Разделы презентаций


Дауыссыз к мен г

Содержание

Сабақтың тақырыбы: Дауыссыз к мен г.Сабақтың мақсаттары: Білімділік: Оқушыларға дауыссыз «к» мен «г» дыбыстарының қалай айтылатынын, дауысты ы-і дыбыстары қосылғанда өзгеріске ұшырайтынын түсіндіру.Дамытушылық: Оқушылардың пәнге деген қызығушылықтарын арттыру, зейінін, есте сақтау,

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Жамбыл облысы Байзақ ауданы
Түймекент орта мектебі

Бастауыш сынып мұғалімі:
Нурпейсова

Бану Елеусінқызы
Пәні: Қазақ тілі
Сыныбы: 1 «Ә»

Жамбыл облысы Байзақ ауданы Түймекент орта мектебіБастауыш сынып мұғалімі: Нурпейсова Бану ЕлеусінқызыПәні: Қазақ тіліСыныбы: 1 «Ә»

Слайд 2Сабақтың тақырыбы: Дауыссыз к мен г.
Сабақтың мақсаттары:
Білімділік: Оқушыларға дауыссыз

«к» мен «г» дыбыстарының қалай айтылатынын, дауысты ы-і дыбыстары қосылғанда

өзгеріске ұшырайтынын түсіндіру.
Дамытушылық: Оқушылардың пәнге деген қызығушылықтарын арттыру, зейінін, есте сақтау, кабылдау қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік: Балаларды ұйымшылдыққа, зеректікке, көркем жазуға, байқампаздыққа баулу.

Сабақтың тақырыбы: Дауыссыз к мен г.
Сабақтың мақсаттары:
Білімділік: Оқушыларға дауыссыз «к» мен «г» дыбыстарының қалай айтылатынын, дауысты ы-і дыбыстары қосылғанда өзгеріске ұшырайтынын түсіндіру.

Дамытушылық: Оқушылардың пәнге деген қызығушылықтарын арттыру, зейінін, есте сақтау, кабылдау қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік: Балаларды ұйымшылдыққа, зеректікке, көркем жазуға, байқампаздыққа баулу.

Сабақтың тақырыбы: Дауыссыз к мен г.Сабақтың мақсаттары: Білімділік: Оқушыларға дауыссыз «к» мен «г» дыбыстарының қалай айтылатынын, дауысты

Слайд 3Сабақтың тақырыбы: Дауыссыз к мен г.
Сабақтың мақсаттары:
Білімділік: Оқушыларға дауыссыз

«к» мен «г» дыбыстарының қалай айтылатынын, дауысты ы-і дыбыстары қосылғанда

өзгеріске ұшырайтынын түсіндіру.
Дамытушылық: Оқушылардың пәнге деген қызығушылықтарын арттыру, зейінін, есте сақтау, кабылдау қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік: Балаларды ұйымшылдыққа, зеректікке, көркем жазуға, байқампаздыққа баулу.

Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
Сабақтың әдісі: Сөздік, көрнекілік, түсіндіру, баяндау, сұрақ – жауап, мәнерлеп оқу.
Көрнекілігі: к және г әріптерінен басталатын сөздер мен суреттер.

Сабақтың тақырыбы: Дауыссыз к мен г.Сабақтың мақсаттары: Білімділік: Оқушыларға дауыссыз «к» мен «г» дыбыстарының қалай айтылатынын, дауысты

Слайд 4Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Сәлемдесу.
Оқушыларды түгелдеу.
Сабаққа назарларын аудару.
Психологиялық дайындық


Мақсатымыз білім алу,
Міндетіміз еңбектену,
Беске

қолды жеткізу!
Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сәлемдесу.Оқушыларды түгелдеу.Сабаққа назарларын аудару.Психологиялық дайындық   Мақсатымыз білім алу,   Міндетіміз еңбектену,

Слайд 5ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
146 – жаттығу. Ребустың шешімін тауып, шыққан

сөзге сөйлем құрастыру.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.146 – жаттығу. Ребустың шешімін тауып, шыққан сөзге сөйлем құрастыру.

Слайд 6Жіңішке
дауыстыларды
айт
Дауысты
дыбыстарды
айтып бер.
Қазақ
әліпбиінде
қанша
әріп бар?
Дауысты


Дыбыстардың
саны қанша?
Дауыссыз
Дыбыстардың
санын айт.
Дыбыс
дегеніміз
не?
Әріп
дегеніміз
не?
Буын


дегеніміз не?

Дауыссыз
дыбыстарды
айтып бер.

«10 кадр» жүйесі арқылы

ІІІ. Тірек білімдерін тексеру.

Жуан
дауыстыларды
ата.

Жіңішке дауыстыларды айтДауысты дыбыстарды айтып бер.Қазақ әліпбиінде қанша әріп бар?Дауысты Дыбыстардың саны қанша?Дауыссыз Дыбыстардың санын айт.Дыбыс дегеніміз

Слайд 7





ІҮ. Жаңа сабаққа дайындық.
«Ой шақыру»
Суретке қарап, бүгінгі тақырыпты

ашу.



ІҮ. Жаңа сабаққа дайындық.«Ой шақыру»  Суретке қарап, бүгінгі тақырыпты ашу.

Слайд 8Ү. Жаңа сабақ
Ережемен таныстыру.
147 – жаттығу. Сөздерді оқып салыстыру. (ауызша

орындау)
 
148 – жаттығу. Жұмбақты шешу.
Өрнек +і =өрнегі, көйлек +

і = көйлегі.
«Ой қозғау»
Неліктен і дыбысы жалғанғанда өрнек және көйлек сөздері өрнегі болып өзгеріп кетті?
Ү. Жаңа сабақЕрежемен таныстыру.147 – жаттығу. Сөздерді оқып салыстыру. (ауызша орындау) 148 – жаттығу. Жұмбақты шешу. Өрнек +і

Слайд 9149 – жаттығу.
«Кім жылдам?» ойыны
( түсінгендерін тексеру )

149 – жаттығу. «Кім жылдам?» ойыны ( түсінгендерін тексеру )

Слайд 10Сергіту сәті

Сергіту сәті

Слайд 11ҮІ. Бекіту.
150 – жаттығу. Шығармашылық тапсырма.
Берілген сөздерге сөйлем құра.

Біз орманға жидек теруге бардық. Терек – ұзын ағаш.

Ағам домбыраға тиек жасады. Анам әйнекті сүртті. Менің анамның жүрегі таза.
 
151 – жаттығу. Өзіндік жұмыс.
Өлеңді көшіріп жазып, есік және бесік сөздеріне і әрпін қосып жаз.
Есік + і = есігі, бесік + і = бесігі.
ҮІ. Бекіту.150 – жаттығу. Шығармашылық тапсырма.Берілген сөздерге сөйлем құра.   Біз орманға жидек теруге бардық. Терек

Слайд 12ҮІІ. Үйге тапсырма.
152– жаттығу.
 
ҮІІІ. Бағалау.

«5» - күннің суреті

«4»

- көбелектің суреті

«3» - гүлдің суреті

ҮІІ. Үйге тапсырма.152– жаттығу.   ҮІІІ. Бағалау.«5» - күннің суреті«4» - көбелектің суреті«3» - гүлдің суреті

Слайд 13Сабақ
аяқталды
Сау болыңыздар!!!

Сабақ аяқталдыСау болыңыздар!!!

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика