Разделы презентаций


Алынбайтын асу жок

Мектеп №56 Мерзімі: 16.11.2013 № 10 Тақырыбы: Алынбайтын асу жоқҚұндылық: Қиянат жасамау

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Қызылорда облысы
Жаңақорған кенті

Тақырыбы:


10– сынып
Пән мұғалімі: Ұ.Бейсенова.
Өзін - өзі тану пәні


Алынбайтын

асу жоқ
Қызылорда облысы
Жаңақорған кенті

Тақырыбы:


10– сынып
Пән мұғалімі: Ұ.Бейсенова.
Өзін - өзі тану

пәні

Қызылорда облысыЖаңақорған кентіТақырыбы:10– сыныпПән мұғалімі: Ұ.Бейсенова.Өзін - өзі тану пәніАлынбайтын асу жоқҚызылорда облысыЖаңақорған кентіТақырыбы:10– сыныпПән мұғалімі: Ұ.Бейсенова.Өзін

Слайд 2Мектеп №56
Мерзімі:

16.11.2013
№ 10
Тақырыбы:

Алынбайтын асу жоқ
Құндылық: Қиянат жасамау
Қасиеттер: шыдамдылық, өзіне есеп беру, төзім,
Мүғалім: Бейсенова Ұлбала
Сынып: 10
Оқушы саны: 16
Мектеп №56     Мерзімі:    16.11.2013

Слайд 3Адамның өзіндік мүмкіндіктерін , қабілеттерін танып білу құндылығы туралы түсінік

беру.
Мақсаты
Міндеттері

адамдардың бір-біріне деген риясыз, мейірім-шапағатының мән-мағынасын түсіндіру


оқушыларды ізгі істерге

жетелейтін шынайы адамгершілік қасиеттерін ашуға ықпал ету


оқушыларды рухани-адамгершілік қағидаларды дұрыс қолдана білуге, өмірді, өз мүмкіндіктерін бағалай білуге, тәрбиелеу

Адамның өзіндік мүмкіндіктерін , қабілеттерін танып білу құндылығы туралы түсінік беру.МақсатыМіндеттеріадамдардың бір-біріне деген риясыз, мейірім-шапағатының мән-мағынасын түсіндіру

Слайд 4Сабақтың барысы:



Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі (1-мин)
Алдын – ала тапсырылған 5 затты

қарап шығу арқылы балаларды тексеріп шығамын. (кітап, дәптер, қалам салғыш,

күнделік, оқушының есімдері жазылған парақша)
Сабақтың барысы:Сабақтың барысы:І.Ұйымдастыру кезеңі (1-мин)Алдын – ала тапсырылған 5 затты қарап шығу арқылы балаларды тексеріп шығамын. (кітап,

Слайд 5Баяу әуен қосылып тұрады. Балалар денемізді тік ұстап, ыңғайланып отырамыз.

Қолымызды тіземіздің үстіне қоямыз. Көзімізді жұмамыз. Тыныштық бар жерде.... Тыныштық

бар әлемде.... Көз алдарыңда көк шалғынды дала. Жұмсақ самал есіп тұр. Аспанда күн нұрын ерекше төгіп, сенің маңдайыңнан өтіп жүрегіңе құйылды.Нұрға бөленген жүрегің жаңа ашылған гүлдей сүйіспеншілік қауызын ашады. Сүйіспеншілікке толы жүректен күннің нұры сенің аяғыңа түседі.сенің аяғың тек жақсы жерлермен ғана жүру үшін. Аяғыңнан күннің нұры қолыңа барды, тек жақсыны ғана ұстау үшін, Күннің нұрықолыңнан аузыңа барды, жақсыны ғана айту үшін. Аузыңнан күннің нұры құлағыңа барды, тек жақсыны есту үшін. Күннің нұры құлағыңнан көзіңе барды, тек жақсыны көру үшін. Сенің бүкіл тұла бойың сүйіспеншілік нұрына бөленді. Сен осы сүйіспеншілігіңді досыңа жібер. Ата-анаңа жібер. Сен сол сүйіспеншілік нұрын туған-туыстарыңа жібер. Барлық мектептегі таныстарыңа жібер. Айналаң сүйіспеншілік нұрына бөленді. Біздің сынып та сүйіспеншілікке толды. Осы сезімімізбен біраз уақыт өз жан дүниемізге үңіліп жақсы ойға шомайық. Көзімізді ептеп ашамыз.
Кім өзінің әсерімен бөліскісі келеді?

Тыныштық сәті

Баяу әуен қосылып тұрады. Балалар денемізді тік ұстап, ыңғайланып отырамыз. Қолымызды тіземіздің үстіне қоямыз. Көзімізді жұмамыз. Тыныштық

Слайд 6
Оқулықта берілген Д.Алленнің шығармасын оқып келу
Кез келген адам арманы

мен мақсатына жете ала ма? Неліктен?
Алдыңа қойған мақсатқа қалай

жетуге болады?
Мақсатқа жетуде адамның өзгелердің алдындағы міндеттері мен парыздары кедергі бола алады ма?



Оқулықта берілген Д.Алленнің шығармасын оқып келу
Кез келген адам арманы мен мақсатына жете ала ма? Неліктен?
Алдыңа қойған мақсатқа қалай жетуге болады?
Мақсатқа жетуде адамның өзгелердің алдындағы міндеттері мен парыздары кедергі бола алады ма?

Үй тапсырмасы

Оқулықта берілген Д.Алленнің шығармасын оқып келу Кез келген адам арманы мен мақсатына жете ала ма? Неліктен? Алдыңа

Слайд 7Дәйексөз.
Бақытты болашақтың ең басты негіздерінің бірі – бұл жалпыға

бірдей жақсылық тілеу.
І. Есенберлин
Дәйексөз.
Бақытты болашақтың ең басты

негіздерінің бірі – бұл жалпыға бірдей жақсылық тілеу.
І. Есенберлин

Дәйексөз

Дәйексөз. Бақытты болашақтың ең басты негіздерінің бірі – бұл жалпыға бірдей жақсылық тілеу. І. Есенберлин Дәйексөз. Бақытты

Слайд 8Адам әр ісін шын жүрекпен, адал ниетпен, сергек сезіммен, ыстық

ықыласпен бастап, саналы түрде жақсылыққа бағыттап отырса, өзін де, өзгені

де бақытқа бөлейді.
Адамға жетістікке жеткізуге көмектесетін қасиеттер:
жаман нәрсеге қарамау;
жаман сөздерді тыңдамау;
жаман ой ойламау;
жаман істен сақ болу, яғни, қиянат жасамау.
Адам егер осы әрекеттен өзін сақтай білмесе, онда ол өзіне өзі қиянат жасағаны. Адамның жүрегін жаман іс -әрекет пен ойлар билеп, адам өзі мүмкіндігін шектейді. Ол адамның адам ретінде өзін – өзі жүзеге асыруға кедергі болады.
1. Осы дәйек сөздің мазмұнындағы адамға қажетті қандай қасиеттерді айтар едіңдер?
2. Адамға адам ретінде өзін толық жүзеге асыруға кедергі жасайтын әрекеттерді атаңдар.
3. Қиянат жасамайтын адам бойында қандай жақсы қасиеттер қалыптасады?
Енді осы дәйек сөзді бірнеше рет қайталап, жатқа айтып көрейік.

Адам әр ісін шын жүрекпен, адал ниетпен, сергек сезіммен, ыстық ықыласпен бастап, саналы түрде жақсылыққа бағыттап отырса,

Слайд 9Интерактивті тақтадан адам мүмкіндігі туралы видео роликті көрсетемін.
Көріністен қандай

әсер алдыңдар?
Бұлардың мүмкіндіктері қандай?
Осы көріністің құндылығы неде?
Өз мүмкіндіктеріңді қалай қолданасыңдар?

Айналаңдағы адамдардың жақсылығын, мейірімін сезініп-байқап, бағалайсыңдар ма? Қалай?
(Оқушылар жауабын тыңдау, қорытынды шығаруға сұрақтар қою арқылы көмектесу)

Әңгімелеу (мұғалімнің сыйлығы)

Интерактивті тақтадан адам мүмкіндігі туралы видео роликті көрсетемін. Көріністен қандай әсер алдыңдар?Бұлардың мүмкіндіктері қандай?Осы көріністің құндылығы неде?Өз

Слайд 10Оқушыларды 4 адамнан 4 микротоптарға бөліп «Менің бақытым» тақырыбына сурет

салады. Сурет салу кезінде классикалық әуен» қойылады. Сурет салу кезінде

толық тыныштық сақталады, әрбір оқушы өзінің ішкі жан дүниесімен сырласа отырып, өз бақытынсуеттейді. Соңынан әр топ өз суреттері бойынша ой-пікір бөліседі.

Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс.

Оқушыларды 4 адамнан 4 микротоптарға бөліп «Менің бақытым» тақырыбына сурет салады. Сурет салу кезінде классикалық әуен» қойылады.

Слайд 11ҮІІ.Топпен ән айту
«Карусель» әнін бірге орындау
ҮІІІ. Үй тапсырмасы
Үйге тапсырма

ретінде оқулықта берілген В.Ягодинскийдің мәтінін оқып келу
ҮІІ.Топпен ән айту
«Карусель» әнін

бірге орындау
ҮІІІ. Үй тапсырмасы
Үйге тапсырма ретінде оқулықта берілген В.Ягодинскийдің мәтінін оқып келу
ҮІІ.Топпен ән айту«Карусель» әнін бірге орындауҮІІІ. Үй тапсырмасы Үйге тапсырма ретінде оқулықта берілген В.Ягодинскийдің мәтінін оқып келуҮІІ.Топпен

Слайд 12Баяу әуен қосылады. Балалар денемізді тік ұстап, еркін отырамыз. Қолымызды

тіземіздің үстіне қоямыз. Көзімізді жұмамыз. Балалар бүгінгі сабағымызды есімізге түсірейікші.

Біз бүгін не білдік, не үйрендік сол туралы ойланайық. Жақсы ойларымызды жүрегімізде сақтайық. Әрқашан жақсылықта, амандықта болайық.

Соңғы тыныштық сәті

Баяу әуен қосылады. Балалар денемізді тік ұстап, еркін отырамыз. Қолымызды тіземіздің үстіне қоямыз. Көзімізді жұмамыз. Балалар бүгінгі

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика