Разделы презентаций


"Менің педагогикалық идеям"

Содержание

Математика сабағында сын тұрғысынан ойлау технологиясын қолдану Маңғыстау аудандық білім үйлестіру орталығыПрезентация«Менің педагогикалық идеям» Дайындаған: С.Құлбарақ

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Ізденсе, талаптанса қолдан жасалмайтын
іс жоқ. Құнттамаған ізденбеген, соңына
түспеген

адамның жұмысы ешуақытта
берекелі болмайды.

Ж. Аймауытов
Ізденсе, талаптанса қолдан жасалмайтын іс жоқ. Құнттамаған ізденбеген, соңына түспеген адамның жұмысы ешуақытта берекелі болмайды.

Слайд 2Математика сабағында
сын тұрғысынан ойлау
технологиясын

қолдану
Маңғыстау аудандық білім үйлестіру орталығы
Презентация
«Менің педагогикалық идеям»
Дайындаған:

С.Құлбарақ
Математика сабағында  сын тұрғысынан ойлау   технологиясын қолдану Маңғыстау аудандық білім үйлестіру орталығыПрезентация«Менің педагогикалық идеям»

Слайд 3Мақсаты:
барлық жастағы оқушыларға кез-келген мазмұнды сыни тұрғыдан қарап, екі

ұйғарым бір пікірдің біреуін таңдауға саналы шешім қабылдауға сабақтарда үйрету.

Сын тұрғысынан ойлау – сынау емес, шыңдалған ойлау.

Мақсаты: барлық жастағы оқушыларға кез-келген мазмұнды сыни тұрғыдан қарап, екі ұйғарым бір пікірдің біреуін таңдауға саналы шешім

Слайд 4Түйінді идея
Топта жұмыс жасай алатын, өзара іс-әрекет нәтижесінде білімдері дамыған,

жоғары деңгейдегі түрлі формадағы есептерде оңтайлы тәсілдерді пайдалана білетін жеке

тұлғаны қалыптастыру.
Түйінді идеяТопта жұмыс жасай алатын, өзара іс-әрекет нәтижесінде білімдері дамыған, жоғары деңгейдегі түрлі формадағы есептерде оңтайлы тәсілдерді

Слайд 5Сын тұрғысынан ойлау
Сабақта оқушылардың қызығушылығын арттыра отырып, өз ойыңды

еркін және зерттей білуге талпындырып, тұжырым жасау
Ой қозғай отырып, оқушының

өз ойымен өзгелердің ойына сыни қарап, естіген, білгенін талдап, салыстырып, реттеп, сұрыптап, жүйелеп, білмегенін өзі зерттеп, дәлелдеп, тұжырым жасауға бағыттау өз бетімен және бірлесіп шығармашылық жұмыс жасау

Оқушыны мұғаліммен, сыныптастарымен еркін сөйлесуге, пікір таластыруға, бір-бірінің ойын тыңдауға, құрметтеуге, өзекті мәселені шешу жолдарын іздей отырып, қиындықты жеңуге баулитын бағдарлама.

Сын тұрғысынан ойлау Сабақта оқушылардың қызығушылығын арттыра отырып, өз ойыңды еркін және зерттей білуге талпындырып, тұжырым жасауОй

Слайд 6Жеке тұлғаны сын тұрғысынан ойлауды меңгерту үшін мынадай қасиеттері болуы

шарт:
жоспарлауға дайын болуы;
жете түсінуі (өзінің және басқа адамдардың пікірін қадағалау);
бейімделгіштігі

(басқалардың
идеяларын қабылдай алуы);

қайсарлығы (қиын тапсырмаларды
кейінге қалдырмауы);

ымыралы келісімді іздеуі;

Жеке тұлғаны сын тұрғысынан ойлауды меңгерту үшін мынадай қасиеттері болуы шарт:жоспарлауға дайын болуы;жете түсінуі (өзінің және басқа

Слайд 7Жеке тұлғаны сын тұрғысынан ойлауды дамыту шарттары:
сын тұрғысынан ойлауда тәжірибе

жинау үшін уақыт және мүмкіндік беру;
оқыту үрдісінде оқушының белсенділігін қолдау;
әртүрлі

идеялар мен пікірлердің тууына мүмкіндік жасау;

оқушылардың ойлауына жағдай туғызу;

оқушының өз пікірін білдіруге жетелеу және оның пікірін бағалау

әрбір оқушы сын тұрғысынан ойлауға қабілетті;

Жеке тұлғаны сын тұрғысынан ойлауды дамыту шарттары:сын тұрғысынан ойлауда тәжірибе жинау үшін уақыт және мүмкіндік беру;оқыту үрдісінде

Слайд 8қызығушылықты ояту
ой толғаныс.
мағынаны ашу
І кезең
ІІ кезең
ІІІ кезең

қызығушылықты оятуой толғаныс.мағынаны ашуІ кезеңІІ кезеңІІІ кезең

Слайд 9«Қызығушылықты ояту»
оқушы өзінде қалыптасқан білімі мен түсініктерін өзектендіру;
оқушының белсенділігін ояту;
оқылатын

тақырыпқа танымдық қызығушылықты ояту;

«Қызығушылықты ояту»оқушы өзінде қалыптасқан білімі мен түсініктерін өзектендіру;оқушының белсенділігін ояту;оқылатын тақырыпқа танымдық қызығушылықты ояту;

Слайд 10«Мағынаны ашу»
жаңа ақпаратпен танысу;
мұғалім ұсынған белсенді оқыту әдістерін қолданып, жаңа

тақырып материалдарын тыңдайды, оқиды;
жаңа ақпараттармен өз білімімен ара — қатынас

белгілеу.

жаңа ақпараттардың мәнін түсіну барысында мәтін шетіне белгі қояды немесе жазып алады;

— қарастырылған материалдармен жұмыс істеу барысында өз түсінгенін қадағалайды, алдына қойған мақсаттарына жету үшін белсенді әрекет етеді.

«Мағынаны ашу»жаңа ақпаратпен танысу;мұғалім ұсынған белсенді оқыту әдістерін қолданып, жаңа тақырып материалдарын тыңдайды, оқиды;жаңа ақпараттармен өз білімімен

Слайд 11«Ой толғау»
қабылданған жаңа және ескі түсініктердің ара қатынасын ашу.
тақырыпты

мұнан әрі меңгеру бағытын анықтау.
оқылған материалды талдау және қорытындылау.
Мағынаны тану

кезеңінде білімге сүйене отырып, бұрын және сабақ барысында не үйренгенін салыстырады

Қарастырған тақырыптың мәнін толық түсіну және өзіне қойылған мақсатты іске асыру үшін жаңа тақырыпты талдайды, қажеттісін іріктеп алады.

«Ой толғау»қабылданған жаңа және ескі түсініктердің ара қатынасын ашу. тақырыпты мұнан әрі меңгеру бағытын анықтау.оқылған материалды талдау

Слайд 13Жұп және тақ
1.Бүтін екі санның қосындысы тақ болса, олардың

көбейтіндісі тақ па, жұп па?
2. Бүтін үш санның қосындысы

жұп болса, олардың көбейтіндісі жұп па, тақ па?
3. а) «4» цифрынан ғана құрастырлған сан тек «3» цифрларынан тұратын санға бөліне ме? ә) Керісінше ше?
4. Мұғалім бір парақ қағазға 20 санын жазды. Отыз үш оқушы осы қағазды бір біріне беріп және әрқайсысы қалауы бойынша осы санға 1-ді қосады немесе одан 1-ді шегереді. Нәтижесінде 10 саны шығуы мүмкін бе?
5. Шахмат тақтасының сол жақ төменгі бұрышында тұрған ат, әрбір текшеде бір рет болып, бүкіл тақтаны аралап, оның оң жақ жоғарғы бұрышына келуі мүмкін бе?
6.Үстел үстінде 40 тас жатыр. Екі ойыншы кезекпен үстелден тастарды алып жатыр, бір алғанда 10-нан артық болмау керек. Кім соңғы тасты алса, сол жеңіске жетеді. Бастаушы жеңіске жету үшін қалай ойынды ойнауы керек?
7. Екі адам ойнап отыр. Бастаушы 1,2,3,4 сандарының біреуін атайды. Екінші ойыншы осы санға 1,2,3,4 сандарының біреуін қосып, қосындыны айтады. Сонан соң бірінші ойыншы да осылай жасайды және с.с. Кім бірінші 40 санын айтса, сол жеңімпаз болады. Сен қалай ойлайсың, кім жеңіске жетеді?

Логикалық тапсырмалар

Жұп және тақ 1.Бүтін екі санның қосындысы тақ болса, олардың көбейтіндісі тақ па, жұп па? 2. Бүтін

Слайд 14
1.Сабақ кезінде өз ойларын ашық айтып,еркін жеткізіп, дәлелдеуге үйренді.
2.Сыни ойлана

отырып, шығармашылық, ойлау қабілеттері дамыды.
3.Мұғаліммен еркін сөйлесіп, серіктес болды.
4.Ойларын жинақтап,

кездескен қиындықтарды жеңе білді.
5.Ұсынылған ақпаратты сыни тұрғыдан бағалай алды.


1.Сабақ барысында оқушыға бағыт бердім.
2.Өз жұмысымда жаңа тәсілдерді қолдандым.
3.Әр оқушының сыни шешім қабылдай алатынына сенім көрсеттім.
4.Оқушыларды диалог арқылы сыни тұрғыдан ойлауын қалыптастырдым
5.Оқушылардың өз бетімен білім алуға үйреттім,ойларын дәлелдеп жеткізуге үйреттім.

Сын тұрғысынан
ойлау барысында оқушылардың әңгіме құрып, ойын жетілдіруден қиналғанын байқадым.Сондық-тан болашақта осы жұмысты дамытар едім.

Мұғалім

Болашақ

Оқушы

1.Сабақ кезінде өз ойларын ашық айтып,еркін жеткізіп, дәлелдеуге үйренді.2.Сыни ойлана отырып, шығармашылық, ойлау қабілеттері дамыды.3.Мұғаліммен еркін сөйлесіп,

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика