Разделы презентаций


Тахауи Ахтанов Күй аңызы

Содержание

Сабақтың мақсаты : Білімділік – жазушының өмірі мен шығармашылығына шолу жасау,оқушыларға жаңа білімді өздігінен игерту арқылы шығарманың мазмұны,тақырыбы мен идеясын ашу; Дамытушылық - шығармашылық қабілеттерін дамыту,ойларын нақты,дәл жеткізе білуге,позициясын қорғай білуге

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1 Сабақтың тақырыбы : Тахауи Ахтанов «Күй аңызы»

Сабақтың тақырыбы :  Тахауи Ахтанов  «Күй аңызы»

Слайд 2Сабақтың мақсаты :
Білімділік – жазушының өмірі мен шығармашылығына шолу

жасау,оқушыларға жаңа білімді өздігінен игерту арқылы шығарманың мазмұны,тақырыбы мен идеясын

ашу;
Дамытушылық - шығармашылық қабілеттерін дамыту,ойларын нақты,дәл жеткізе білуге,позициясын қорғай білуге дағдыландыру,сөйлеу тіліне,сөйлеу мәдениетіне көңіл бөлу,дүниетанымын кеңейту,пәнаралық байланыс арқылы пәнге қызығушылығы мен белсенділігін арттыру;
Тәрбиелік – туған жеріне,атамекеніне деген сүйіспеншілігін ояту,патриоттық сезімдерін қалыптастыру.

Сабақтың мақсаты : Білімділік – жазушының өмірі мен шығармашылығына шолу жасау,оқушыларға жаңа білімді өздігінен игерту арқылы шығарманың

Слайд 3Сабақтың түрі : дамыта оқыту
Сабақтың әдісі : сұрақ-жауап, «Блум»таксономиясы бойынша

жұмыс,түсіндіру т.б
Сабақтың көрнекілігі : кітаптар,электронды оқулық
Пәнаралық байланыс : тарих


Сабақтың түрі : дамыта оқытуСабақтың әдісі : сұрақ-жауап, «Блум»таксономиясы бойынша жұмыс,түсіндіру т.бСабақтың көрнекілігі : кітаптар,электронды оқулықПәнаралық байланыс

Слайд 4Сабақтың барысы :
а) Ұйымдастыру кезеңі :
Оқушылармен амандасу,түгендеу,оқу құралдарын тексеру.
Сыныптың

тазалығына көңіл бөлу.
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.

Сабақтың барысы : а) Ұйымдастыру кезеңі :Оқушылармен амандасу,түгендеу,оқу құралдарын тексеру.Сыныптың тазалығына көңіл бөлу.Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.

Слайд 5 Үй тапсырмасын пысықтау :
1.Шығарманың басталуына назар аудара отырып, қандай

көңіл- күй, қандай психологиялық күйзелістен басталады?
2.Тектіғұл өліміне не себеп болды?
3.Інісінің

өлімі Бақтұғылға қалай әсер етті?
4.Оның алғашқы әрекеті неліктен сәтсіз аяқталды? Бұдан соң Бақтығұл қандай шешімге келді?
5.Бақтығұл Жарасбай болыстан неге пана іздеді, сондағы мақсаты не еді?
6.Жарасбай қандай жан?
7.Неліктен Бақтығұл Сәлменді емес, Жарасбай болысты өлтірді?

Үй тапсырмасын пысықтау :1.Шығарманың басталуына назар аудара отырып, қандай көңіл- күй, қандай психологиялық күйзелістен басталады?2.Тектіғұл өліміне

Слайд 6ІІІ. Жаңа сабақ.
«Блум»таксономиясы бойынша жұмыс.
1.Білу.
2.Түсіну.
3.Қолдану.
4.Талдау.
5.Жинақтау.
6.Бағалау.

ІІІ. Жаңа сабақ.  «Блум»таксономиясы бойынша жұмыс.1.Білу.2.Түсіну.3.Қолдану.4.Талдау.5.Жинақтау.6.Бағалау.

Слайд 7Тренинг-эпитет

Тренинг-эпитет

Слайд 81.Білу кезеңі. Шығарманың сюжеті бойынша композициялық жоспар құру.  
1.Оқиғаның басталуы
2.Оқиғаның дамуы
3.Оқиғаның шиеленісуі
4.Оқиғаның

шарықтау шегі
5.Оқиғаның шешімі

.

1.Білу кезеңі. Шығарманың сюжеті бойынша композициялық жоспар құру.  1.Оқиғаның басталуы2.Оқиғаның дамуы3.Оқиғаның шиеленісуі4.Оқиғаның шарықтау шегі5.Оқиғаның шешімі.

Слайд 91.Оқиғаның басталуы
Екі күйшінің жолға шығуы, күйшілер әңгімесі.
2.Оқиғаның дамуы
Жалғыз нардың

кезігуі, аруананың зары, домбыраға тіл бітуі, жолаушылардың жалғыз қараша үйге

келуі.
3.Оқиғаның шиеленісуі
Шал мен Естеместің бір-біріне қолқа салуы.
4.Оқиғаның шарықтау шегі
Жаңа күйдің пайда болуы.
1.Оқиғаның басталуы Екі күйшінің жолға шығуы, күйшілер әңгімесі.2.Оқиғаның дамуыЖалғыз нардың кезігуі, аруананың зары, домбыраға тіл бітуі, жолаушылардың

Слайд 101-жұп.Оқиғаның басталуы,дамуы.
2-жұп.Оқиғаның шарықтау шегі.
3-жұп.Оқиғаның шиеленісуі.
4-жұп.Оқиғаның шарықтау шегі
2.Түсіну кезеңі. Шығарманы композициялық құрылысына

қарай мазмұндайды.

1-жұп.Оқиғаның басталуы,дамуы.2-жұп.Оқиғаның шарықтау шегі.3-жұп.Оқиғаның шиеленісуі.4-жұп.Оқиғаның шарықтау шегі2.Түсіну кезеңі. Шығарманы композициялық құрылысына қарай мазмұндайды.

Слайд 113.Қолдану кезеңі
Тұжырым кестесі.Кейіпкерлерге мінездеме.
1-жұп.Естеміс.
2-жұп.Оразымбет.
3-жұп.Жаңыл.
4-жұп.Шал.

3.Қолдану кезеңіТұжырым кестесі.Кейіпкерлерге мінездеме.1-жұп.Естеміс.2-жұп.Оразымбет.3-жұп.Жаңыл.4-жұп.Шал.

Слайд 124.Талдау кезеңі
1-жұп.Көркемдегіш құралдар.
2-жұп.Семантикалық картамен жұмыс.
3-жұп.Сатылай кешенді талдау.
4-жұп. Әдеби-теориялық ұғымдар. Портрет

4.Талдау кезеңі1-жұп.Көркемдегіш құралдар.2-жұп.Семантикалық картамен жұмыс.3-жұп.Сатылай кешенді талдау.4-жұп. Әдеби-теориялық ұғымдар. Портрет

Слайд 135.Жинақтау. Тест интервью
1.Неліктен әңгіме Күй аңызы деп аталған?
2.Шығармада қазақ халқының қандай

ұлттық өнерлері жайлы сөз болады?
3.«Екі күйші, өнерлеріңді бірдей салыңдар» деген

қыз сөзінің сырын аш.
4.Әңгімеде ұнамсыз кейіпкердің болмауы не себепті деп ойлайсың?
5.Естеместің “Заманым өткен екен ғой” деп аһ ұруы нені білдіреді? 6.Оқиғаның шешімі сені қандай ойға жетеледі?

5.Жинақтау. Тест интервью 1.Неліктен әңгіме Күй аңызы деп аталған?2.Шығармада қазақ халқының қандай ұлттық өнерлері жайлы сөз болады?3.«Екі

Слайд 14 Үйге тапсырма:
«Қазақтың күй өнері» туралы


мәлімет

жинау.
 Үйге тапсырма:  «Қазақтың күй өнері» туралы

Слайд 15Кері байланыс:

Кері байланыс:

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика