Разделы презентаций


Пирамида.Конус. Қиық конус.

Содержание

Сабақтың мақсаты: Білімділігі: Цилиндр,конус, қиық конус анықтамаларын бекіту; құрылымын анықтау; бүйір беттерінің, толық беттерінің формулаларын есеп шығаруда қолдана білу. Дамытушылығы: Студенттердің білім дәрежесін байқап, алған білімдерін одан әрі

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Сабақтың тақырыбы: Цилиндр, конус, қиық конус тақырыбын қайталау

Сабақтың тақырыбы: Цилиндр, конус, қиық конус тақырыбын қайталау

Слайд 2 Сабақтың мақсаты: Білімділігі: Цилиндр,конус, қиық конус анықтамаларын бекіту; құрылымын анықтау;

бүйір беттерінің, толық беттерінің формулаларын есеп шығаруда қолдана білу. Дамытушылығы: Студенттердің

білім дәрежесін байқап, алған білімдерін одан әрі тиянақтау. Тәрбиелілігі: Өз бетімен жұмыс, топпен жұмыс жасауға тәрбиелеу, алдына қойған мақсатына табандылықпен жетуге тәрбиелеу. Көрнекілігі: геометриялық модельдер, үлестірмелі қағаздар, тест парақшалары, бағалау парағы т.б. Сабақтың түрі: қорытынды бағалау сабақ
Сабақтың мақсаты:  Білімділігі: Цилиндр,конус, қиық конус анықтамаларын бекіту; құрылымын анықтау; бүйір беттерінің, толық беттерінің

Слайд 3САБАҚ БАРЫСЫ:

САБАҚ БАРЫСЫ:

Слайд 4I.Ұйымдастыру кезеңі. 1) Студенттермен амандасу, сабаққа қатысын тексеру. 2) Студенттерді сабақ

жоспарымен таныстыру. 3) Студенттерді екі топқа бөлу,топ басшыларын сайлау.

I.Ұйымдастыру кезеңі. 1) Студенттермен амандасу, сабаққа қатысын тексеру.  2) Студенттерді сабақ жоспарымен таныстыру. 3) Студенттерді екі

Слайд 5 ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
1) Конус дегеніміз не? 2) Конустың жазбасынан

қандай фигураны аламыз? 3) Конус қандай фигураны айналдырғанда алынады?
4) Қиық конус

дегеніміз не? 5) Конустың остік қимасы қандай болады?

1) Цилиндр дегеніміз не? 2) Цилиндрдің жазбасынан қандай фигура алынады? 3) Цилиндр қандай фигураны айналдырғанда алынады? 4) Цилиндрдің остік қимасы қандай болады? 5) Цилиндрдің табаны қандай болады?

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.  1) Конус дегеніміз не? 2) Конустың жазбасынан қандай фигураны аламыз? 3)

Слайд 6ІІІ. Топпен жұмыс. Домино ойнау.
I бөлім. Домино-1
II бөлім.

Домино-2
III бөлім. Экспресс - сұрақ (жауап)
IV бөлім. “Білгеніңді шыңдай түс

”. (Есептер шығару)
V бөлім. “Өзіңді өзің бағала”. (Тест)

ІІІ. Топпен жұмыс. Домино ойнау. I бөлім. Домино-1 II бөлім. Домино-2III бөлім. Экспресс - сұрақ (жауап)IV бөлім.

Слайд 7ЦИЛИНДР
ТОБЫ

КОНУС ТОБЫ

ЦИЛИНДР ТОБЫ КОНУС ТОБЫ

Слайд 8I бөлім. Домино-1
Цилиндр тобына берілетін домино сұрақтары:

I бөлім. Домино-1 Цилиндр тобына берілетін домино сұрақтары:

Слайд 9I бөлім. Домино-1
Конус тобына берілетін домино сұрақтары:

I бөлім. Домино-1 Конус тобына берілетін домино сұрақтары:

Слайд 10II бөлім. Домино-2
Әр топта өз карточкаларын араластырып, мұғалімнің бұйрығымен тағы

да дәл сол ереже бойынша құрастыра бастайды, бірақ бұл жағдайда

бір айырмашылығын уақыт саналады.
II бөлім. Домино-2Әр топта өз карточкаларын араластырып, мұғалімнің бұйрығымен тағы да дәл сол ереже бойынша құрастыра бастайды,

Слайд 11Топтар карточкаларын араластырады. Мұғалім кез келген карточканы алып, сұрағын топқа

оқиды, оқушылар 5-7 сек ішінде дұрыс жауабын айтуы тиіс.Егер жауап

қате болса, карточканы солға, егер дұрыс болса оңға қарай қойып жинайды. Егер де жауап болмаса қайтадан орнына карточканы қосады, соңында оқушылар карточканың жауаптарын шешу керек.

III бөлім. Экспресс - сұрақ (жауап)

Топтар карточкаларын араластырады. Мұғалім кез келген карточканы алып, сұрағын топқа оқиды, оқушылар 5-7 сек ішінде дұрыс жауабын

Слайд 12IV бөлім. “Білгеніңді шыңдай түс ”. (Есептер шығару)

IV бөлім. “Білгеніңді шыңдай түс ”. (Есептер шығару)

Слайд 13 1.Конус қандай фигураны айналдырғанда шығады: А.дөңгелектің диаметрі арқылы айналдырғанда В.Тең бүйірлі үшбұрышты

бүйір қабырғасы арқылы а»налдырғанда С.тік бұрышты үшбұрышты катеті арқылы айналдырғанда Д.Тік бұрышты

үшбұрышты гипотенузасы арқылы айналдырғанда Е.Тік бұрышты үшбұрышты диагоналі арқылы айналдырғанда 2.Конустың жасаушысы-5см,радиусы-4см болса бүйір бетінің ауданы неге тең? А. 25π (см2) В. 100π(см2) С. 20π(см2) Д.20(см2) Е.40π (см2) 3.Цилиндрдің табанының радиусы -2м,биіктігі -3м болса, цилиндрдің осьтік қимасының диаметрін табыңдар. А.10м В.5м С.8м Д.100м Е.100м 4.Конустың радиусы -3м,биіктігі-4м болса жасаушыны табыңдың: А.5м В.10м С.15м Д.1/5м Е.10м 5.Қиық конус радиустары-3м және 6м,биіктігі-4м болса жасаушысын табыңдар А.2м В.5м С.3м Д.4м Е.10м

V бөлім. “Өзіңді өзің бағала”. (Тест)

1.Конус қандай фигураны айналдырғанда шығады: А.дөңгелектің диаметрі арқылы айналдырғанда В.Тең бүйірлі үшбұрышты бүйір қабырғасы арқылы а»налдырғанда

Слайд 14ІV. Бағалау.
Бағалау кретериі:
30-35 «5» бағасы
22-30 «4»

бағасы
15-20 «3» бағасы

ІV. Бағалау. Бағалау кретериі:30-35  «5» бағасы22-30  «4» бағасы15-20 «3» бағасы

Слайд 151. Осы тақырыптар бойынша сөзжұмбақтар құрастырып келу. 2. Геометрия оқулығынан №18,

25, 26
V. Үйге тапсырма.

1. Осы тақырыптар бойынша сөзжұмбақтар құрастырып келу. 2. Геометрия оқулығынан №18, 25, 26V. Үйге тапсырма.

Слайд 16Назар салып тыңдағандарыңызға рахмет.

Назар салып тыңдағандарыңызға рахмет.

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика