Разделы презентаций


Үшбырыштарды шешу тарауына қайталау есептерін шығару

Содержание

Сабақтың мақсаты : 1. Оқушылардың тікбұрышты үшбұрыштың синус,косинус,тангенстің анықтамасын,бұрыштар мен қабырғалар арасындағы қатыстарды пайдаланып,Пифагор теоремасын қолданып тікбұрышты үшбұрыштарды шешу. 2. Тікбұрышты үшбұрыштың бұрышын,қабырғаларын есептеуге арналған формула,анықтама, теоремаларды есептеуге қолдана

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Сабақтың тақырыбы :
Пәні: Геометрия


Сыныбы: 8

Пән мұғалімі: Аубакирова Ж.Қ.

Тікбұрышты үшбұрыштарды шешу

Сабақтың тақырыбы : Пәні:    Геометрия   Сыныбы:     8

Слайд 2










Сабақтың мақсаты :
1. Оқушылардың тікбұрышты үшбұрыштың синус,косинус,тангенстің анықтамасын,бұрыштар

мен қабырғалар арасындағы қатыстарды пайдаланып,Пифагор теоремасын қолданып тікбұрышты үшбұрыштарды шешу.

2. Тікбұрышты үшбұрыштың бұрышын,қабырғаларын есептеуге арналған формула,анықтама, теоремаларды есептеуге қолдана білу дағдысын қалыптастыру. Оқушылардың пәнге қызығушылығын арттыру.
3. Оқушылардың ойлау қабілеттерін жетілдіру, шыдамдылыққа, өз бетінше еңбек етуге тәрбиелеу.
Сабақ түрі: Бекіту сабағы.
Сабақ әдісі: топтық
Көрнекілігі: сызбалар, формулалар,кестелер.
Сабақтың мақсаты : 1. Оқушылардың тікбұрышты үшбұрыштың синус,косинус,тангенстің анықтамасын,бұрыштар мен қабырғалар арасындағы қатыстарды пайдаланып,Пифагор теоремасын қолданып

Слайд 3 Сабақтың барысы :
І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Үй жұмысын тексеру.
ІІІ.

Біз не білеміз: (сұрақ-жауап).
ІV. Тест жұмысы.
V. Бар нәрсеге білім қолды

жеткізер.(Есептер шығару № 189,№190,№192)
VI. Сергіту сәті: “Адам есімінің түстері” тренингі
VII. “Білім-өмірге,өнер-баршаға” Сызбамен жұмыс: (деңгейлік есептер)
VIIІ. “Өнерлі өрге жүзеді”: (шығармашылық жұмыс)
IX. Қорытындылау.
Х. Үйге тапсырма.
ХІ. Бағалау: (Рефлексия)
 


Сабақтың барысы : І. Ұйымдастыру кезеңіІІ. Үй жұмысын тексеру.ІІІ. Біз не білеміз: (сұрақ-жауап).ІV. Тест жұмысы.V. Бар

Слайд 4ІІ.Үй жұмысын тексеру: № 191 (4)
∆АВС – т.б.
ВС = а

ВД



Шешуі:



Д
В
С
А
а
β

ІІ.Үй жұмысын тексеру: № 191 (4)∆АВС – т.б.ВС = а

Слайд 5Біз не білеміз: (сұрақ - жауап)
1.Пифагор теоремасы.
2.Тікбұрышты үшбұрыш деп қандай

үшбұрышты айтамыз.
3.Тікбұрышты үшбұрыштың элементтері?
4.Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының косинусы деп

нені айтамыз?
5.Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының синусы деп нені айтамыз?
6.Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының тангесі деп нені айтамыз?
7.Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының котангесі деп нені айтамыз?
Біз не білеміз: (сұрақ - жауап)1.Пифагор теоремасы.2.Тікбұрышты үшбұрыш деп қандай үшбұрышты айтамыз.3.Тікбұрышты үшбұрыштың элементтері? 4.Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір

Слайд 6ІV. Тест жұмысы: (өзіңді тексер)

ІV. Тест жұмысы: (өзіңді тексер)

Слайд 7Жауабы:

Жауабы:

Слайд 8Бар нәрсеге білім қолды жеткізер:
(Есептер шығару)
№ 189,№190,№192.

Бар нәрсеге білім қолды жеткізер:(Есептер шығару)№ 189,№190,№192.

Слайд 9VI. Сергіту сәті: “Адам есімінің түстері” тренингі
Қызыл — өзіне сенімді, алдына

мақсат қоя білетін жандар
Жасыл – ақ көңіл, табиғатты сүйетін жандар
Сары – ниеті

таза, пейілі кең жомарт жандар
Көк – мейірімді, сенімді, биік армандарды көздейтін жандар

Тікбұрышты үшбұрыш – мінезі қатты, алған бетінен қайтпайтын жандар

Әр қабырғалы үшбұрыш – құбылмалы мінезді, тез ойланып тез жауап беретін жандар

Тең бүйірлі үшбұрыш — әрқашан әділдікті қолдайтын жандар

Тең қабырғалы үшбұрыш – сыпайы болуға ұмтылатын жандар

VI. Сергіту сәті: “Адам есімінің түстері” тренингіҚызыл — өзіне сенімді, алдына мақсат қоя білетін жандарЖасыл – ақ көңіл, табиғатты

Слайд 10VII. “Білім-өмірге,өнер-баршаға” Сызбамен жұмыс: (деңгейлік есептер)

х


6

8

10

20

25

х





х


10


х

VII. “Білім-өмірге,өнер-баршаға” Сызбамен жұмыс: (деңгейлік есептер)

Слайд 11VIIІ. “Өнерлі өрге жүзеді”: (шығармашылық жұмыс)
Тапсырма:
Ордың көлденең қимасын тауып.Ордың

еңкіштік
бұрышын табыңдар.


VIIІ. “Өнерлі өрге жүзеді”: (шығармашылық жұмыс)Тапсырма: Ордың көлденең қимасын тауып.Ордың еңкіштікбұрышын табыңдар.

Слайд 12Түлкі мен Ешкі

Түлкі мен Ешкі

Слайд 14Тапсырма:
Жарда отырған бақылаушыдан өзеннің екінші жиегіне дейінгі қашықтық қандай.

Тапсырма:Жарда отырған бақылаушыдан өзеннің екінші жиегіне дейінгі қашықтық қандай.

Слайд 15

IX. Қорытындылау.”БББ”

IX. Қорытындылау.”БББ”

Слайд 16Х. Үйге тапсырма:
№ 193

Х. Үйге тапсырма:№ 193

Слайд 17ХІ. Бағалау: (Рефлексия)
Сабақ өте жақсы ұнады және бар мүмкіндігімді

пайдаландым
Маған әлі осы тақырыптар бойынша жұмыс жасау керек
Сабақ ұнады және

өз мүмкіндігімше қатыстым
ХІ. Бағалау: (Рефлексия) Сабақ өте жақсы ұнады және бар мүмкіндігімді пайдаландымМаған әлі осы тақырыптар бойынша жұмыс жасау

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика