Разделы презентаций


Шығыс Қазақстан облысы, Абай ауданы, Архат ауылы, С.Бекбосынов атындағы орта

Мен Ибраева Теңдік Серікжанқызы сіздерге осы өткізген ашық сабағым-ды ұсынып отырмын.Бұл сабақ мектепте “Өте жақсы” өткен сабақ-тардың бірі деп бағаланды.

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Шығыс Қазақстан облысы,
Абай ауданы, Архат ауылы,
С.Бекбосынов атындағы орта мектебінің

математика пәнінің мұғалімі
Ибраева Теңдік Серікжанқызы

Шығыс Қазақстан облысы,Абай ауданы, Архат ауылы, С.Бекбосынов атындағы орта мектебінің математика пәнінің мұғалімі Ибраева Теңдік Серікжанқызы

Слайд 2 Мен Ибраева Теңдік Серікжанқызы сіздерге осы өткізген ашық сабағым-ды

ұсынып отырмын.Бұл сабақ мектепте “Өте жақсы” өткен сабақ-тардың бірі деп

бағаланды.
Мен Ибраева Теңдік Серікжанқызы сіздерге осы өткізген ашық сабағым-ды ұсынып отырмын.Бұл сабақ мектепте “Өте жақсы” өткен

Слайд 3 “Тәуелсіздікке
20жыл”

“Тәуелсіздікке20жыл”

Слайд 4 Н.Ә.Назарбаевтың
2008 жылғы: “Жаңа әлем-дегі жаңа Қазақстан” атты халыққа

жолдауындағы “Оқыту үрдісінде- ақпа-раттық технологияларды білім беру сапасын жақсар-туда қолданыс

аясын кеңейту керек” деген сөзін басшылыққа аламын.
Н.Ә.Назарбаевтың 2008 жылғы: “Жаңа әлем-дегі жаңа Қазақстан” атты халыққа жолдауындағы “Оқыту үрдісінде- ақпа-раттық технологияларды білім беру

Слайд 5Туымен-тұғырлы

Туымен-тұғырлы

Слайд 6Елтаңбасымен - еңселі

Елтаңбасымен - еңселі

Слайд 7Әнұранымен-айбатты
Алтын күн аспаны, Алтын дән даласы, Ерліктің дастаны, Еліме қарашы!

Ежелден ер деген, Даңкымыз шықты ғой. Намысын бермеген, Қазағым мықты

ғой! Қайырмасы: Менің елім, менің елім, Гүлің болып егілемін, Жырың болып төгілемін, елім! Туған жерім менің - Қазақстаным!

Ұрпаққа жол ашқан, Кең байтақ жерім бар. Бірлігі жарасқан, Тәуелсіз елім бар. Қарсы алған уақытты, Мәңгілік досындай. Біздің ел бақытты, Біздің ел осындай! Қайырмасы: Менің елім, менің елім, Гүлің болып егілемін, Жырың болып төгілемін, елім! Туған жерім менің - Қазақстаным!


Әнін жазған: Шәмші Қалдаяқов
Сөзін жазған: Жұмекен Нажімеденов, Нұрсұлтан Назарбаев

Әнұранымен-айбаттыАлтын күн аспаны,  Алтын дән даласы,  Ерліктің дастаны,  Еліме қарашы!  Ежелден ер деген,

Слайд 8Негізгі тригонометриялық тепе- теңдіктер

Негізгі тригонометриялық тепе- теңдіктер

Слайд 9
Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Негізгі тригонометриялық тепе- теңдіктер туралы мағлұматтарды

меңгерту.
Тригонометриялық функциялардың, бұрыштардың шамаларын, таңбаларын тереңдету.
Тәрбиелік: Отан сүйгіштікке,

адамгершілікке, шапшаңдыққа, тиянақтылыққа, ұлттық тәрбиені дәріптеуге тәрбиелеу.
Дамытушылық: Өткен тарихпен байланыстыра отырып, алған білімдерін өмірде қолдана білуге баулу, оқушының ой- өрісін дамыту.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгерту, есеп шығару дағдысын қалыптастыру.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру
Үй тапсырмасын тексеру ( Тригонометриялық функциялардың қасиеті, № 289)
Жаңа сабақ (Электронды оқулық)
Жаңа сабақты бекіту
Үйге тапсырма беру
Қорытындылау
І. Ұйымдастыру: 1991 жылы жеткен үлкен жетістігіміз- Тәуелсіздік! Биыл осы жеңісімізге 20 жыл толып отыр. Ендеше тәуелсіз мемлекетпіз Елбасымыз, Туымыз, Елтаңбамыз, Әнұранымыз, Ата Заңымыз бар еркін де азат елміз. Сондықтан бүгінгі сабағымды Ата Заңымыздың 9,10,30- баптарын негізге аламын. Ата Заңымыз сонау ата- бабаларымыз кезінде «Жеті жарғы» болған. Осы «Жеті жарғы» туралы қысқаша мәлімет тыңдаңыздар.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: Конституцияның 1-бөлімінің 9-бабында рәміздер мен нышандар бойынша 9 тапсырма орындаймыз.
№289 cos 200*sin 1000 tg 5000*cos1200
Sin(-500)* ctg 2000 ctg(-600)* tg 1500
Sin(-700)* tg(-500) cos(-950)* ctg(-1700)

Сабақтың мақсаты: Білімділік: Негізгі тригонометриялық тепе- теңдіктер туралы мағлұматтарды меңгерту. Тригонометриялық функциялардың, бұрыштардың шамаларын, таңбаларын тереңдету. Тәрбиелік:

Слайд 10Берілген бұрыштарды радиан арқылы жазыңдар:
300,450, 1350, 1800,1200,600,2700,3600,900
Бұрышты градуспен жазыңдар:
П/3, 3П/2,

П/6, 2П, П/4, 5П/6, П/2, П,2П/3
Жауаптарынан «Тәуелсіз Қазақстан!»

Бұрыштар қай ширекке

тиісті:
1200,2890,6800,10700,590,1500,2150,90,1350
Өрнектің таңбасын анықтаңдар:
Sin170, cos600, tg1200, ctg2400,sin(-450), cos(-1200),tg2500, ctg380, tg(-550)
Жауаптарынан: «Конституция жасасын»

ІІІ.Жаңа сабақты бастау: Конституцияның 2-бөлімінің 10-бабында азаматты қорғау бойынша
2 тапсырма орындаймыз. (Электронды оқулық 1,2 )
Мысылы: cosa= 12/13 0 Sina, tga, ctga-?

IV. Жаңа сабақты бекіту: Конституцияның 2-бөлімінің 30-бабында білім алу бойынша тапсырмалар орындау.( Электронды оқулықтың тапсырмаларының 1,2 орындау.)
Өрнекті ықшамдаңдар:
1-sin2a, (1-cosa) (1+cosa), 1+sin2a+cos2a, sina-sina*cos2a, (1-sina)(1+sina), sin2a+sin2a*cos2a

V. Үйге тапсырма беру: Тақырып 19, №298,299.
VI.Қорытынды:
Оқушыларды бағалау. Бүгінгі сабақта Тәуелсіздігіміздің 20 жылдығына үлкен тарту жасадыңыздар. Конституцияның 2-бөліміндегі 30-бапта айтылғандай Қазақстанымыздың білімді ұрпағы болыңдар.
Берілген бұрыштарды радиан арқылы жазыңдар:300,450, 1350, 1800,1200,600,2700,3600,900Бұрышты градуспен жазыңдар:П/3, 3П/2, П/6, 2П, П/4, 5П/6, П/2, П,2П/3Жауаптарынан «Тәуелсіз

Слайд 11Үй тапсырмасы
( 1-бөлім 9-бап )

Үй тапсырмасы( 1-бөлім 9-бап )

Слайд 12
cos 20 * sin100 > 0
tg 500 * cos120 >

0
sin (-50 )* ctg 200

150 >0
sin (-70 )*tg (-50 ) >0
cos (-95 )*ctg (-170 )<0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

cos 20 * sin100 > 0tg 500 * cos120 > 0 sin (-50 )* ctg 200 0sin

Слайд 13Берілген бұрыштарды радиан арқылы жаз
Берілген бұрыш-тарды радиан арқылы жазыңдар:

1) 30
2) 45
3)

135
4) 180
5) 120
6) 60
7) 90
8) 270
9) 360

Бұрышты градуспен жазыңдар:
П/3
3П/2
П/6

П/4
5П/6
2П/3
П/2
П

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Т

Ә

у

е

Л

С

І

З

Қ

Н

А

Т

С

Қ

А

З

А

!

Берілген бұрыштарды радиан арқылы жазБерілген бұрыш-тарды радиан арқылы жазыңдар: 1)  30   2)  45

Слайд 14Бұрыштар қай ширекке тиісті:
120
289
680
1070
59

150
215
9
233
Өрнектің таңбасын анықтаңдар:
Sin 17
cos

60
tg 120
ctg 240
sin (-45 )
cos (-120 )
tg 250
ctg 38
tg (-55 )

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

К

О

Н

С

Т

И

Т

У

Ц

И

Я

Ж

А

С

А

С

Ы

Н

Бұрыштар қай ширекке тиісті:120 289 680 1070 59 150 215 9 233Өрнектің таңбасын анықтаңдар:Sin 17  cos

Слайд 15Жаңа сабақты бастау
(2- бөлім 10-бап)

Жаңа сабақты бастау(2- бөлім 10-бап)

Слайд 16Жаңа сабақты бекіту
(2-бөлім 30-бап)

Жаңа сабақты бекіту (2-бөлім 30-бап)

Слайд 17Өрнекті ықшамда:
1- sin a
(1- cos a)(1+cos a)
1+sin

a +cos a
sin a –sin a*cos a
sin

a- sin a *cos a
(1- sin a) (1+ sin a)

2

2

2

2

2

2

2

Өрнекті ықшамда:1- sin a (1- cos a)(1+cos a) 1+sin a +cos a sin a –sin a*cos a

Слайд 18Үйге тапсырма:
Т: 19 № 298,299

Үйге тапсырма: Т: 19  № 298,299

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика