Разделы презентаций


“Бір айнымалысы бар сызы?ты? те?деу”

Содержание

Сабақтың мақсаты:Білімділік: Оқушыларға бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шығару, осы тақырып бойынша, оқушылардың білім дәрежесін анықтау, алған білімдерін тиянақтау;Дамытушылық: оқушылардың ойлау қабілеттерін дамытуТәрбиелік: топпен жұмыс істеуді қалыптастыру, өзара көмектесуді дамыту

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Сабақтың тақырыбы:
“Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу”

Сабақтың тақырыбы:“Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу”

Слайд 2Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шығару, осы

тақырып бойынша, оқушылардың білім дәрежесін анықтау, алған білімдерін тиянақтау;
Дамытушылық: оқушылардың

ойлау қабілеттерін дамыту
Тәрбиелік: топпен жұмыс істеуді қалыптастыру, өзара көмектесуді дамыту
Сабақтың мақсаты:Білімділік: Оқушыларға бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шығару, осы тақырып бойынша, оқушылардың білім дәрежесін анықтау, алған

Слайд 3Сабақтың түрі: Бекіту сабағы
Сабақтың жабдықталуы:
Кеспе қағаздар
Слайдтар
Жетондар

Сабақтың түрі: Бекіту сабағы Сабақтың жабдықталуы: Кеспе қағаздар Слайдтар Жетондар

Слайд 4Сабақтың құрылымы:
Ой қозғау
Іздену іс-әрекет
Ой жинақтау
Сергіту сәті
Қорытынды
Үйге тапсырма
Бағалау

Сабақтың құрылымы:Ой қозғауІздену іс-әрекетОй жинақтауСергіту сәтіҚорытындыҮйге тапсырмаБағалау

Слайд 5Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі
2. Үй тапсырмасын сұрау
а)

“Миға шабуыл”
Өзара тексеру парағы бойынша жұмыс.
ә) Есептерді

тексеру
3. Cергіту сәті
4. Сәйкестендіру тесті
5. Деңгейлік тапсырмалар
6. Тірек-сызба. Сабақты қорытындылау
7. Үйге тапсырма.
Сабақтың барысы:1. Ұйымдастыру кезеңі2. Үй тапсырмасын сұрау   а) “Миға шабуыл”Өзара тексеру парағы бойынша жұмыс.

Слайд 6 Ұйымдастыру
а) Оқушыларды түгендеу

ә) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру

Ұйымдастыруа) Оқушыларды түгендеуә) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру

Слайд 7Үй тапсырмасын тексеру
“Миға шабуыл”. Өзара тексеру парағы бойынша сұрақтарға

жауап беру.
Қандай теңдеуді бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу деп атайды?
Қандай

теңдеулер мәндес теңдеулер деп аталады?
Теңдеудің қандай қасиеттерін білесіңдер?
Егер болса, бір айнымалысы бар сызықтың теңдеудің түбірі қалай табылады?
Теңдеулерге негізгі ғылыми еңбектерін арнаған қазақтың қандай ғалымын білесіңдер?


Үй тапсырмасын тексеру		 “Миға шабуыл”. Өзара тексеру парағы бойынша сұрақтарға жауап беру.Қандай теңдеуді бір айнымалысы бар сызықтық

Слайд 9Есептер
1. 2х+17=22+3x


2. 18+3x=x+14
3. 13x+70=2x+15
4. 5x-8=2x+1

Есептер		1. 2х+17=22+3x          		2. 18+3x=x+14		3. 13x+70=2x+15  		4. 5x-8=2x+1

Слайд 10Есептерді тексеру:
2х+17=22+3x

18+3x=x+14
2x-3x=22-17

3x-x=14-18
-x=5 2x=-4
x=-5 x=-2


13x+70=2x+15 5x-8=2x+1
13x-2x=15-70 5x-2x=1+8
11x=-55 3x=9
х=-5 x=3

Есептерді тексеру:2х+17=22+3x          18+3x=x+142x-3x=22-17

Слайд 11Оқулықпен жұмыс

Оқулықпен жұмыс

Слайд 12А тобының тапсырмасы
1) ах=b теңдеуінің түбірін жаз
2) Теңдеуді шешіңдер:

3х-1=2(х-2)
3) Теңдеудің түбірлерін

табыңдар: 3(х+5)=7-5х

В тобының тапсырмасы:
1) ах=b теңдеуінде , b=0 болса, түбірі қандай болады?
2) Теңдеуді шешіңдер: 19(у-9)=3(у+7)
3) Теңдеудің түбірін табыңдар: 4(х-9)=3(х-8)

С тобының тапсырмасы:
1) ах=b теңдеуінде а=0; , болса теңдеудің түбірі қандай болады?
2) Теңдеуді шешіңдер: 3(2х-9)=5(х-4)
3) Теңдеудің түбірің табыңдар: 7(3-2х)=15(1-х)

Д тобының тапсырмасы:
1) Теңдеудің қандай қасиеттерін білесіңдер?
2) Теңдеуді шешіңдер: 2(3х+5)=4х+8
3) Теңдеудің түбірің табыңдар: 5(3х-6)=3(4х-14)

А тобының тапсырмасы 1) ах=b теңдеуінің түбірін жаз2) Теңдеуді шешіңдер:   3х-1=2(х-2)

Слайд 14Сергіту сәті

Сергіту сәті

Слайд 15.
IV. Адасқан
әріптерден
сөз құрастыру

. IV. Адасқан әріптерден сөз құрастыру

Слайд 16IV. Адасқан әріптерден сөз құрау.
Берілген әріптерден математикалық терминдер құраңдар
РГУАИФ
деуңте

IV. Адасқан әріптерден сөз құрау.Берілген әріптерден математикалық терминдер құраңдар РГУАИФдеуңте

Слайд 17Сәйкестендіру тесті
Теңдеуді шешіңіз:

х+5=7

а) 5
х-2=3

б) 2
х+8=11 в) 3
Сәйкестендіру тестіТеңдеуді шешіңіз:х+5=7              а)

Слайд 18Деңгейлік тапсырмалар
Теңдеуді шешіңдер:

25-4х=12-5х

13х+27=16х+4,5

9,5х + 2 = 5,7х – 5,6

Деңгейлік тапсырмаларТеңдеуді шешіңдер:25-4х=12-5х13х+27=16х+4,59,5х + 2 = 5,7х – 5,6

Слайд 19Тірек сызба
ах=b түріндегі теңдеу (мұндағы х-айнымалы, а және b-қандай да

бір сандар) бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу деп аталады.
1 қасиет:
теңдеудегі

қосылғыштың таңбасы қарама-қарсыға өзгертіп, оны теңдеудің бір жағынан екінші жағына көшіргенде теңдеу мәндес теңдеуге түрленеді.
2 қасиет:
теңдеудің екі жағын да нөлден өзге бірдей санға көбейткенде немесе бөлгенде теңдеу мәндес теңдеуге түрленеді.
Бір айнамалысы бар сызықтық теңдеуді шешу үшін:
Теңдеуді теңбе-тең түрлендіріп ықшамдау керек;
Айнымалысы бар мүшелерді теңдеудің сол жағына, бос мүшелерді теңдеудің оң жағына жинақтау керек;
Теңдеудегі ұқсас мүшелерді біріктіріп, теңдеуді ах=b түріне келтіру керек;
Теңдеудің екі бөлігін де айнымалының коэффициентіне бөліп, теңдеудің түбірін табу керек.
Тірек сызбаах=b түріндегі теңдеу (мұндағы х-айнымалы, а және b-қандай да бір сандар) бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу

Слайд 20ах=в теңдеуді шешудің үш түрлі жағдайы бар:


1.

, болса

түбірі болады


2. , ах=b теңдеудің түбірі болмайды



3. , ах=o теңдеуінің түбірі кез келген
сан болады

ах=в теңдеуді шешудің үш түрлі жағдайы бар:1.      , болса

Слайд 21Бағалау

Үйге тапсырма

Бағалау Үйге тапсырма

Слайд 221. Мен бүгін не үйрендім?
2. Не ұнады?
3. Ұнамаған жер болды

ма?
4. Қандай ұсынысың бар?

рефлексия

1. Мен бүгін не үйрендім?2. Не ұнады?3. Ұнамаған жер болды ма?4. Қандай ұсынысың бар? рефлексия

Слайд 23Назарларыңызға рахмет!

Назарларыңызға рахмет!

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика