Разделы презентаций


??рама сандарды жай к?бейткіштерге жіктеу та?ырыбына есептер шы?ару

Сабақтың мақсаты:Білімділік: Құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктей білу, жай көбейткіштердің көбейтіндісі түрінде жаза білу, берілген құрама санның жіктелуіндегі жай көбейткіштер құрамы бір ғана түрде болып, тек қана олардың орналасуы әр түрлі

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:

ҚҰРАМА САНДАРДЫ ЖАЙ КӨБЕЙТКІШТЕРГЕ ЖІКТЕУ
Хасенова Ж.А- математика пән

мұғалімі

САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ: ҚҰРАМА САНДАРДЫ ЖАЙ КӨБЕЙТКІШТЕРГЕ ЖІКТЕУХасенова Ж.А- математика пән мұғалімі

Слайд 2Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктей білу, жай көбейткіштердің

көбейтіндісі түрінде жаза білу, берілген құрама санның жіктелуіндегі жай көбейткіштер

құрамы бір ғана түрде болып, тек қана олардың орналасуы әр түрлі болуы мүмкін екендігін үйрету.
Дамытушылық: Оқыған материалды қорытындылай салыстыра білу дағдыларын дамыту. Өз ойын жеткізе білу дағдыларын қалыптастыру
Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа,дәлдікке үйрету.
Сабақтың мақсаты:Білімділік: Құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктей білу, жай көбейткіштердің көбейтіндісі түрінде жаза білу, берілген құрама санның

Слайд 3Сабақтың түрі: Жаңа білім беру

Сабақтың әдісі: Сайыс сабақ, топпен жұмыс,өзін-өзі

бағалау,сұрақ-жауап

Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта,үлестірмелі тапсырма,слайд,флипчарт, маркер

Сабақтың түрі: Жаңа білім беруСабақтың әдісі: Сайыс сабақ, топпен жұмыс,өзін-өзі бағалау,сұрақ-жауапСабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта,үлестірмелі тапсырма,слайд,флипчарт, маркер

Слайд 4Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі
2.Үй тапсырмасын тексеру
3. “Ұшқыр ойдан ұтымды жауап”
(өткен тақырыпты

еске түсіру, пысықтау)
4. “Кім тапқыр”(ауызша есептеу)
5 “Ой толғаныс”( жаңа сабақты

оқушылармен бірлесе отырып түсіндіру)
6. “Ойлау мен есептеу логикалық ойлаудың негізі” (Деңгейлік тапсырмалар, оқулықпен жұмыс)
7. Математикалық диктант (сабақты бекіту)
8. Қорытындылау. Үйге тапсырма, оқушыларды бағалау
Сабақтың барысы:1.Ұйымдастыру кезеңі2.Үй тапсырмасын тексеру3. “Ұшқыр ойдан ұтымды жауап”(өткен тақырыпты еске түсіру, пысықтау)4. “Кім тапқыр”(ауызша есептеу)5 “Ой

Слайд 5 І.Ұйымдастыру кезеңі: Қайырлы күн балалар! Мен сендермен бірге сабақ өткізуге

қуаныштымын. ІІ. а)Үй жұмысын тексеру.(Оқушылар дәптерлерін алмастыру арқылы тексереді) ә)Сыныпты топқа

бөлу. Ал енді оқушылар дәптерлеріңді ашыпбүгінгі күнді және сабақтың тақырыбын жазайық. - Балалар, бүгінгі сабақта өзін –өзі бағалау тәсілін қолданамыз. Әр жауаптарға , ,геометриялық фигуралар арқылы бағаланады.




І.Ұйымдастыру кезеңі:  Қайырлы күн балалар! Мен сендермен бірге сабақ өткізуге қуаныштымын.

Слайд 63.“Ұшқыр ойдан ұтымды жауап”
Бұл кезеңде сұрақтарға жауап береміз:
1.Қандай санды берілген

натурал санныңбөлгіші деп атаймыз?
2. Қандай санды берілген натурал санға еселік

деп атайды?
3. Қосындының берілген натурал санға бөлінгіштігін қалай білеміз?
4. Жай сан дегеніміз не?
5.Құрама сандар дегеніміз не?
6.Егіз сан дегеніміз не?

3.“Ұшқыр ойдан ұтымды жауап”Бұл кезеңде сұрақтарға жауап береміз:1.Қандай санды берілген натурал санныңбөлгіші деп атаймыз?2. Қандай санды берілген

Слайд 74.Кім тапқыр (ауызша есептеу)
117, 122, 205,310,390, 555 сандары 2-ге ,3-ке,5-ке,9-ға,10-ға

бөлінеді ме?.
17, 37, 59 сандарының бөлгіштерін ата?.
25,49, 64 сандарының бөлгіштерін

ата?

4.Кім тапқыр (ауызша есептеу)117, 122, 205,310,390, 555 сандары 2-ге ,3-ке,5-ке,9-ға,10-ға бөлінеді ме?.17, 37, 59 сандарының бөлгіштерін ата?.25,49,

Слайд 85.“Ой толғаныс”Жаңа сабақты оқушылар мен бірге сұрақ жауапт ы түсіндіру
Мысалы:

462 –нің бөлгіштері
1.2.3.6.7.11.21.22.42.77.154.231.462
462

462

6

3

2

7

11

77







21

11

7

2

3

22







5.“Ой толғаныс”Жаңа сабақты оқушылар мен бірге сұрақ жауапт ы түсіндіруМысалы: 462 –нің бөлгіштері1.2.3.6.7.11.21.22.42.77.154.231.462    462

Слайд 9Бұдан мынандай қорытынды шығады.
462=2*3*7*11 тек қана жай көбейткіштердің көбейтіндісі түрінде

жазылды.
Анықтама Құрама санды жай көбейткіштерге жіктеу-оны тек қана жай

сандардың көбейтіндісі түрінде жазу

Бұдан мынандай қорытынды шығады.462=2*3*7*11 тек қана жай көбейткіштердің көбейтіндісі түрінде жазылды. Анықтама Құрама санды жай көбейткіштерге жіктеу-оны

Слайд 10 2 тәсіл баған түрінде жіктеу
462= 2*3*11*7

2 тәсіл баған түрінде жіктеу462= 2*3*11*7

Слайд 116.“Ойлау мен есептеу логикалық ойлаудың негізі”
(Деңгейлік тапсырмалар, оқулықпен жұмыс)
1

топ А деңгей- 278

В деңгей-290(1)
С деңгей-296(1)
2 топ А деңгей- 279
В деңгей-290(2)
С деңгей-296(2)
3 топ А деңгей- 280
В деңгей-290(3)
С деңгей-296(3)
6.“Ойлау мен есептеу логикалық ойлаудың негізі” (Деңгейлік тапсырмалар, оқулықпен жұмыс)1 топ   А деңгей- 278

Слайд 127.Математикалық диктант(сөйлемді аяқтау)
1. 2-ден көп бөлгіштері бар натурал сандарды---------------
2.1-ге және

өзінеғана бөлінетін натурал санды---------------------------
3. Айырмасы 2-ге тең екі жай санды----------------------------------------------------
4.

Өзінен басқа бөлгіштерінің қосындысына тең құрама санды------------------------------------------
5. 2-ге бөлінетін натурал сандарды -----------------------------------
6. 2-ге бөлінбейтін натурал сандарды -------------------------------
7.Математикалық диктант(сөйлемді аяқтау)1. 2-ден көп бөлгіштері бар натурал сандарды---------------2.1-ге және өзінеғана бөлінетін натурал санды---------------------------3. Айырмасы 2-ге тең

Слайд 138.Қорытындылау

8.Қорытындылау

Слайд 14Үйге тапсырма: 266. 277
Оқушылардың білімін бағалау

Үйге тапсырма: 266. 277 Оқушылардың білімін бағалау

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика