Разделы презентаций


?рт?рлі білім салаларыны? мысалдарында модельдерді зерттеу

Содержание

“”Логикалық ойды дамытуға арналған” тренинг Оқушылар шеңбер жасай тұрып бір – біріне кесені түрлі әдістермен береді. Бір жасалған қимыл қайталанбауы керек.

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Б. Адамбаев атындағы орта мектебі Б. Адамбаев атындағы орта мектеп Хош

келдіңіздер! Сынып: 7 “А” Мұғалім: Көшербайқызы Жансая

Б. Адамбаев атындағы орта мектебі

Слайд 2“”Логикалық ойды дамытуға арналған” тренинг
Оқушылар шеңбер жасай тұрып бір

– біріне кесені түрлі әдістермен береді.
Бір жасалған қимыл қайталанбауы

керек.
“”Логикалық ойды дамытуға арналған” тренинг Оқушылар шеңбер жасай тұрып бір – біріне кесені түрлі әдістермен береді. Бір

Слайд 3Топтастыру
Оқушыларға әр түрлі суреттердің
моделі беріледі. Олар:үй, ұшақ
отарба, қала. Оқушылар


таңдаған суреттері бойынша
үйлер бір топқа, қалалар
бір топқа ұшақтар

бір
топқа, отарбалар
бір топқа бірігеді.
ТоптастыруОқушыларға әр түрлі суреттердің моделі беріледі. Олар:үй, ұшақотарба, қала. Оқушылар таңдаған суреттері бойынша үйлер бір топқа, қалалар

Слайд 4Сабақ тақырыбы:

Әртүрлі білім салаларының мысалдарында модельдерді зерттеу.

Сабақ тақырыбы:Әртүрлі білім салаларының мысалдарында модельдерді зерттеу.

Слайд 5
Оқушыларды әр түрлі білім салаларында қолданылатын модельдеулер түрлерімен таныстыру.
Модельдеу түрлері

туралы түсінік қалыптастыру;
Әр түрлі білім салаларындағы модельдеу мысалдары туралы мағұлмат

беру;




Сабақтың мақсаты:

Оқушыларды әр түрлі білім салаларында қолданылатын модельдеулер түрлерімен таныстыру.Модельдеу түрлері туралы түсінік қалыптастыру;Әр түрлі білім салаларындағы модельдеу

Слайд 6Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдісі: Түсіндіру,

сұрақ-жауап
Сабақтың көрнекілігі: Компьютер және оның құрылғылары, интерактивті тақта, тірек-сызбалар.
Пән аралық

байланыс: Физика, математика, тарих.
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу, түгелдеу.
2. Оқушылардың құрал-жабдығын тексеру.
3.Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгертуСабақтың түрі: Аралас сабақСабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауапСабақтың көрнекілігі: Компьютер және оның құрылғылары, интерактивті

Слайд 7“Әліпби желісі” әдісі
Оқушылардан үй тапсырмасын сұрау не тарауды қайталау “Әліпби

желісі”. әдісі арқылы сұралады.
А лгоритм

Қ
Ә Л
Б М
В Н
Г П
Д Р
Ж С
И Т
К О

Оқушылардың білімін бағалау смайликтер арқылы жүзеге асады:
Қай топ 15-18 жауап берсе күлген смайликпен “5”, 15-12 қол бұлғаушы смайликпен “4”.,10-12 сары үндемес смайликпен “жақсылау” бағаланады.

“Әліпби желісі” әдісіОқушылардан үй тапсырмасын сұрау не тарауды қайталау “Әліпби желісі”. әдісі арқылы сұралады.А лгоритм

Слайд 8Электронды оқулықтан “Өзіндік оқу”
Оқушылар электронды оқулықтан:
“Модель дегеніміз не?”;
“Модельдердің

жіктелуі” тақырыптарына өзіндің оқу жүргізеді.

Керекті мәліметтерді “түртіп алу айдары ”

бойынша
дәптерлеріне жазып отырады.
Электронды оқулықтан “Өзіндік оқу”Оқушылар электронды оқулықтан: “Модель дегеніміз не?”; “Модельдердің жіктелуі” тақырыптарына өзіндің оқу жүргізеді.Керекті мәліметтерді “түртіп

Слайд 9Блиц -кездесу

Әр топтан бір оқушы шығады.Оқушылар “үнсіз қимыл” арқылы модельдеу

түрлеріне мысалдар келтіреді. Қай топтың мысалдары дәл және нақты шықты

сол топтарға мадақтау қағаздары таратылады.
Блиц -кездесуӘр топтан бір оқушы шығады.Оқушылар “үнсіз қимыл” арқылы модельдеу түрлеріне мысалдар келтіреді. Қай топтың мысалдары дәл

Слайд 10Жаңа білімді оқушы түсінген немесе түсінбегендігін “Бас бармақ” әдісі арқылы

саралайды.
- “жақсы түсіндім!”
- “кей жерлерді түсінбедім!”
- “ түсінбедім!”

Жаңа білімді оқушы түсінген немесе түсінбегендігін “Бас бармақ” әдісі арқылы саралайды. - “жақсы түсіндім!”- “кей жерлерді түсінбедім!”-

Слайд 11“Кемпірқосақтар спектрі”
Оқушылар топтар бойынша “қызыл”, “жасыл”, “сары” кемпірқосақтар
спектріне бөлінеді

де шеңбер ішіндегі шеңбер жасайды.
1- топ ортадағы бірінші шеңбер “қызыл

түс”.
Олар суреттен бір реттік қарағанда не байқағанын бір –бірлеп
әңгімелейді.
2- топ ортадағы екінші шеңбер “жасыл түс”. Олар суреттен көрінген
құбылысқа толықтырулар жасайды.
3-топ соңғы үшінші шеңбер “сары түс”. Олар екі топқа алып қосар
пікірлерін қосады.

-- Соңында әр топ мәліметтерімен
алмасып, қызыл спектрлер қызыл
Стикерге, жасыл спектрлер жасыл
Стикерге, сары спектрлер сары стикерге
“Стикерлер тобын” құрады.
“Кемпірқосақтар спектрі”Оқушылар топтар бойынша “қызыл”, “жасыл”, “сары” кемпірқосақтар спектріне бөлінеді де шеңбер ішіндегі шеңбер жасайды.1- топ ортадағы

Слайд 13“МЕНІҢ МОДЕЛІМ”
Топ оқушыларына , түрлі – түсті қағаз, желім, қайшы

беріледі. Оқушылар қиял ұшқырлығын танытып, болашақтың құрылғыларын модельдейді. Әр топ

бірін –бірі бағалап, “екі
жұлдыз, бір тілек ”
арқылы пікірін білдіреді.
“МЕНІҢ МОДЕЛІМ”Топ оқушыларына , түрлі – түсті қағаз, желім, қайшы беріледі. Оқушылар қиял ұшқырлығын танытып, болашақтың құрылғыларын

Слайд 14КЕРЕК –ДЕРЕК!
Гиппократ өз “Антында” дәрігердің
науқас алдындағы міндетін
тұжырымдады.

Содан бері бірнеше
ғасыр өтсе де “Ант” өз қасиетін
жоғалтқан

жоқ, ол этикалық құжаттарды
толтырудың эталоны болып қалды.

Гиппократ моделі “Қастандық жасама” –
Бұл модельдеудің этикалық тарихи
моделі.

КЕРЕК –ДЕРЕК!Гиппократ өз “Антында” дәрігердің науқас алдындағы міндетін тұжырымдады.  Содан бері бірнеше ғасыр өтсе де “Ант”

Слайд 15
Ү. Оқушылар еңбегін бағалау
Кері байланыс парағы








ҮІ. Үй тапсырмасы: “Болашақ қалам”

тақырыбына модель проект жасау

Ү. Оқушылар еңбегін бағалауКері байланыс парағыҮІ. Үй тапсырмасы: “Болашақ қалам” тақырыбына модель проект жасау

Слайд 16Назар аударғандарыңызға рахмет

Назар аударғандарыңызға рахмет

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика