Разделы презентаций


Логикалық есептер шығару

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаты:2.4.2.2 сандық есептерді, әртүрлі сандардан тұратын басқатырғыларды, ауыстырып қоюға және өлшеуге берілген логикалық есептерді зерттеу және шығару.

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1
Алматы қаласы,
Алмалы ауданы
КММ «№15 гимназия»


Анас Балнұр Жуматайқызы
бастауыш сынып мұғалімі

Алматы қаласы,  Алмалы ауданы КММ «№15 гимназия»   Анас Балнұр Жуматайқызы бастауыш сынып мұғалімі

Слайд 3Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаты:
2.4.2.2 сандық есептерді, әртүрлі сандардан

тұратын басқатырғыларды, ауыстырып қоюға және өлшеуге берілген логикалық есептерді зерттеу

және шығару.
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаты:2.4.2.2 сандық есептерді, әртүрлі сандардан тұратын басқатырғыларды, ауыстырып қоюға және өлшеуге берілген

Слайд 4Сабақтың мақсаттары:
Логикалық есептер шығару арқылы пікір білдіреді, дәлелдейді, қорытынды

жасайды.
Саяхат кезінде туындаған кедергілерді логикалық ойлау арқылы алдын алады.

Сабақтың мақсаттары: Логикалық есептер шығару арқылы пікір білдіреді, дәлелдейді, қорытынды жасайды. Саяхат кезінде туындаған кедергілерді логикалық ойлау

Слайд 5Бағалау критерийлері:

Бағалау критерийлері:

Слайд 6Сабақтың басы

Психологиялық дайындық.
«Гүлмен тілек» әдісі
Оқушылар арнайы дайындалып келген гүлді алақандарына

салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және гүлдің астына жазылған сөздер

бойынша топқа біріктіріледі.

1 – топ: Алғырлар
2 – топ: Тапқырлар
3 – топ: Білгірлер
4 – топ: Зейінділер

Сабақтың басыПсихологиялық дайындық.«Гүлмен тілек» әдісіОқушылар арнайы дайындалып келген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және гүлдің

Слайд 7
-

«Миға шабуыл»(әдісі)
оқушылардың алдынғы білімдерін және жаңа өтілетін тақырыпқа байланысты

білімдерін тексеру мақсатында сұрақтар қоямын.
Шаршының ережесін айт.
Есеп дегеніміз

не?
Кері есепті қалай шығарамыз?
4 жұмыртқа 4минутта піссе, 1 жұмыртқа неше минутта піседі?
Қандай шаршыны сиқырлы деп атауға болады?
Сиқырлы шаршыны қалай шешуге болады деп ойлайсыңдар?
Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар?







Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлап, бағалау критерийін жариялаймын.
“Логикалық есептер шығару”

-«Миға шабуыл»(әдісі) оқушылардың алдынғы білімдерін және жаңа

Слайд 8


Оқулықпен жұмыс.
« Орындап көр» әдісі.


 Бос орындарға сан қой.


Дескриптор
Өрнектің мәнін табады;
Кестенің дұрыс құрылғанын тексереді, дәлелдейді.
Қалыптастырушы бағалау
«Бас бармақ»
 

Оқулықпен жұмыс.     « Орындап

Слайд 9

 




Жаңаны ашу. . (Мұғалім түсіндірмесі.)

1, 2, 3, 4, 5,

6, 7, 8, 9 сандары берілген. Олардың бір бөлігі торкөздерге

орналастырылған.
Қосындысында 15 саны шығуы үшін, қалған сандарды орналастыру талабы қойылады.


Бір қатарда, диагональда немесе бағанда тұрған екі белгілі санды 15-тен азайту арқылы қажетті санды табамыз.

 


«Қоқыс жәшігі» әдісі
Саяхат кезінде жүріп өтетін жолымыз слайдта беріледі. Жол бойына саяхат барысында туындайтын кедергілердің суреті ілінеді. Берілген сурет астында жасырынған тапсырмаларды орындау арқылы кедергілерді алып «Қоқыс жәшігіне» тастап отырамыз.

  Жаңаны ашу. . (Мұғалім түсіндірмесі.)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 сандары берілген. Олардың

Слайд 10 Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма.Топтық жұмыс.

Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма.Топтық жұмыс.

Слайд 11Дескриптор
Жасырынған санды табады;
Өрнек құрастырады,мәнін табады;
Есептің жауабын жазады.

 Қалыптастырушы

бағалау.
«Ынталандыру»
Топтағылар өздерінің жұмыстарын мақал- мəтелмен немесе ұшқыр сөзбен бағалайды.

Дескриптор Жасырынған санды табады; Өрнек құрастырады,мәнін табады; Есептің жауабын жазады. Қалыптастырушы бағалау.«Ынталандыру» Топтағылар өздерінің жұмыстарын мақал- мəтелмен немесе

Слайд 12Сергіту сәті

Сергіту сәті

Слайд 13Дәптермен жұмыс

Дәптермен жұмыс

Слайд 143-тапсырма. Топпен жұмыс.
«Сиқырлы шаршы» құрастыру.
Дескриптор.
«Сиқырлы шаршы»

құрастырады.
«Сиқырлы шаршының» қалай құрастырылғанын

түсіндіреді.
 
Қалыптастырушы бағалау.
« Мадақтау». Әр топ бірін-бірі бағалайды. Тамаша! Керемет! Жарайсың!
3-тапсырма. Топпен жұмыс. «Сиқырлы шаршы» құрастыру.  Дескриптор. «Сиқырлы шаршы» құрастырады.   «Сиқырлы шаршының» қалай

Слайд 15Крестиктер-нөлдіктер
Ұяшықтардың астында жасырын тұрған сұрақтарға жауап беру арқылы, жауабын тапқан

оқушы крестик белгісін қояды, сұрағы бар оқушы нөлді қояды.
Ереже
Сабақтың соңы.

Кері байланыс.
Крестиктер-нөлдіктерҰяшықтардың астында жасырын тұрған сұрақтарға жауап беру арқылы, жауабын тапқан оқушы крестик белгісін қояды, сұрағы бар оқушы

Слайд 16Назарларыңызға
көп рақмет!

Назарларыңызға     көп рақмет!

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика