Разделы презентаций


Нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша бөлу тәсілдері

Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушыларды нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша бөлу тәсілдерімен таныстыру, есептеудің тиімді тәсілдерін қолдануға үйрету;

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Сабақтың тақырыбы:
Бастауыш сынып мұғалімі:

Алдажарова Акшолпан Абилхайыровна
Абылай хан атындағы орта мектеп
Нөлдермен

аяқталатын
сандарды жазбаша бөлу
тәсілдері

Сабақтың тақырыбы:Бастауыш сынып мұғалімі:Алдажарова Акшолпан АбилхайыровнаАбылай хан атындағы орта мектепНөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша бөлу тәсілдері

Слайд 2
Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларды нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша бөлу тәсілдерімен таныстыру, есептеудің

тиімді тәсілдерін қолдануға үйрету;
Дамытушылық: Математикалық ой-өрісін дамыту;
Тәрбиелілік: Ұқыптылыққа, тиянақтылыққа, шапшаңдыққа, ізденімпаздыққа тәрбиелеу

Сабақтың типі: Аралас сабақ.
Пәнаралық байланыс: өзін-өзі тану, қазақ тілі, логика.

Сабақтың әдісі: Түсіндіру, бағалау, есептер шығару.

Көрнекілігі: Интербелсенді тақта, кесте, үлестірмелі қима қағаз, бақаның суреті, қалам.



Сабақтың мақсаты:        Білімділік: Оқушыларды нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша бөлу

Слайд 3Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:
а) Амандасу. Оқушылардың санын түгендеу. Оқушылардың

назарын сабаққа аудару.

ә) П с и х о л о

г и я л ы қ   д а й ы н д ы қ.
 Үлкенге де «Сіз»,
Кішіге де “Сіз”.
Бас иеміз құрметтеп,
Баршаңызға біз.

«Математика- ғылымдар патшасы» деген екен Абай атамыз. Яғни, математиканы білсек, барлығын да біледі екенбіз.

Ендеше, сабағымызды бастайық.


Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:а) Амандасу. Оқушылардың санын түгендеу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.ә) П с и х

Слайд 4ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:

№7, 122-бет
Есепті оқыту, дәптерлерін тексеру


ІІІ. Жан-жақты білімін

тексеру:
-Үлестірімділік, терімділік формулаларын жаз.

ІV. Мақсат қою кезеңі:

-Бүгінгі сабақта біз

нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша бөлу тәсілдерін үйренеміз.


ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№7, 122-бетЕсепті оқыту, дәптерлерін тексеруІІІ. Жан-жақты білімін тексеру:-Үлестірімділік, терімділік формулаларын жаз. ІV. Мақсат қою

Слайд 5V. Жаңа сабақ:
Нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша бөлу тәсілдері

V. Жаңа сабақ:Нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша бөлу тәсілдері

Слайд 6Нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша (қалдықсыз) бөлу кезінде алдымен бөлінгіш пен

бөлгіштегі нөлдерді теңдей алып тастап, содан соң бөлуді орындау қажет

Нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша (қалдықсыз) бөлу кезінде алдымен бөлінгіш пен бөлгіштегі нөлдерді теңдей алып тастап, содан соң

Слайд 7.

548 100 : 90

4 200 · 70

190 · 900
326 840 : 40 3 260 · 300 127 800 : 200
507 000 : 60 12 300· 80 196 000 : 700

3. Есептеп, дұрыстығын тексер

.   548 100 : 90        4 200 · 70

Слайд 8 4. Теңдеулерді өзіңе үйреншікті түрде
жаз

және оларды шығар.

54 000 = х · 60


75 500 = b · 50

9 000 = 150 · х
1 200 = 360 + х

90 = 5 400 : х
10 000 = 9 500 + а

4. Теңдеулерді өзіңе үйреншікті түрде  жаз және оларды шығар.   54 000 =

Слайд 9Оңға, оңға түзу тұр, Солға, солға түзу тұр. Артқа қарай бір адым Алға

қарай бір адым Жоғары төмен қарайық Орнымызды табайық.
Сергіту сәті

Оңға, оңға түзу тұр, Солға, солға түзу тұр. Артқа қарай бір адым Алға қарай бір адым Жоғары

Слайд 10 5. Егістіктің ені 250м, ал

ұзындығы одан 150м артық. Бестен бір бөлігіне сұлы, қалған бөлігіне

жоңышқа себілді. Сұлыға қарағанда жоңышқа қанша шаршы метр жерге артық себілді?

Шешуі: 250+(250+150)=650
650:5=130
650-130=520

Жауабы: 520 шаршы метр жерге артық себілді
5. Егістіктің ені 250м, ал ұзындығы одан 150м артық. Бестен бір бөлігіне

Слайд 11 6. а) Қала сыртындағы күре

жолда жеңіл автокөлік
6 сағатта 450 км жолды жүріп өтті.

Жеңіл автокөліктің қозғалыс
жылдамдығын тап.

Шешуі: v=S:t 650:6=75 v=75
Жауабы: 75 км/сағ

ә) Велосипедші 200 км арақашықтықты 20 км/сағ
жылдамдықпен жүріп өтті. Ол неше сағат жолда болды?

Шешуі: t =S:v 200:20=10 t =10 (сағ)
Жауабы: 10 сағат

б) 4 йогуртқа 320 теңге төленді. Бір йогурт неше теңге тұрады?

Шешуі: 320:4 =80(т)
Жауабы: 80 теңге

в) Қорапта 3 бөтелке йогурт сусыны бар. Бір бөтелкесі
50 теңге тұратын 4 қорап йогурт сусыны сатып алынды. Неше
теңге төленді?

Шешуі: 4·3·50=600 (т)
Жауабы: 600 теңге

6. а) Қала сыртындағы күре жолда жеңіл автокөлік 6 сағатта 450 км

Слайд 12 “БАҚА АУЛАУ”
ОЙЫНЫ

Түлкі түсті қақпанға,

Жортып келе жатқанда.
Құтқару үшін түлкіні, “Бақа аулау” ойнаңдар.

“БАҚА АУЛАУ”   ОЙЫНЫТүлкі түсті қақпанға,   Жортып келе жатқанда. Құтқару үшін түлкіні,

Слайд 13V. Үй тапсырмасы: №8, 124-бет.
VІ. Бағалау :

V. Үй тапсырмасы: №8, 124-бет. VІ. Бағалау :

Слайд 14Оқушыларды бағалау

Оқушыларды бағалау

Слайд 15Назар аударып тыңдағандарыңызға рахмет!

Назар аударып тыңдағандарыңызға рахмет!

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика