Разделы презентаций


?алмуратова Ай?анша

Сабақтың тақырыбы: Процентке берілген есептер.  Сабақтың мақсаты: Берілген санның процентін табу, проценті бойынша санды табу, процентті жай бөлшекке айналдыра білу, алған білімдерін күнделікті өмірде

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1 Қазақстанның 40 жылдығы орта мектебі    Тақырыбы: Экологияға байланысты процентке берілген

есептер.   Пән мұғалімі: Қалмұратова Айғанша Танабайқызы

Қазақстанның 40 жылдығы орта мектебі    Тақырыбы: Экологияға байланысты процентке берілген есептер.     Пән

Слайд 2


Сабақтың тақырыбы:
Процентке берілген есептер.
 

Сабақтың мақсаты:


Берілген санның процентін табу, проценті

бойынша санды табу, процентті жай бөлшекке айналдыра білу, алған білімдерін күнделікті өмірде қолдана білуге дағдыландыру.
 
Сабақтың тақырыбы: Процентке берілген есептер.  Сабақтың мақсаты:        Берілген санның процентін

Слайд 3

Сабақтың тәрбиелік мәні:

Оқушылардың экологиялық түсініктерін қалыптастыру,

қоршаған ортаны сақтауға, оны сүюге тәрбиелеу.

Сабақтың тәрбиелік мәні:   Оқушылардың экологиялық түсініктерін қалыптастыру, қоршаған ортаны сақтауға, оны сүюге тәрбиелеу.

Слайд 4Сабақтың барысы:



1 Ұйымдастыру кезеңі
2 Өткен тақырыпты қайталау.

“Сәйкестік тест”
3 Экологиялық тақырыптарға берілген
есептер шығару.
4 Сабақты пысықтау
5 Сабақты қорыту
6 Оқушыларды бағалау
7 Үйге тапсырма беру
Сабақтың барысы:            1 Ұйымдастыру кезеңі2 Өткен

Слайд 5“Сәйкестік тест”

“Сәйкестік тест”

Слайд 6

Табиғатты аялап қамқорлыққа алуға шәкірттерді тәрбиелеу ұстаздың парызы. Кеңес дәуірінің

көрнекті педагогы Н.К. Крупская: «Математика пәнінің мұғалімі математикалық операцияларды орындауда

тек жаттықтырушы есептерді шығартпай, табиғи құбылыстарды «математикалық көзілдірік» арқылып бақылап, бағалауға үйрететін есептерді оқушылардың өздері қоршаған ортадан құрастырып, оны жоғары сатыға қою керек», -екеніне үлкен мән берді.Сол себепті оқушыларға экологиялық тәрбие беру мақсатында берілген есептерді келтіріп отырмын.


Табиғатты аялап қамқорлыққа алуға шәкірттерді тәрбиелеу ұстаздың парызы. Кеңес дәуірінің көрнекті педагогы Н.К. Крупская: «Математика пәнінің мұғалімі

Слайд 7№1 есеп
Оқушылардың көктемде отырғызған 120 ағашының 0,85-і көктеді. Балалардың

көктемде отырғызған ағашының нешеуі көктеді? Канша процент?
 


Сергіту сәті ретінде: «Бір тал кессең - он тал ек.» Елбасымыздың «Жасыл ел» бағдарламасынан қысқаша мағлұмат беремін.

№1 есеп Оқушылардың көктемде отырғызған 120 ағашының 0,85-і көктеді. Балалардың

Слайд 8

№2 есеп
Қазақстанда дүние жүзінде өсетін өсімдік түрлерінің барлығы кездеседі. Солардың 90%-нен астамы орман- тоғайларда өседі. Бүгінде еліміздегі орман қоры 25,6 миллион гектары қалың орман. Бұл дегенің баға жетпес байлық. Қалың орман еліміздегі орман қорының қанша процентін құрайтынын анықтайық.

Интерактивті тақтадан орман-тоғайлар, табиғаттың
көркем бейнелері көрсетіледі.


Слайд 9

№3.
Ауаға ластаушы заттарды негізінен жылу электр станциялары - 29%, құрылыс материалдарын өндіру- 8,1%, қара металлургия – 24%, түсті металлургия - 10,5%, мұнай-химия өндірісі- 15,5%, химия өнеркәсібі-10.3% зиянды заттарды шығарады екен . Ауаны ластаушы заттардың сан мәндерін жәй бөлшек түріне айналдырып, оларды өсу ретімен жазыңдар.



Интерактивті тақтадан еліміздегі ірі зауыт-фабрикалардың
суреттері көрсетіледі.


Слайд 10Есепті шығару нәтижесінде оқушыларға биосферада бізді қоршап тұрған ауаның құрамын

жерде тіршілік пайда болған кездегіден таза деуге болмайды.Көп уақыт бойы

көзге көрінбейтін ауа шексіз көп және сарқылмайтын сияқты болып көрінеді. Алайда адам қолымен жасаған көптеген техника, зауыттардың атмосфераға бөліп шығарған қалдық газдары да өте көп мөлшерде екені анық. Ауаны тазарту үшін жасыл желектің көп қажет екенін түсіндіремін.
Сонымен бірге, ауаны улы заттардан тазарту үшін не істеу керек, қандай ой-пікірлері бар екенін сұрап отырамын.

Есепті шығару нәтижесінде оқушыларға биосферада бізді қоршап тұрған ауаның құрамын жерде тіршілік пайда болған кездегіден таза деуге

Слайд 11

№ 4есеп
Орманның ауаны реттеуі,

онда өсетін ағаштың түрлеріне де байланысты.Бұған мынандай мысал келтіруге болады:

бір гектар шырша орманы 100 пайыз көмірқышқыл газын сіңіреді деп алатын болсақ, жапырақты орман-120, қарағайлы орман-160, жөке орманы-250, емен орманы-450, терек орманы-700 пайыз көмірқышқыл газын сіңіреді.Бір гектар орман сағатына 2 литр көмірқышқыл газын сіңіреді. Бұл – сол уақытта 200 адамның тыныс алғандағы бөліп шығатын көмірқышқыл газына тең.

Әр түрлі ағаш түрлерінің көмірқышқыл газын сіңіру мөлшері

№ 4есеп      Орманның ауаны реттеуі, онда өсетін ағаштың түрлеріне де байланысты.Бұған мынандай

Слайд 13 Осы көрсеткіштерді жәй бөлшек және ондық бөлшек түрінде көрсетіңдер.

Дұрыс талғап, ретімен өсірген жағдайда ағаштар қала шуының 60% кедергі

болады.
Сонымен бірге бір гектар шырша орманы бір жылда 32 тонна, қарағай -35 тонна, қара ағаш-43тонна, емен-54 тонна шаң сіңіреді.
Осындай деректерді бере отырып оқушыларға , үйде, мектеп маңында жасыл желектерді өздері күтіп,баптау керектігі айтылады. 

Осы көрсеткіштерді жәй бөлшек және ондық бөлшек түрінде көрсетіңдер. Дұрыс талғап, ретімен өсірген жағдайда ағаштар қала

Слайд 14

Қорытынды
Республикамызда 1995

жылы 30 тамызда қабылданған Конституциямыздың 38 бабы Қазақстан Республикасының азаматтарының табиғатты сақтауға және табиғаттың
байлықтарына ұқыпты қарауға міндеттейді.
Адамзат болашақта бейбітшілікте, таза ғаламшарда
өмір сүруі тиіс. Демек, еліміздің қауіпсіздігі болашақтағы өздерің сияқты бүгінгі оқушы, ертеңгі ғалым сендердің қолдарыңда.
Қорытынды

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика