Разделы презентаций


Саба? та?ырыбы: “4 санын ?осу ж?не азайту”.

Содержание

Мақсаты: 10 көлеміндегі санға 4- ті қосу және саннан 4-ті азайту тәсілімен оқушыларды таныстыру.Дамытушылық: ауызша, жазбаша есептеу дағдыларын арттыру. Ойлауын, танымдық қабілетін, белсенділігін, шығармашылығын дамыту.Тәрбиелігі: оқушыларды мақсатқа жетуге, ұйымшыл болуға, әдептілікке

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Қазақстан Республикасы білім және ғылым министрлігі
Оңтүстік Қазақстан облысы
Шардара қаласы


М.Горький атындағы жалпы орта мектебі




Тақырыбы:
“4 санын қосу және

азайту”



1 “В” сынып
Бастауыш сынып мұғалімі:
Абдикаликова Фарида Жолдасбековна

Ашық сабақ

Қазақстан Республикасы білім және ғылым министрлігіОңтүстік Қазақстан облысы Шардара қаласы М.Горький атындағы жалпы орта мектебі Тақырыбы: “4

Слайд 2Мақсаты: 10 көлеміндегі санға 4- ті қосу және саннан 4-ті

азайту тәсілімен оқушыларды таныстыру.
Дамытушылық: ауызша, жазбаша есептеу дағдыларын арттыру. Ойлауын,

танымдық қабілетін, белсенділігін, шығармашылығын дамыту.
Тәрбиелігі: оқушыларды мақсатқа жетуге, ұйымшыл болуға, әдептілікке тәрбиелеу.
Түрі: жаңа сабақты меңгерту
Әдіс-тәсілдері: түсіндіру, сұрақ-жауап, ұжымдық жұмыс, салыстыру, талдау, жинақтау.
Көрнекілігі:интерактивтік тақта, слайд, сандар қатары, дидактикалық материалдар.
Пәнаралық байланыс:сауат ашу, дүниетану.
Мақсаты: 10 көлеміндегі санға 4- ті қосу және саннан 4-ті азайту тәсілімен оқушыларды таныстыру.Дамытушылық: ауызша, жазбаша есептеу

Слайд 3Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық дайындық
2.Үй тапсырмасын тексеру.

а)Сұрақ-жауап әдісі
3.Жаңа сабақ
а) Біліміңді

байқа
ә)Кел,ойнайық!
в)Тақтамен жұмыс
4.Сабақты пысықтап бекіту
а)Топтастыру
5.Сабақты қорытындылау.
а) Тақпақ-есептер
6.Үйге тапсырма
Мысал №2 (112бет)
7.Бағалау
Сабақтың барысы:1. Ұйымдастыру кезеңі	   Психологиялық дайындық2.Үй тапсырмасын тексеру.	   а)Сұрақ-жауап әдісі3.Жаңа сабақ

Слайд 41, 2, 3
Сынып іші тып-тыныш,
Жалқаулықты тастайық
Біз сабақты бастаймыз.
Психологиялық дайындық

1, 2, 3Сынып іші тып-тыныш,Жалқаулықты тастайықБіз сабақты бастаймыз.Психологиялық дайындық

Слайд 5 1. Үй тапсырмасын тексеру:
Сұрақ- жауап.
Компонентерді ата.( қосу,азайту.)
Тура және кері

санау.( 12345678910)
0- 9 неше таңбалы сандар? ( бір таңбалы )
10

неше таңбалы сан ? ( екі таңбалы) Не себепті?
Жұп және тақ сандарды ата.(2; 4;6;8;10- 1;3;5;7;9 )
1дм неше см бар? (10 см)
Фигураларды ата. (шаршы, үшбұрыш, кесінді, сәуле,түзу,тік төртбұрыш,дөңгелек, шеңбер)
Бұрыштарды ата.( тік, сүйір, доғал.)
Санның ауыстырымдылық қасиеті деген не?(қосылғыштардың орны ауысқанымен мәні өзгермейді)
Санның құрамын ата.( 6;7;8;9;10)
1. Үй тапсырмасын тексеру:Сұрақ- жауап.Компонентерді ата.( қосу,азайту.)Тура және кері санау.( 12345678910)0- 9 неше таңбалы сандар? (

Слайд 6Жаңа сабақ
4-санын қосу және азайту.
4 саны жұп сан

деп айтамыз
Мақсаты:
-4санын қосу және азайту тәсілдерін ұғындыру;
-қосылғыштардың

біреуі 4 болып келген жағдайдағы білімдерін жетілдіру;
-ауызша, қосып азайтуға дағдыландыру
Жаңа сабақ 4-санын қосу және азайту. 4 саны жұп сан деп айтамыз   Мақсаты:-4санын қосу және

Слайд 7Сәлем балалар
Бұл мен Дымбілмес

Сәлем балаларБұл мен Дымбілмес

Слайд 8«Біліміңді байқа» Доминодан теңдіктер құрастыру.
«Кел, ойнайық !»Балық аулау арқылы мәнін

табу.
«Кім жылдам?» Тез есептеу.
«Ойлан тап» Аттап санау.
Салыстыру. Кесінділерді өлшеу.
Ойланайық.Шартты есеп
Бекіту.

Топтастыру стратегиясы.

Тапсырмалар:

«Біліміңді байқа» Доминодан теңдіктер құрастыру.«Кел, ойнайық !»Балық аулау арқылы мәнін табу.«Кім жылдам?» Тез есептеу.«Ойлан тап» Аттап санау.Салыстыру.

Слайд 9



4+4=

5+4= 6+4=
8-4=

9-4= 10-4=

1. Дәптермен жұмыс

8

4

9

5

10

6

4+4=     5+4=     6+4=8-4=

Слайд 10Топтық жұмыс.
«Балық аулау»
2. «Кел, ойнайық!»
І топ
ІІ топ
ІІІ топ


2+4
7+3
10-2
1+9
3+3
5+5
8-4
10-4
3+5
6+2

Топтық жұмыс.«Балық аулау»2. «Кел, ойнайық!»І топ ІІ топ ІІІ топ 2+47+310-21+93+35+58-410-43+56+2

Слайд 113. «Кім жылдам?»
Жұптық жұмыс

5+4-1+2-6=

10-4+3-2+1-5=
5
+
4
-
1
+
2
-
6
=
4
10
-
4
+
3
-
2
+
1
-
5
=
3
4
3

3. «Кім жылдам?»Жұптық жұмыс5+4-1+2-6=         10-4+3-2+1-5=5+4-1+2-6=410-4+3-2+1-5=343

Слайд 12«1» дегенім жаман баға
Алады оны жаман бала.
«2» дегенім нашар баға
Алады

оны нашар бала.
«3»дегенім орта баға
Сапасы оның орта ғана.
«4» дегенім жақсы

баға
Алады оны жақсы бала.
«5»дегенім үздік баға
Оқимыз тек үздік қана.

Сергіту сәті.

«1» дегенім жаман бағаАлады оны жаман бала.«2» дегенім нашар бағаАлады оны нашар бала.«3»дегенім орта бағаСапасы оның орта

Слайд 134. «Ойлан тап»
Ойланып атап шығайық.

Сандар қатарының бойымен сана және

үш сан аттай отырып, өсу ретімен 4-тен бастап;кему ретімен 10-нан

бастап ата.
Мысалы: 4; 8; өсу.10; 6; 2; кему
4. «Ойлан тап» Ойланып атап шығайық.Сандар қатарының бойымен сана және үш сан аттай отырып, өсу ретімен 4-тен

Слайд 145. «Кесіндіні салыстыр»

Қызыл және көк кесінділердің ұзындықтарының қосындысын жасыл

кесіндінің ұзындығымен салыстыр.
Кесіндіні өлшеу.
Қызыл және көк кесіндінің қосындысының ұзындығын табу.
Ол

кесіндіні жасыл кесіндімен салыстыру.
Қызыл кесінді -4см, көк кесінді-3см, жасыл кесінді-6см.
5. «Кесіндіні салыстыр» Қызыл және көк кесінділердің ұзындықтарының қосындысын жасыл кесіндінің ұзындығымен салыстыр.Кесіндіні өлшеу.Қызыл және көк кесіндінің

Слайд 154см+3см=7см 4см+3см 6см

4см+3см=7см    4см+3см  6см

Слайд 166. “Ойланайық”
Есепті шығар
3
4
?

6. “Ойланайық”Есепті шығар34?

Слайд 17Есепте не болды?
Шарты
Сұрағы
Шешуі:
Жауабы:

Есепте не болды?Шарты Сұрағы Шешуі:Жауабы:

Слайд 18Есеп 5
Өрік.а-3т Шие.а-4т
Барлығы-? т
Шешуі:3+4=7 (т)
Жауабы: Барлығы 7 түп ағаш

Есеп 5Өрік.а-3т Шие.а-4тБарлығы-? т Шешуі:3+4=7 (т)Жауабы: Барлығы 7 түп ағаш

Слайд 197. Бекіту:
Топтастыру стратегиясы

Түлік

Тұс

Амал Мезгіл

4

7. Бекіту: Топтастыру стратегиясы 	 Түлік

Слайд 20 4 амалды ата;(қосу, азайту, көбейту, бөлу.)
4 мезгілді ата;(көктем,

жаз, күз, қыс)
4 түлікті ата ;( түйе, жылқы, сиыр,


қой және ешкі)
4 тұс (бағыт);( Оңтүстік, Солтүстік, Шығыс, Батыс)
4 амалды ата;(қосу, азайту, көбейту, бөлу.) 4 мезгілді ата;(көктем, жаз, күз, қыс) 4 түлікті ата ;(

Слайд 21“Білімділер үйі”

“Білімділер үйі”

Слайд 22Тақпақ есеп.
8. Қорытынды .
4-4=0
Алма ағашта 4 алма
Қандай жақсы жесе

алма
4 - еуін де жеп қойдым
Қалды сонда неше алма?


Далада жүр 6 түйе
Қосылды оған 4 түйе
Жалпы саны түйенің
Болды сонда санашы?

6+4=10

Асқарда 5 асық
Арманда 4 асық
Барлығын қосқанда
Болады неше асық ?

5+4=9

Тақпақ есеп.8. Қорытынды . 4-4=0Алма ағашта 4 алмаҚандай жақсы жесе алма4 - еуін де жеп қойдымҚалды сонда

Слайд 239. Рефлексия.

Бүгінгі сабақ ұнады ма? Неліктен ?
Не білемін ?

Не білдім ?
Не білгім келеді ?


9. Рефлексия.Бүгінгі сабақ ұнады ма? Неліктен ? Не білемін ? Не білдім ?Не білгім келеді ?

Слайд 25Назар
аударғандарыңызға рахмет

Назар аударғандарыңызға рахмет

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика