Разделы презентаций


Ауданды олшеу (квадрат метр)

Содержание

ҚОШ КЕЛДІҢІЗДЕР!

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1
№4 С.Сейфуллин атындағы орта мектебі



АШЫҚ САБАҚ
Тақырыбы: Ауданды өлшеу.(квадрат метр)
Пәні: математика
Сыныбы:

4 “Б”

Бастауыш сынып мұғалімі: Қойшығұлова С.

Қызылорда қаласы

№4 С.Сейфуллин атындағы орта мектебіАШЫҚ САБАҚТақырыбы: Ауданды өлшеу.(квадрат метр)Пәні: математикаСыныбы: 4 “Б”Бастауыш сынып мұғалімі: Қойшығұлова С.Қызылорда қаласы

Слайд 2ҚОШ КЕЛДІҢІЗДЕР!

ҚОШ КЕЛДІҢІЗДЕР!

Слайд 3
Тақырыбы:
Ауданды өлшеу (квадрат метр)
Мұғалімі: Қойшығұлова С.Т.

Тақырыбы: Ауданды өлшеу (квадрат метр) Мұғалімі: Қойшығұлова С.Т.

Слайд 4Тақырыбы: Ауданды өлшеу. (м2 )
Мақсаты:
Білімділігі: Аудан туралы білімдерін

толықтыру, м2 өлшем бірлігін білу, есеп шығару, амалдарды орындау, өрнек

құру.
Тәрбиелігі: Шапшаң есептеуге, ұқыпты болуға, байқағыштыққа тәрбиелеу.
Дамытушылығы: Ой-өрісін дамыту, танымдық қабілетін, шығармашылық қабілетін дамыту.

Тақырыбы: Ауданды өлшеу. (м2 ) Мақсаты: Білімділігі: Аудан туралы білімдерін толықтыру, м2 өлшем бірлігін білу, есеп шығару,

Слайд 5Көрнекілігі: Интерактивтік тақта.

слайд, суреттер, кесте.
Түрі:

ойын сабақ
Әдіс-тәсілдері: Сұрақ – жауап, ассоциация.
Пәнаралық байланыс: дүниетану



Көрнекілігі: Интерактивтік тақта.

Слайд 6Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру
Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

- Балалар, бүгінгі біздің сабағымыз, дәстүрлі емес, ойын түрінде өтпекші.

“Алтын қақпа” ойынын бәріміз білеміз. Ойынды бастамас бұрын білімімізді толықтырып алайық.


Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру   Оқушылардың назарын сабаққа аудару. - Балалар, бүгінгі біздің сабағымыз, дәстүрлі емес, ойын

Слайд 7ІІ. Өткенді пысықтау

АУДАН

ІІ. Өткенді пысықтауАУДАН

Слайд 81 – мысал.
А) Сынып бөлмесінің
Ә) Бақшаның
Б) Алаңның
В) Тақтаның
Г)

Айнаның
Ғ) Оқулық мұқабасының
ауданын қандай өлшеммен анықтаған қолайлы?

см2 әлде дм2
1 – мысал. А) Сынып бөлмесінің Ә) БақшаныңБ) АлаңныңВ) ТақтаныңГ) АйнаныңҒ) Оқулық мұқабасыныңауданын қандай өлшеммен анықтаған қолайлы?

Слайд 9 Ауданды см2 немесе дм2 өлшеу қолайсыз

болғанда біршама ірі аудан бірлігі – м2 пайдаланылады.

м2 – қабырғасы 1 м шаршының ауданы.
1м = 10 дм 1м = 100см
1м2 = 100дм2 1м2 = 10000 см2

Ауданды см2 немесе дм2 өлшеу қолайсыз болғанда біршама ірі аудан бірлігі – м2

Слайд 10Алтын қақпа

Алтын қақпа

Слайд 11Тас қақпа

Тас қақпа

Слайд 12 2 – мысал.

Кестені толтыр.

2 – мысал.  Кестені толтыр.

Слайд 13Тас қақпа

Тас қақпа

Слайд 141
2
Күміс қақпа

12Күміс қақпа

Слайд 15 4 – мысал.
А) Қабырғасының ұзындығы 6м шаршы пішіндес

бөлменің еденінің ауданын тап.

Ә) Қабырғасының ұзындығы х м шаршы

пішіндес бөлменің еденінің ауданын өрнек түрінде жаз.
Б) Еденінің ауданы 49 м2 шаршы пішіндес бөлменің ұзындығын тап.
4 – мысал. А) Қабырғасының ұзындығы 6м шаршы пішіндес бөлменің еденінің ауданын тап. Ә) Қабырғасының ұзындығы

Слайд 165 – мысал.
А) Қабырғаларының ұзындығы 6м және 4 м

тік төртбұрыш тәріздес бөлменің еденінің ауданын тап.
Ә) Қабырғаларының ұзындығы

6м және х м, тік төртбұрыш тәріздес бөлменің еденінің ауданын өрнек түрінде жаз.
Б) Еденінің ауданы 30 м2 тік төртбұрыш пішіндес бөлменің ені 5 м, оның ұзындығын тап.
5 – мысал. А) Қабырғаларының ұзындығы 6м және 4 м тік төртбұрыш тәріздес бөлменің еденінің ауданын тап.

Слайд 171
2
Күміс қақпа

12Күміс қақпа

Слайд 181
2
Алтын қақпа

12Алтын қақпа

Слайд 19 6 – есеп.

Мотоциклші 1 күнде 208 км жол жүрді. Ол осы

жолдың төрттен бір бөлігін түске дейін жүрген еді. Мотоциклші түстен кейін неше км жол жүрді?
6 – есеп.        Мотоциклші 1 күнде 208 км жол

Слайд 201
2
Алтын қақпа

12Алтын қақпа

Слайд 22 8 – мысал.
А) ойлаған санды 8 – ге

бөліп, 1057-ге арттыр.


Ә) а және 2070 сандарының қосыгдысын 9

есе кеміт.


Б) 870 және b сандарының айырмасын 6 есе арттыр.
8 – мысал. А) ойлаған санды 8 – ге бөліп, 1057-ге арттыр. Ә) а және 2070

Слайд 24Шығармашылық тапсырма
1 * 8 + 1 = 9
12 * 8

+ 2 = 98
123 * 8 + 3 = 987
**********************

Шығармашылық тапсырма1 * 8 + 1 = 912 * 8 + 2 = 98123 * 8 +

Слайд 25Оқушыларды бағалау
Инсерт картасы
Енді осы сабақта алған білімімізге
ой-толғаныс жасайық.

Оқушыларды бағалау		Инсерт картасыЕнді осы сабақта алған білімімізге ой-толғаныс жасайық.

Слайд 26Үйге: 9 мысалдың 2 бағаны.

№7 есеп.

.

Үйге: 9 мысалдың 2 бағаны.

Слайд 277 – есеп.

Сауыншы 8 сиырдың әрқайсысынан 6л-ден сүт сауып, оны 10л бидондарға

толтыра бөліп құйды. Неше бидон сүтке толды? Тағы бір бидонды толтыру үшін неше л сүт жетпей қалды?
7 – есеп.        Сауыншы 8 сиырдың әрқайсысынан 6л-ден сүт сауып,

Слайд 28Назар салып тыңдағандарыңызға рахмет!

Назар салып тыңдағандарыңызға  рахмет!

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика