Разделы презентаций


Механика б?лімі бойынша “?здік панорамалы? саба?”

Содержание

Механика бөлімі бойынша“Үздік панорамалық сабақ”

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1

Бітік орта жалпы білім беретін мектеп-балабақшасы.
Физика пәнінің мұғалімі:А.Е.Кенжеғалиева

Бітік орта жалпы білім беретін мектеп-балабақшасы.Физика пәнінің мұғалімі:А.Е.Кенжеғалиева

Слайд 2 Механика бөлімі


бойынша
“Үздік панорамалық

сабақ”
Механика бөлімі             бойынша“Үздік

Слайд 3Заттың
құрылысы.
Заттың
құрылысы.

Заттың құрылысы.Заттың құрылысы.

Слайд 4Сабақтың мақсаты: 1.Оқушылардың заттық құрылысы бойынша алған білім деңгейлерін бақылау,тиянақтау,

заттың 3 күйінің қаситтерін білу. МКТ – ның негізгі қаидаларын

тұжырымдау. 2. Логикалық ойлау, өз бетінше тұжырымдау, талдау,есте сақтау және теория мен практиканы ұштастыру дағдысын дамыту. 3. Оқушыларды жауапкершілікке , тиянақтылыққа, сөйлеу мәнеріне, табиғатты аялауға тәрбиелеу.

Сабақтың мақсаты: 1.Оқушылардың заттық құрылысы бойынша алған білім деңгейлерін бақылау,тиянақтау, заттың 3 күйінің қаситтерін білу. МКТ – ның негізгі қаидаларын тұжырымдау. 2. Логикалық ойлау, өз бетінше тұжырымдау, талдау,есте сақтау және теория мен практиканы ұштастыру дағдысын дамыту. 3. Оқушыларды жауапкершілікке , тиянақтылыққа, сөйлеу мәнеріне, табиғатты аялауға тәрбиелеу.

Сабақтың мақсаты:  1.Оқушылардың заттық құрылысы бойынша алған білім деңгейлерін бақылау,тиянақтау, заттың 3 күйінің қаситтерін білу. МКТ

Слайд 5


Сабақтың көрнекілігі:
Суы бар колба,калий перманганаты,
2

шыны пластинкасы, блок схема (плакатта), электрондық оқулық,


интерактивтік тақта.




Сабақтың көрнекілігі:
Суы бар колба,калий перманганаты,
2 шыны пластинкасы, блок схема (плакатта), электрондық оқулық,
интерактивтік тақта.

Сабақтың түрі: Білімдерді талдап қорыту және
жүйеге келтіру сабағы.

Сабақтың көрнекілігі:   Суы бар колба,калий перманганаты,  2 шыны пластинкасы, блок схема

Слайд 6
1. Оқыту әдістемесі:
А) репродуктивтік;
В)ішінара ізденіс;
Г) зерттеу;
Д) этнопедагогика

2.

Пән аралық байланыс:
А) Химия;
Б) Биология;
В) Математика

1.

Оқыту әдістемесі:
А) репродуктивтік;
В)ішінара ізденіс;
Г) зерттеу;
Д) этнопедагогика

2. Пән аралық байланыс:
А) Химия;
Б) Биология;
В) Математика
1. Оқыту әдістемесі:А) репродуктивтік; В)ішінара ізденіс;Г) зерттеу;  Д) этнопедагогика2. Пән аралық байланыс: А) Химия;Б) Биология; В)

Слайд 7I.Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру.

II. Заттың құрылысы бойынша теориялық материалды қайталау

және талдап қорыту.

А) Сабақтың мақсатын түсіндіру.

Б) Блок-схема бойынша (қайталау және

талдау).
I.Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру. II. Заттың құрылысы бойынша теориялық материалды қайталау және талдап қорыту.А) Сабақтың мақсатын түсіндіру.Б)

Слайд 8 Дене
Зат
Молекула
Атом
Ядро,
протон,
нейтрон,
электрон
Тәжірибе
Тұжырым
Құбылысты
түсіну, талдау
Заттың үш күйі
сұйық
қатты
газ

ДенеЗатМолекулаАтомЯдро,протон,нейтрон,электронТәжірибеТұжырымҚұбылысты түсіну, талдауЗаттың үш күйісұйыққаттыгаз

Слайд 9III.Білімдері мен шеберліктерін түрлі проблемалық ситуациялық жағдайларда қолдана алу.
1.Тәжірибені түсіндіре

білу.
2.Тұжырымдау.
3.Заттың үш күйінің қасиетін, айырмашылығын, ұқсастығын Венн диаграммасы бойынша талдау.
4.Сурет

салу ойыны(молекулалар моделінің орналасуын салу).
5.Мақал-мәтелдердің физикалық және философиялық мағынасын ашу.
6.Сапалық есептер шығару.
III.Білімдері мен шеберліктерін түрлі проблемалық ситуациялық жағдайларда қолдана алу.1.Тәжірибені түсіндіре білу.2.Тұжырымдау.3.Заттың үш күйінің қасиетін, айырмашылығын, ұқсастығын Венн

Слайд 10МКТ-ның бірінші қағидасын дәлелдейік:
1 тәжірибе. Мысалы пробиркада суды қайнатсақ, ол

қайнаған соң көлем ұлғайып, төгіле бастайды. Неге?
Қорытынды:Себебі, су ұсақ бөлшектерден

(молекулалар мен атомдардан) тұрады, ал қыздыру барысында олардың арақашықтығы ұлғаяды.
МКТ-ның екінші қағидасын дәлелдейік:
2 тәжірибе. Мысалы: Әтір газын (дезодарант) шашсақ не сеземіз?
-иісті сеземіз
Қорытынды:Әтір иісі бүкіл бөлменің ішін алып, оның молекулалары ауа молекулаларымен араласады.
-Бұл құбылысты не деп атаймыз?
-Диффузия.

МКТ-ның бірінші қағидасын дәлелдейік:
1 тәжірибе. Мысалы пробиркада суды қайнатсақ, ол қайнаған соң көлем ұлғайып, төгіле бастайды. Неге?
Қорытынды:Себебі, су ұсақ бөлшектерден (молекулалар мен атомдардан) тұрады, ал қыздыру барысында олардың арақашықтығы ұлғаяды.
МКТ-ның екінші қағидасын дәлелдейік:
2 тәжірибе. Мысалы: Әтір газын (дезодарант) шашсақ не сеземіз?
-иісті сеземіз
Қорытынды:Әтір иісі бүкіл бөлменің ішін алып, оның молекулалары ауа молекулаларымен араласады.
-Бұл құбылысты не деп атаймыз?
-Диффузия.

МКТ-ның бірінші қағидасын дәлелдейік:1 тәжірибе. Мысалы пробиркада суды қайнатсақ, ол қайнаған соң көлем ұлғайып, төгіле бастайды. Неге?Қорытынды:Себебі,

Слайд 11Венн диаграммасы бойынша заттың үш күйінің қасиетін, ұқсастығын, айырмашылығын салыстырайық.Үшбұрыштарға

заттың үш күйінің қасиетін(жеке-жеке) ортасындағы трапецияға ұқсастығын, айырмашылығын жазамыз.(Оқушылар өздері

салыстырады).

Венн диаграммасы бойынша заттың үш күйінің қасиетін, ұқсастығын, айырмашылығын салыстырайық.Үшбұрыштарға заттың үш күйінің қасиетін(жеке-жеке) ортасындағы трапецияға ұқсастығын, айырмашылығын жазамыз.(Оқушылар өздері салыстырады).

Венн диаграммасы бойынша заттың үш күйінің қасиетін, ұқсастығын, айырмашылығын салыстырайық.Үшбұрыштарға заттың үш күйінің қасиетін(жеке-жеке) ортасындағы трапецияға ұқсастығын,

Слайд 12Сурет салу (молекулалар моделінің орналасуын салу).
Мұғалім: -Балалар, Венн диаграммасы

және сурет салу арқылы зат туралы қандай мағлұмат жинақтадық?
Қорытынды. Заттың

үш күйде болатындығын және олардың қасиеттерін, ұқсастықтарын, айырмашылықтарын дәлелдейік. Заттың бір күйден екінші күйге өтуі металлургияда қолданылады.

Сурет салу (молекулалар моделінің орналасуын салу).
Мұғалім: -Балалар, Венн диаграммасы және сурет салу арқылы зат туралы қандай мағлұмат жинақтадық?
Қорытынды. Заттың үш күйде болатындығын және олардың қасиеттерін, ұқсастықтарын, айырмашылықтарын дәлелдейік. Заттың бір күйден екінші күйге өтуі металлургияда қолданылады.

Сурет салу (молекулалар моделінің орналасуын салу). Мұғалім: -Балалар, Венн диаграммасы және сурет салу арқылы зат туралы қандай

Слайд 13МКТ-ның үшінші қағидасын дәлелдейік:
Егер екі шыны пластинканы сулап, бір-біріне

жақындатып, оларды ажырату үшін белгілі бір күш жұмсау керек. Не

себепті шыны пластинкаларды ажырату қиын?
Қорытынды. Бөлшек бір-біріне тартылады, яғни МКТ-ның үшінші қағидасы дәлелденіп тұр.

МКТ-ның үшінші қағидасын дәлелдейік:
Егер екі шыны пластинканы сулап, бір-біріне жақындатып, оларды ажырату үшін белгілі бір күш жұмсау керек. Не себепті шыны пластинкаларды ажырату қиын?
Қорытынды. Бөлшек бір-біріне тартылады, яғни МКТ-ның үшінші қағидасы дәлелденіп тұр.

МКТ-ның үшінші қағидасын дәлелдейік: Егер екі шыны пластинканы сулап, бір-біріне жақындатып, оларды ажырату үшін белгілі бір күш

Слайд 14Мақал-мәтелдер (халықтық педагогика)
Төмендегі мақал-мәтелдердің физикалық, философиялық мағынасын ашып, айтыңыздар:
1.Бір

құмалақ бір қарын майды шірітеді.
2.Отқа салса темір де балқиды.

3.Тау мен тасты су бұзады, адамзатты сөз бұзады.

Мақал-мәтелдер (халықтық педагогика)
Төмендегі мақал-мәтелдердің физикалық, философиялық мағынасын ашып, айтыңыздар:
1.Бір құмалақ бір қарын майды шірітеді.
2.Отқа салса темір де балқиды.
3.Тау мен тасты су бұзады, адамзатты сөз бұзады.

Мақал-мәтелдер (халықтық педагогика)Төмендегі мақал-мәтелдердің физикалық, философиялық мағынасын ашып, айтыңыздар: 1.Бір құмалақ бір қарын майды шірітеді. 2.Отқа салса

Слайд 15Сапалық есептер:
1.Қиярды, балықты, етті тұздау қандай құбылысқа негізделген?
2.Қайыңнан жасалған сыпырғының

иісін суық бөлмеге қарағанда ыстық моншада тез сеземіз?
3.Ядролық соғыстан кейін

не болуы мүмкін деп ойлайсыздар?

Сапалық есептер:
1.Қиярды, балықты, етті тұздау қандай құбылысқа негізделген?
2.Қайыңнан жасалған сыпырғының иісін суық бөлмеге қарағанда ыстық моншада тез сеземіз?
3.Ядролық соғыстан кейін не болуы мүмкін деп ойлайсыздар?

Сапалық есептер:1.Қиярды, балықты, етті тұздау қандай құбылысқа негізделген?2.Қайыңнан жасалған сыпырғының иісін суық бөлмеге қарағанда ыстық моншада тез

Слайд 16IV. Оқушылардың білімін пысықтау:

Физикалық

диктант
1.Зат құралған бөлшектер________.
2.Үш күйде кездесетін зат_________.
3.Қатты денелердің, сұйықтардың және газдардың өздеріне тән ортақ қасиеті(жеке-жеке)____________.
4.Дене өз көлемін сақтайды,бірақ пішінін өзгертеді, сонда бұл қандай заттан тұратын дене____________.
5.Судың бір молекуласы қандай атомдардан құралған__________.

IV. Оқушылардың білімін пысықтау:
Физикалық диктант
1.Зат құралған бөлшектер________.
2.Үш күйде кездесетін зат_________.
3.Қатты денелердің, сұйықтардың және газдардың өздеріне тән ортақ қасиеті(жеке-жеке)____________.
4.Дене өз көлемін сақтайды,бірақ пішінін өзгертеді, сонда бұл қандай заттан тұратын дене____________.
5.Судың бір молекуласы қандай атомдардан құралған__________.

IV. Оқушылардың білімін пысықтау:

Слайд 17Аукцион
“Аукцион” сөзінің анықтамасы беріледі.Затты “сатып алу” үшін, оның физикалық

қасиетімен байланыстырып айту керек.Аукционға түсетін заттар: тіс щеткасы, конфеттер (мұз

кәмпиттер), сусын, үрленген шар.

Аукцион
“Аукцион” сөзінің анықтамасы беріледі.Затты “сатып алу” үшін, оның физикалық қасиетімен байланыстырып айту керек.Аукционға түсетін заттар: тіс щеткасы, конфеттер (мұз кәмпиттер), сусын, үрленген шар.

Аукцион “Аукцион” сөзінің анықтамасы беріледі.Затты “сатып алу” үшін, оның физикалық қасиетімен байланыстырып айту керек.Аукционға түсетін заттар: тіс

Слайд 18
V.Үй тапсырмасы:
Ыстық және суық суы бар стаканда қанттың еруі

бойынша тәжірибе жасап қорытындылап келу.

V.Үй тапсырмасы: Ыстық және суық суы бар стаканда қанттың еруі бойынша тәжірибе жасап қорытындылап келу.

Слайд 19VI.Қорытындылау.
Білімнің маңызын Елбасы Н.Ә.Назарбаев: “Біз өмір бойына жететін білім

алу” моделінен “Өмір бойы білім алып өту моделіне көшуге тиіспіз,

болашаққа біліммен қадам басып, лайықты қол таңбамызды қалдырайық”,-деп түсіндірген өз жолдауында.
Сіздер Елбасының айтқан сөзін жүзеге асыратын біліммен қаруланған, саналы, білімді азаматтар болады,-деп сенеміз

VI.Қорытындылау.
Білімнің маңызын Елбасы Н.Ә.Назарбаев: “Біз өмір бойына жететін білім алу” моделінен “Өмір бойы білім алып өту моделіне көшуге тиіспіз, болашаққа біліммен қадам басып, лайықты қол таңбамызды қалдырайық”,-деп түсіндірген өз жолдауында.
Сіздер Елбасының айтқан сөзін жүзеге асыратын біліммен қаруланған, саналы, білімді азаматтар болады,-деп сенеміз

VI.Қорытындылау. Білімнің маңызын Елбасы Н.Ә.Назарбаев: “Біз өмір бойына жететін білім алу” моделінен “Өмір бойы білім алып өту

Слайд 20
Назарларыңызға рахмет!

Назарларыңызға рахмет!

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика