Разделы презентаций


“Д?рыс ж?не б?рыс б?лшектер“ математика. 5-сынып

Содержание

Білімділік: Оқушыларды дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажырата білуге үйрету;Дамытушылық:

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Дұрыс және бұрыс
бөлшектер
Тақырыбы:
Математика

Дұрыс және бұрыс бөлшектерТақырыбы:Математика

Слайд 2Білімділік:

Оқушыларды дұрыс және бұрыс бөлшектерді

ажырата білуге үйрету;

Дамытушылық: Оқушыларды өз бетінше есеп шығаруға, шығармашылықпен жұмыс жасауға баулу;

Тәрбиелілік: Оқушылардың ой-өрісін ойлау қабілетін дамыту;

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:               Оқушыларды дұрыс

Слайд 3Оқушыларды түгелдеп, сабаққа ынтасын арттыру;


Ауызша сұрақтар арқылы тексеру;
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру


2.Үй тапсырмасы
3.Жаңа сабақ
4.Оқулықпен жұмыс
5.Қорытындылау
6.Бағалау
7.Үй тапсырмасы

Оқушыларды түгелдеп, сабаққа ынтасын арттыру;Ауызша сұрақтар арқылы тексеру;Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру 2.Үй тапсырмасы 3.Жаңа сабақ 4.Оқулықпен жұмыс5.Қорытындылау 6.Бағалау

Слайд 4 Ұйымдастыру сәті.
Шырылдады қоңырау,
Біз сабақты бастаймыз.
Партамызға отырып,
Өзара көз тастаймыз.
Табыс

тілеп көзбенен –
Жаңа білім алуға
Алға қадам аттаймыз.

Ұйымдастыру сәті.Шырылдады қоңырау, Біз сабақты бастаймыз.Партамызға отырып,Өзара көз тастаймыз.Табыс тілеп көзбенен – Жаңа білім алуға Алға

Слайд 51. Оқушылық деңгей
Ауызша сұрақтар

1. Оқушылық деңгейАуызша сұрақтар

Слайд 6

Қара аттар барлық аттардың қандай бөлігін құрайды?

Қара аттар барлық аттардың қандай бөлігін құрайды?

Слайд 7

Үш литрлік битонан

2 л сүтті құйып алды. Сүттің қандай бөлігі құйылып алынды?

Үш литрлік битонан 2 л сүтті құйып алды. Сүттің қандай бөлігі

Слайд 8

Аққулар барлық құстардың қандай бөлігін құрайды?

Аққулар барлық құстардың қандай бөлігін құрайды?

Слайд 9

Қораздар барлық үй құстарының қандай бөлігін құрайды?

Қораздар барлық үй құстарының қандай бөлігін құрайды?

Слайд 10

4 м
9м тақтайдан 4 м кесіп алынды.
Тақтайдың

қандай бөлігі кесіліп алынды?
Қандай бөлігі қалды?

4 м9м тақтайдан 4 м кесіп алынды. Тақтайдың қандай бөлігі кесіліп алынды?Қандай бөлігі қалды?

Слайд 11

А
В
С
О
D
ABCD төртбұрышының қай бөлігі боялған?
Қай бөлігі боялмай

қалды?

АВСОD ABCD төртбұрышының қай бөлігі боялған?Қай бөлігі боялмай қалды?

Слайд 12Жаңа сабақ
Дұрыс және бұрыс бөлшектер
Алымы бөлімінен кіші бөлшек дұрыс бөлшек

деп аталады.
Мысалы:
Алымы бөлімінен тең немесе одан үлкен бөлшек

бұрыс бөлшек деп аталады.

Мысалы: ;
Жаңа сабақДұрыс және бұрыс бөлшектерАлымы бөлімінен кіші бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады.Мысалы:  Алымы бөлімінен тең немесе

Слайд 13








Бұл

қоршауда 4 тақтай босап тұр. Оларда бұрыс бөлшектер жазылған. Оларды

тап. Қателеспе. Сенің қатеңді бәрі көреді.
Бұл қоршауда 4 тақтай босап тұр. Оларда бұрыс бөлшектер жазылған. Оларды тап.

Слайд 14












Оң жақтан дұрыс бөлшектер жазылған тақтайларды алсаң,

олардың барлығы орнына түседі.
Оң жақтан дұрыс бөлшектер жазылған тақтайларды алсаң, олардың барлығы орнына

Слайд 152.Алгоритмдік деңгей
Кестемен жұмыс

2.Алгоритмдік деңгей Кестемен жұмыс

Слайд 16Сергіту
Бір – иілеміз, шалқаямыз,

Екі – алақанды үш соғамыз.
Басымызды

үш изеп,
Төрт дегенде қол созамыз.
Бес, алты дегенде
Орнымызға отырамыз.
Сергіту 	Бір – иілеміз, шалқаямыз,      Екі – алақанды үш соғамыз.

Слайд 17



№468,469,470,471.


Оқулықпен жұмыс
4. Шығармашылық деңгей.

№468,469,470,471.Оқулықпен жұмыс4. Шығармашылық деңгей.

Слайд 18V. Қорытындылау
Не білеміз?
Не білдік?
Не білгіміз
келеді?
Бөлшек санның жазылуы, оқылуы;

Бөлшектің түрлері,

бұрыс және дұрыс бөлшектер;

Бөлшек сандарға амалдар қолдануды

V. ҚорытындылауНе білеміз?Не білдік?Не білгіміз келеді?Бөлшек санның жазылуы, оқылуы;Бөлшектің түрлері, бұрыс және дұрыс бөлшектер;Бөлшек сандарға амалдар қолдануды

Слайд 19VІ. Бағалау
VII.Үйге тапсырма
Дұрыс және бұрыс бөлшектер тақырыбын оқу; №474 есеп

VІ. БағалауVII.Үйге тапсырмаДұрыс және бұрыс бөлшектер тақырыбын оқу; №474 есеп

Слайд 20VІII. Рефлексия.
А) Бүгінгі орындалған тапсырмаларға баға берулеріңді сұраймын. Сабақта саған

қалай болды:
Жеңіл;
Бірқалыпты;
Қиын.
Ә) Берілген материялды қалай меңгергеніңді айт:
Толық меңгердім, қолдана аламын;
Меңгердім,

бірақ қолдана алмаймын;
Аздап меңгердім;
Мүлдем меңгерген жоқпын.

VІII. Рефлексия.А) Бүгінгі орындалған тапсырмаларға баға берулеріңді сұраймын. Сабақта саған қалай болды:Жеңіл;Бірқалыпты;Қиын.Ә) Берілген материялды қалай меңгергеніңді айт:Толық

Слайд 21Тыңдағандарыңызға
рахмет!

Тыңдағандарыңызға рахмет!

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика