Разделы презентаций


?.Ж?маділов.?озык?ре?.

Содержание

Сабақтың тақырыбы:Қабдеш Жұмаділов «Қозыкүрең»

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі: Уразбаева Баян Мамановна
5 сынып

Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі: Уразбаева Баян Мамановна5 сынып

Слайд 2Сабақтың тақырыбы:
Қабдеш Жұмаділов «Қозыкүрең»


Сабақтың тақырыбы:Қабдеш Жұмаділов «Қозыкүрең»

Слайд 3Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: «Қозыкүрең» әңгімесінің мазмұнын меңгерту, білім көкжиегін кеңейту. Қазақ-қырғыз

халықтары арасындағы тарихи қалыптасқан қарым-қатынастың, адал көңіл-ниеттің, шынайы бауырластығы туралы

әңгімелеу. Табиғат перзенті жылқы малына деген сүйіспеншілік көзқарасты ұғындыру.
Дамытушылығы: Оқушының өз бетінше іздене білу, қорытынды, тұжырым жасаудағы машығын дамыту, ой-өрісін, сөздік қорын, ойлау қабілетін арттыру.
Тәрбиелілігі: Адами сезімді қастерлеу, ортақ пікір, тиянақты тұжырымдама жасауға баулу, оқушыларды адамгершілік, қайырымдылық, бірлік, достық, отанды сүюге, бауырластық рухында тәрбиелеу.
Сабақтың мақсаты:Білімділігі: «Қозыкүрең» әңгімесінің мазмұнын меңгерту, білім көкжиегін кеңейту. Қазақ-қырғыз халықтары арасындағы тарихи қалыптасқан қарым-қатынастың, адал көңіл-ниеттің,

Слайд 4Сабақтың түрі: білімді жүйелеу, бекіту сабағы.
Сабақтың әдісі: Әңгімелеу, баяндау, сұрақ-жауап,

талдау, жинақтау,ой қозғау,топтастыру, «6 кадр», ой толғаныс, эссе жазу. Ойын

әдістері.
Сабақтың көрнекілігі: Қ.Жұмаділовтың портреті, кесте-сызба, интерактивті тақта, слайдтық көріністер, жылқының суреті.
Сабақтың түрі: білімді жүйелеу, бекіту сабағы.Сабақтың әдісі: Әңгімелеу, баяндау, сұрақ-жауап, талдау, жинақтау,ой қозғау,топтастыру, «6 кадр», ой толғаныс,

Слайд 5Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.

Топқа бөлу: І топ: «Тұлпар»

ІІ топ: «Қозыкүрең»
ІІІ топ: «Сәйгүлік»
Сабақтың барысы:  І.  Ұйымдастыру кезеңі.    Топқа бөлу:  І топ: «Тұлпар»

Слайд 6Психологиялық дайындық

Сыныбымыз тап – таза,

Бор да дайын тақтада.

Ойымызды жинақтап,
Отырайық партаға.
Психологиялық  дайындық    Сыныбымыз тап – таза,    Бор да дайын тақтада.

Слайд 7 ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
«6 кадр» әдісі арқылы

сұрақ қою.
Қабдеш Жұмаділов кім?
Қабдеш Жұмаділовтің қандай шығармаларын білесіңдер?
Жазушы қандай

романы үшін Мемлекеттік сыйлыққа ие болды?
«Қозыкүрең» әңгімесі не туралы?
«Қозыкүрең» әңгімесі неге Қозыкүрең деп аталады?
Сәйгүлік дегеніміз не?
ІІ.  Үй тапсырмасын тексеру. «6 кадр» әдісі арқылы сұрақ қою.Қабдеш Жұмаділов кім? Қабдеш Жұмаділовтің қандай

Слайд 8 ІІІ. Тірек білімді бекіту.
І. Қызығушылығын ояту.
1.

Мәтін жоспары бойынша түсінігін мазмұндап айту.
Қонаққа бару.
Қонақта.
Қызық әңгіме.
Майданға ат апару.
Қозыкүреңнің

қашуға дайындығы.
Қозыкүреңнің елге оралуы.
Қозыкүреңді арулап көму.
Сыйлық.
ІІІ. Тірек білімді бекіту.І.  Қызығушылығын ояту.  1. Мәтін жоспары бойынша түсінігін мазмұндап айту.Қонаққа бару.Қонақта.Қызық

Слайд 9Қабдеш Жұмаділов

Қабдеш Жұмаділов

Слайд 10ІҮ. Жаңа сабақ.
2. Мәтінді талдау
Шығарманы оқи отырып, қай кейіпкердің іс-әрекетіне

сүйсіндіңдер ?
Қазақ пен қырғыз халқының достығы, ортақ салт дәстүрі туралы

не білесіңдер ? (Мәтіннен Ержанның ойларын тауып оқу).
Қозыкүреңнің елге қашатынын Саяқбай қайдан білді ?
Қозыкүрең елге оралғанда Саяқбай неге жылады ?
Төреқұл досы Ағыбайға «Қоянкөк» дөненді сыйға тартуы, оны Ағыбайдың қабылдап тұрып «Берген жомарт емес, алған жомарт» деуі неліктен ?
Параллелизм дегеніміз не ?
ІҮ. Жаңа сабақ.2. Мәтінді талдауШығарманы оқи отырып, қай кейіпкердің іс-әрекетіне сүйсіндіңдер ?Қазақ пен қырғыз халқының достығы, ортақ

Слайд 113. Мағынаны тану.
Топтық жұмыс
1 топ. Кейіпкерлерін ата?
2 топ.

Әңгімедегі Саяқбай жылқышы қандай

адам?
3 топ. Ағыбайға Төреқұлдық сыйы.
Екі достың диалогін оқу.
3. Мағынаны тану. Топтық жұмыс1 топ. Кейіпкерлерін ата?2 топ.  Әңгімедегі Саяқбай жылқышы қандай

Слайд 124. «Кім көп біледі» ойыны.
Жылқыға байланысты қандай мақал-мәтелдерді білесіңдер?
Жылқы –

малдың патшасы,
Түйе – малдың қасқасы.
Жүйрік атқа жел

қамшы.
Жүйрік ат – бірде ат, бірде қанат.
Жылқылы елде жау көп,
Жатақ елде дау көп.
Жүйрікті кекіл қағысынан байқайды.
4. «Кім көп біледі» ойыны.Жылқыға байланысты қандай мақал-мәтелдерді білесіңдер?Жылқы – малдың патшасы,   Түйе – малдың

Слайд 13Ү. Жаңа сабақты бекіту.
5. Семантикалық карта.

Ү. Жаңа сабақты бекіту.5. Семантикалық карта.

Слайд 14Ой толғаныс.
Сөздікпен жұмыс (кесте бойынша)

Ой толғаныс. Сөздікпен жұмыс (кесте бойынша)

Слайд 15ҮІ. Қорытынды.
Шығармашылық тапсырма.
«Менің тұлпарым» тақырыбына шағын эссе жазу.
«Туған жерге

келе жатқан Қозыкүрең» тақырыбында сурет салу.
Жылқы малын топтастыру.

ҮІ. Қорытынды.Шығармашылық тапсырма.«Менің тұлпарым» тақырыбына шағын эссе жазу. «Туған жерге келе жатқан Қозыкүрең» тақырыбында сурет салу.Жылқы малын

Слайд 17ҮІІ. Үйге тапсырма:
«Туған жерді сағындың ба, Қозыкүрең ?» әңгіме

желісі бойынша ертегі жазу.
ҮІІІ. Бағалау.

ҮІІ. Үйге тапсырма:«Туған жерді сағындың ба, Қозыкүрең ?»  әңгіме желісі бойынша ертегі жазу.ҮІІІ. Бағалау.

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика