Разделы презентаций


Атомды? тор

Содержание

Сабақтың тақырыбы:«Атомның электрондық құрылысы.»8-сынып

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1
химия пәнінің мұғалімі
Туылған жылы: Туылған жері:
Мамандығы: химия пәнінің мұғалімі Бітірген

оқу орны: Қай жылдан бері ұстаз:
Еңбек өтілі:
Санаты:

химия пәнінің мұғаліміТуылған жылы:  Туылған жері: Мамандығы: химия пәнінің мұғалімі Бітірген оқу орны:  Қай жылдан

Слайд 2Сабақтың тақырыбы:
«Атомның электрондық құрылысы.»
8-сынып

Сабақтың тақырыбы:«Атомның электрондық құрылысы.»8-сынып

Слайд 3Сабақтың мақсаты:
Білімділік мақсаты: Атомның электрондық құрылысы туралы толық мағлұмат беру.Электрондардың

энергетикалық деңгейлерге таралып орналасуын көрсету.
Тәрбиелік мақсаты: Дәстүрлі емес оқыту

әдісін қолдана отырып,оқушылардың химияға танымдық қызығушылығын арттыру.

Дамытушылық мақсаты: Сын тұрғысынан ойлауды дамыту технологиясы арқылы оқушыларды өзіндік жұмысқа дағдыландыру және сараптау,салыстыру қабілеттерін дамыту.Өзін-өзі бақылау мен талдауды іске асыру.

Сабақтың мақсаты:Білімділік мақсаты: Атомның электрондық құрылысы туралы толық мағлұмат беру.Электрондардың энергетикалық деңгейлерге таралып орналасуын көрсету. Тәрбиелік мақсаты:

Слайд 4Сабақтың түрі:

Аралас сабақ.

Сабақтың өту әдісі:
Сын тұрғысынан

ойлауды дамыту технологиясы.
Сабақтың түрі:         Аралас сабақ.Сабақтың өту әдісі:

Слайд 5Жоспары:
І-кезең: “Қызығушылықты ояту.”

( Тақырыпқа танымдық

қызығушылықты, оқушының белсенділігін ояту.). ”Кім білімпаз?” ІІ-кезең: “Мағынаны ашу.” (Жаңа ақпаратпен танысу.) 1.Атомның электрондық құрылысы. 2.Кім алғыр?
ІІІ-кезең: «Ой толғау.» (сабақты бекіту және қорытындылау.) 1.’’Көңілді шарлар’’ ойыны.
2.Сабақты бекіту.



Жоспары:І-кезең: “Қызығушылықты ояту.”

Слайд 6
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі (2 мин)
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау, өткен


тақырыптарға шолу жасау (9

мин)

ІІІ. Сабақтың теориялық бөлімі (20 мин)

IV.Cабақтың практикалық бөлімі (10мин)

V.Сабақты бекіту (2 мин)

VІ.Оқушыларды бағалау және
үйге тапсырма беру (2 мин)

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі (2 мин)ІІ. Үй тапсырмасын сұрау, өткен   тақырыптарға шолу жасау

Слайд 7
І-кезең:” Қызығушылықты ояту.”
Оқушыларды 3 топқа бөлемін.
І-топ: ”Электрон”
ІІ-топ: “Протон”


ІІІ-топ: “Нейтрон”

3 топтан 3 оқушы шығарамын.
Карточка таңдап,есеп шығарады.


Тағы да 3 оқушы шығарамын.
”Кім білімпаз?” сайысына түседі.

VІ.

І-кезең:” Қызығушылықты ояту.”Оқушыларды 3 топқа бөлемін.І-топ:  ”Электрон” ІІ-топ: “Протон” ІІІ-топ: “Нейтрон” 3 топтан 3 оқушы шығарамын.Карточка

Слайд 8
“Кім білімпаз?”
Период
дегеніміз
не?.
Периодтық
кестеде
қанша
топ бар?

Периодтық
заңның
анықтамасы
Топ бойынша
қандай
элементтер


орналасады?
Периодтық
заңды
кім, қай жылы
ашты?
Атомның
құрамы
қандай?.

Периодтық
кестеде
неше
период бар?
Ядро
қандай
бөлшектерден
тұрады?
Изотоптар
дегеніміз
не?

“Кім білімпаз?”Периоддегенімізне?.Периодтық кестедеқаншатоп бар? Периодтық заңның анықтамасыТоп бойынша қандай элементтер орналасады?Периодтық заңды кім, қай жылыашты?Атомныңқұрамықандай?.Периодтықкестеденеше период бар?Ядроқандайбөлшектердентұрады?Изотоптардегенімізне?

Слайд 9
ІІ.”Мағынаны ашу.”
Атомның электрондық құрылысы .

ІІ.”Мағынаны ашу.”Атомның  электрондық құрылысы .

Слайд 10
Атом-күрделі бөлшек.Ортасында ядро орналасқан, сыртында электрондар айналып жүреді.Осы электрондардың жолын

электрондық қабат немесе энергиялық деңгей дейміз.Энергиялық деңгейлерді 1,2,3, т.б. бүтін

сандармен немесе латын әріптерімен белгілейміз: K L M N O P Q .
Әр энергиялық деңгейде бола алатын электрондар саны формуламен анықталады:
N=2n ² n-деңгей нөмірі. n=1 N=2*1² =2
n=2 N=2*2² =8
n=3 N=2*3² =18
n=4 N=2*4² =32
Период нөмірі – энергиялық деңгей санын көрсетеді.
Реттік нөмірі – электрон санын көрсетеді.

Атом-күрделі бөлшек.Ортасында ядро орналасқан, сыртында электрондар айналып жүреді.Осы электрондардың жолын электрондық қабат немесе энергиялық деңгей дейміз.Энергиялық деңгейлерді

Слайд 11
“Кім алғыр? ”
3 топтан 3 оқушы шығарамын. .Жаңа тақырыпты

қалай қабылдағанын білу үшін Кім алғыр? сайысын ұйымдастырамын.

“Кім алғыр? ” 3 топтан 3 оқушы шығарамын. .Жаңа тақырыпты қалай қабылдағанын білу үшін Кім алғыр? сайысын

Слайд 12
“Кім алғыр?”

Ве-

Мg-
C-
P-
Cl-

Ca-


“Кім  алғыр?”     Ве-   Мg-   C-   P-

Слайд 13
ІІІ-кезең:
“Ой толғау”

ІІІ-кезең:“Ой толғау”

Слайд 14
Берілген электрондық құрылыстың қай элементке сәйкес келетінін көрсет. (дұрыс тапсаң

шар әуеге қалықтайды!)

Берілген электрондық құрылыстың қай элементке сәйкес келетінін көрсет.  (дұрыс тапсаң шар әуеге қалықтайды!)

Слайд 151.Энергиялық деңгей дегеніміз не?


2.Элементтің реттік нөмірі нені көрсетеді?

3.Период нөмірі нені көрсетеді?

V. Сабақты бекіту:


1.Энергиялық деңгей дегеніміз не?

Слайд 16
VI. Оқушыларды бағалау
Үйге тапсырма: §56.№7 Н.

Атомның электрондық құрылысы

VI. Оқушыларды бағалауҮйге тапсырма: §56.№7 Н.Атомның электрондық құрылысы

Слайд 17
Қолданылған әдебиеттер
“Химик анықтамалығы” №3-4 2009 жыл
Н.Нұрахметов, т.б. Химия 8-сынып.

Алматы “Мектеп” 2006 жыл
3. Б.Бірімжанов, Н.Нұрахметов Жалпы

химия
Алматы “Кітап” 1992 жыл
4. “Химия мектепте” №5 2004 жыл, №4 2005 жыл
5. “Краткий химический справочник” В.А.Рабинович, З.Я.Хавин

Қолданылған әдебиеттер“Химик анықтамалығы” №3-4 2009 жылН.Нұрахметов, т.б. Химия 8-сынып.    Алматы “Мектеп” 2006 жыл3.

Слайд 18Зейін қойып тыңдағандарыңызға РАХМЕТ!

Зейін қойып тыңдағандарыңызға РАХМЕТ!

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика