Разделы презентаций


Пернета?та 5-сынып

Содержание

Сабақтың мақсаты:Білімділігі:Тәрбиелілігі:Дамытушылығы:Пернетақта, тышқан құрылғыларының қызметін меңгерту, теория-лық білімдерін бір жүйеге келтіріп, мәтіндік редактормен жұмыс істеу кезіндегі практикалық біліктіліктер мен дағдыларды қалыптастыруды жалғастыру;Есте сақтау, логикалық қабілеттерін дамыту, тез шапшаң құрылғы-ларымен жұмыс істеуді

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Сабақтың тақырыбы: Пернетақта ( клавиатура)
5 сынып
Қостанай облысы, Жангелдин ауданы,
Ы.Алтынсарин мектебі
Информатика

пәнінің мұғалімі:
Ғалымова Әлия Әлімқызы
Сабақтың тақырыбы:

Пернетақта
5 сынып

Сабақтың тақырыбы: Пернетақта ( клавиатура)5 сыныпҚостанай облысы, Жангелдин ауданы,Ы.Алтынсарин мектебіИнформатика пәнінің мұғалімі: Ғалымова Әлия ӘлімқызыСабақтың тақырыбы:Пернетақта5 сынып

Слайд 2Сабақтың мақсаты:
Білімділігі:
Тәрбиелілігі:
Дамытушылығы:
Пернетақта, тышқан
құрылғыларының
қызметін меңгерту, теория-
лық білімдерін бір жүйеге

келтіріп, мәтіндік
редактормен жұмыс істеу
кезіндегі практикалық
біліктіліктер мен
дағдыларды


қалыптастыруды
жалғастыру;

Есте сақтау, логикалық
қабілеттерін дамыту,
тез шапшаң құрылғы-
ларымен жұмыс
істеуді қалыптастыру;

Оқушылардың пәнге
деген қызығушылығын
арттыру, өз бетінше
жұмыс істеулерін,
нәтиже алуға және
үнемдеуге
дағдыландыру.

Сабақтың мақсаты:Білімділігі:Тәрбиелілігі:Дамытушылығы:Пернетақта, тышқан құрылғыларының қызметін меңгерту, теория-лық білімдерін бір жүйеге келтіріп, мәтіндік редактормен жұмыс істеу кезіндегі практикалық

Слайд 3Оқыту технологиясы
Оқыту мен оқудағы жаңа технологиялар,сыни-тұрғыдан ойлауға үйрету ,оқудағы басқару,көшбасшылық

Оқыту технологиясыОқыту мен оқудағы жаңа технологиялар,сыни-тұрғыдан ойлауға үйрету ,оқудағы басқару,көшбасшылық

Слайд 4Амансың ба, Алтын күн?!
Амансың ба, Көк аспан?!
Амансың ба, Жер-Ана?!
Амансың ба,

достарым?!
Сіздерді көрсем қуанам!

Амансың ба, Алтын күн?!Амансың ба, Көк аспан?!Амансың ба, Жер-Ана?!Амансың ба, достарым?!Сіздерді көрсем қуанам!

Слайд 5Тренинг “Көңілді білдіру”
Топқа бөлу

Тренинг “Көңілді білдіру”Топқа бөлу

Слайд 6Сабақтың кезеңдері: Блум таксономиясы

1.Ұйымдастыру : Тренинг “Көңілді білдіру”, Топқа бөлу,
2. Үй

тапсырмасы : “ Білгенге маржан ”
3. Білу :Жаңа сабақ ”Ой

қозғау” , “ Адасқан әріптер”
4. Түсіну: Постерлермен жұмыс 1.Топтық жұмыс 2.Жұптық жұмыс
5.Талдау: Инсерт әдісі:”Дәптерге жаңа сөздерді түртіп алу”
6.Қолдану : Топтық жұмыс
7. “Ақпаратты жеткізу ”топтық сайыс. Өз шығармашылығынан
8. Жинақтау “Талаптыға нұр жауар” Сөзжұмбақ шешу.
9. Топтастыру стратегиясы
10. Синтез :”Білім шыңы”
11. Бағалау.
Сабақтың кезеңдері: Блум таксономиясы1.Ұйымдастыру : Тренинг “Көңілді білдіру”, Топқа бөлу,2. Үй тапсырмасы : “ Білгенге маржан ”3.

Слайд 7“Білгенге маржан ” Үй тапсырмасын жұмбақтар шешу арқылы орындаймыз

Компьютердің айнасы.

Бағдарыңды таңдашы  Сурет сөзін көрсетіп  Тиер саған пайдасы .
2.

Бар құрылғыны басқаратын, кеудесін көтеріп қасқаятын ми.
Қанша тетік тізілген Саусағыңды сезінген Барлық сенің ойыңды Компьютерге енгізген.
Пернетақтаның балалары.
Барлық сурет, мәтінді Компьютерге енгізген Керек емес жерінде Компьютерде өшірген .
Пернеден жасқанатын, адам көмегімен басқарылатын, компьютердің қорқақ кенже баласы.
Телефон желісі арқылы басқа компьютерлерге мәлімет алмасуға қажетті құрылғы?
Дыбыс толқындарын қабылдағышты қалай аталады?
Компьютермен енеді
Қағазға басып береді.
Олар компьютердің қосымша бөліктері.Олар ағалы-інілі.Олар сыбырлап та, айқайлап та сөйлейді.
Алыс – жақынды бетпе – бет көргізген.
“Білгенге маржан ” Үй тапсырмасын  жұмбақтар шешу арқылы орындаймызКомпьютердің айнасы.    Бағдарыңды таңдашы  Сурет

Слайд 81. Білу теориясы
Жаңа тақырыпты өз бетімен меңгерту тапсырмалары. “ Адасқан

әріптер ”
Пернетақта (Клавиатура)  -компьютерге ақпарат енгізетін құрылғы. Онда 101 немесе 102

перне болады. Таңбалық деректерді енгізу қызметін атқарады және негізгі енгізу құрылғысы
болып табылады.

РЕТЬЮПОМК

РОТИНОМ

НИРПЕРТ, ЧЕСВИНТЕР , КРАСЕН

ДЕМОМ, ЛАЙФ , СОРЕСЦПРО

АТЕКИСД, . ВРЕДАЙР , АНИШ

ТОРП

Бір сарайда тұрады екен
Бес атаның балалары
Қыдырмашы біреуі,
Бір күн бар да , бір күн жоқ,
Соны есепке алсақ,
Ұзын саны 107.

1. Білу теориясыЖаңа тақырыпты өз бетімен меңгерту тапсырмалары. “ Адасқан әріптер ”Пернетақта (Клавиатура)  -компьютерге ақпарат енгізетін құрылғы. Онда

Слайд 9Негізгі түсінік
Шартты түрде пернетақтаны 5-бөлікке бөлуге болады:
-  басу пернетақтасы (алфавитті-цифрлық

және таңбалық пернелер)
-  функционалды пернелер: Ғ1 -Ғ12
-  арнайы операциялар пернелері:

Епtег, Еsс, Таb6, Сtгl, Аlt, ВаскSрасе
-  меңзерді басқару және редакциялау пернетақтасы
-  сандық пернетақта.

Негізгі түсінікШартты түрде пернетақтаны 5-бөлікке бөлуге болады:-  басу пернетақтасы (алфавитті-цифрлық және таңбалық пернелер)-  функционалды пернелер: Ғ1 -Ғ12- 

Слайд 11Қосымша пернелер:
Alt
Ctrl

Басқарушы перне

Shift

Esc- пернетақтада болдырмау әмірін растайтын перне

Tab- мәтінді оңға, ортаға, шеткері жылжытады және кестеге кестелер
қосуға, меңзерді ұяшықтан ұяшыққа ауыстыратын перне

Caps Lock - әріптерді бас әріптермен жазатын перне
Num Lock – сандық әріптерді түсіреді.
Enter - пернетақтада енгізу әмірін растайтын батырма, жаңа парақ ашуға
көмектесеті. Мәтінді жаңа жолдан бастайды.
Home- Жүгіргіні ағымдағы жолдың басына апаратын перне
End- Жүгіргіні ағымдағы жолдың соңына апарады.
Ctrl Home - Жүгіргіні ағымдағы парақтың басына апарады.
Ctrl End - Жүгіргіні ағымдағы парақтың соңына апарады

Жүгіргінің сол жағында тұрған символдарды Backspace –
пернесі жояды.
Жүгіргінің оң жағындағы символды Delete- пернесі жояды.


Қосымша пернелер:    Alt   Ctrl

Слайд 122.Түсіну: Постерлермен жұмыс 1.Топтық жұмыс 2.Жұптық жұмыс
Әр топқа бүгінгі жаңа

тақырыпқа сәйкес материалдар және суреттер беріледі
1. Тапсырмаларға топ болып дайындалып,

жұптасып ,постерлермен жұмыс жасайды.
2.Түсіну: Постерлермен жұмыс 1.Топтық жұмыс 2.Жұптық жұмысӘр топқа бүгінгі жаңа тақырыпқа сәйкес материалдар және суреттер беріледі1. Тапсырмаларға

Слайд 133. Талдау Insert әдісі

Дәптерге жаңа сөздерді түртіп алу
Пернетақта - – компьютерге

ақпарат енгізуге арналған құрылғы. Ол әріптің және цифр пернелерінің көмегімен компьютерге кез келген ақпаратты енгізуге мүмкіндік береді. Қазіргі компьютерлердің пернетақтасында 101 немесе 107 перне, ал оң жақ жоғарғы бұрышында  жұмыс режимі туралы ақпарат беріп отыратын 3 жарық индикаторы орналасады.
Тышқан – «графикалық» басқару құрылғысы. Тышқанды кілемшенің үстімен жылжытқанда, экрандағы тышқанның нұсқағышы да сонымен қатар қозғалып, қажетті объектілерді таңдауға мүмкіндік береді.

3. Талдау Insert әдісі         Дәптерге  жаңа сөздерді түртіп

Слайд 14Қолдану: Топтық жұмыс
Жеңістің 70 жылдығына орай
Жеңіс туралы өлең жолдарын

тер.

Қолдану: Топтық жұмысЖеңістің 70 жылдығына орай Жеңіс туралы өлең жолдарын тер.

Слайд 15 “ Ақпаратты жеткізу ”- топтық сайыс өз шығармашылығы сайысы
О,

махаббат сегіз әріп, бір арман Барлық адам сол арманнан жаралған –

деп ақын ағамыз
М. Мақатаевтың «Поэзиясы» - нан, компьютерге деген өз сезімімізді білдіреміз.
“ Ақпаратты жеткізу ”- топтық сайыс  өз шығармашылығы сайысы  О, махаббат сегіз әріп, бір

Слайд 16Жинақтау:“Талаптыға нұр жауар

Жинақтау:“Талаптыға нұр жауар

Слайд 18. Топтастыру стратегиясы
пернетақта
Бөліктері,пернелері

.  Топтастыру стратегиясыпернетақтаБөліктері,пернелері

Слайд 19Тышқанда неше
батырма бар ?
Басқарушы пернелер
қандай пернелер?
Бас әріп

жазу
пернесін ата.
Қате енгізілген символдарды
өшіру пернесі
Енгізу , жаңа

парақ
ашу пернесі

Бағыттауыш пернелер

Сандық әріптерді
түсіретін перне

Тышқан қандай құрылғы ?

Пернетақта неше
бөліктен тұрады?

Жылжыту пернесі
қалай аталады?

Функционалдық пернелер
қандай пернелер?

Пернетақта дегеніміз не?

1

3

5

7

9

11

12

10

8

6

4

2

Синтез

Білім шыңы

Тышқанда неше батырма бар ?Басқарушы пернелер қандай пернелер?Бас әріп жазу пернесін ата.Қате енгізілген символдарды өшіру пернесіЕнгізу ,

Слайд 20БАҒАЛАУ Әр топ оқушылары өзін-өзі бағалайды бағалайды

БАҒАЛАУ Әр топ оқушылары өзін-өзі бағалайды бағалайды

Слайд 21
Білім марапатқа жету үшін емес, парасатқа жету үшін керек» деген

керемет сөзді есімізге берік ұстанып, сабағымызды аяқтаймыз.
Сабаққа қатысқан оқушылар, мұғалімдер,

бүгінгі сабақтан алған әсерлеріңізді жазып
күнге жабыстыруларыңызды сұраймын.

Білім марапатқа жету үшін емес, парасатқа жету үшін керек» деген керемет сөзді есімізге берік ұстанып, сабағымызды аяқтаймыз.Сабаққа

Слайд 22РАҚМЕТ!
Үйге тапсырма:
Пернетақта
Ребус,сөзжұмбақ
құрастыру.

РАҚМЕТ!Үйге тапсырма:ПернетақтаРебус,сөзжұмбақ құрастыру.

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика