлеміз.
Екі шеңбер жасалады , онда екі өткен тақырып жазылады.

Әр оқушыға тақырыпқа сай сұрақ қойылады . Әр дұрыс жауапқа бір сәуле беріледі. Күннің көзін тезірек құрастырған командасы жеңеді.
II Жаңа сабақ  1 «Күннің көзі» әдісі  Оқушыларды 2 топқа бөлеміз.Екі шеңбер жасалады ,

Слайд 6
Тағамдар
От
басы

ТағамдарОтбасы

Слайд 72 «Кім жылдам» әдісі
Әрбір командадан оқушылар тақтаға шығады. Тақтада сандар

шашыранқы жазылып тұрады. Мұғалім санды орыс тілінде айтып, оқушылар дұрыс

жауапты түрлі-түсті бормен қоршап алады. Көп сандарды қоршап алған оқушы жеңімпаз болып табылады .
2 «Кім жылдам» әдісіӘрбір командадан оқушылар тақтаға шығады. Тақтада сандар шашыранқы жазылып тұрады. Мұғалім санды орыс тілінде

Слайд 8ро
8
7
6
5
5
3
2
1
4
2
9
10
10
9
8
7
6
4
3
2
1

ро87655321429101098764321

Слайд 9
3 Ыстық орындық
Орындықтағы оқушыға
белгілі тақырыпқа
сұрақ қойылады.

3 Ыстық орындықОрындықтағы оқушыға белгілі тақырыпқа сұрақ қойылады.

Слайд 104 «Аудармашы» әдісі
Белгілі бір тақырыпты таңдаймыз.Мұғалім допты оқушыға лақтырып

дейді: "Нан". Оқушы допты ұстап алып, орыс тіліне аударады,

оны басқа оқушыға лақтырып дейді: "Сүт" және т. б. Қате жіберген оқушы " фант төлейді "(Өлең айтады). Сөздердің орнына , жыл мезгілдерінің, ай, күн, апта атауларын пайдалануға болады.
4 «Аудармашы» әдісіБелгілі бір тақырыпты таңдаймыз.Мұғалім допты  оқушыға лақтырып  дейді:

Слайд 115 Жоғалған нүктелер.
Әдіс баланы мұқият оқуға, мәтіннің мазмұнын түсінуге үйретеді.


5 Жоғалған нүктелер. Әдіс баланы мұқият оқуға, мәтіннің мазмұнын түсінуге үйретеді.

Слайд 12Мысалы 22 сөзден тұратын мәтінді оқушыға береміз. Нүктелері жолғалғанын балаларға

түсіндіреміз.
Меніңотбасымүлкен емесотбасымдатөртадамбарәкемменшешемқаладажұмысістейдіағамтөртіншісыныпта оқидыменекіншісыныптаоқимын.

Мысалы 22 сөзден тұратын мәтінді оқушыға береміз. Нүктелері жолғалғанын балаларға түсіндіреміз. Меніңотбасымүлкен емесотбасымдатөртадамбарәкемменшешемқаладажұмысістейдіағамтөртіншісыныпта оқидыменекіншісыныптаоқимын.

Слайд 14 III Кері байланыс
Кері байланыс әрекетін ұйымдастыруда көзделетін басты мақсат:

оқушының саналы ішкі рефлексиясын даярлау, сол арқылы қазіргі кездегі маңызды

болып саналатын өз бетімен еңбектену, бәсекеге қабілетті болу, алғырлық сияқты қабілеттерін дамыту.


III Кері байланыс  Кері байланыс әрекетін ұйымдастыруда көзделетін басты мақсат: оқушының саналы ішкі рефлексиясын даярлау,

Слайд 16 1 «Сәттілік баспалдағы»

Тақырыпты түсінбедім.
Тақырыпты түсіндім.
Тақырыпты

түсіндім, көңіл-күйім жақсы!!!
1 «Сәттілік баспалдағы»   Тақырыпты түсінбедім.   Тақырыпты түсіндім.

Слайд 18 3 «Бес саусақ»




3 «Бес саусақ»

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика