Разделы презентаций


"Тендеу шешу"

1Сабақтың тақырыбы:  Теңдеу шешу есептері2 Сабақтың мақсаты: а)Білімділік:    Есепті теңдеу құру арқылы шығару жайлы оқушылрдың білімдерін бекіту, өз   бетінше жұмыс істеуге, ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту, ауызша  есептей білуге машықтану, өткен тақырыптарды

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1№96 М.Әуезов атындағы жалпы орта мектеп
Математика
Ашық сабақ


Тақырыбы:
Теңдеу шешу

есептері

5- «Г» сыныбы
Орындаған: Худайбергенова Гулмира

№96 М.Әуезов атындағы жалпы орта мектепМатематика Ашық сабақТақырыбы: Теңдеу шешу есептері 5- «Г» сыныбыОрындаған: Худайбергенова Гулмира

Слайд 2 1Сабақтың тақырыбы:  Теңдеу шешу есептері
2 Сабақтың мақсаты: а)Білімділік:    Есепті теңдеу құру

арқылы шығару жайлы оқушылрдың білімдерін бекіту, өз   бетінше жұмыс істеуге,

ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту, ауызша  есептей білуге машықтану, өткен тақырыптарды пысықтау.
б)Дамытушылығы:  Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін дамыту.
с)Тәрбиелік мәні:     Тапқырлыққа,  жылдамдылыққа, ұқыптылыққа, белсенділікке  тәрбиелеу.
3 Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, түсіндіру, талдау, іздену, тұжырымдау, көрнекілік   қолдану.Интерактив такта картичка тест
4 Сабақтың түрі: Аралас,қайталау, толықтыту сабағы.

1Сабақтың тақырыбы:  Теңдеу шешу есептері2 Сабақтың мақсаты: а)Білімділік:    Есепті теңдеу құру арқылы шығару жайлы оқушылрдың білімдерін бекіту, өз  

Слайд 35 Сабақтың барысы:
а)Ұйымдастыру кезеңі:Оқушыларды түгелдеу, сабаққа дайындау.
б)Өткен сабақты қайталау:
1Сұрақ:Теңдеу дегеніміз не?
1

Жауап:Құрамына  енетін әріптің мәнін табу керек болатын теңдік.
Сұрақ:Белгісіз сан немен

белгіленеді?
Жауап:Теңдеу де белгісіз сан латын әріптерімен белгіленеді.
Сұрақ:Теңдеу шешу дегеніміз не?
Жауап:Теңдеу шешу дегеніміз – теңдеуді дұрыс сандық теңдікке айналдыратындай белгісіз санның мәнін табу.
в) Үй тапсырмасын тексеру: 
1) n=22 2) k=3 3)y=7
4)m=18 5)x=364 6)z=1344

5 Сабақтың барысы:а)Ұйымдастыру кезеңі:Оқушыларды түгелдеу, сабаққа дайындау.б)Өткен сабақты қайталау:1Сұрақ:Теңдеу дегеніміз не?1 Жауап:Құрамына  енетін әріптің мәнін табу керек болатын

Слайд 46.Сабақтың мақсаты: Сыныпты 3топқа бөлемиз,топ басшы сайлаймыз. Топты бал мен

бағалап барамыз.

1 Теңдеуді шеш
1)15+9+х=30 2)162-х=54
3)30х=9090
4)10х-25=175
5)9х:2=108
6)201:(х+48)=3
 


6.Сабақтың мақсаты: Сыныпты 3топқа бөлемиз,топ басшы сайлаймыз. Топты бал мен бағалап барамыз.1 Теңдеуді шеш1)15+9+х=30 2)162-х=543)30х=90904)10х-25=1755)9х:2=108	6)201:(х+48)=3 

Слайд 51 Теңдеуді шешімі
1)15+9+х=30 24+х=30 х=30 - 24 х=6 2)162-х=54
Х=54+162
Х=216
3)30х=9090
х=33


1 Теңдеуді шешімі
4)10х-25=175
10х=175+25
Х=200:10
Х=20
5)9х:2=108
9х=108*2
Х=216:9
Х=24
6)201:(х+48)=3
Х+48=3*201
Х+48=603
Х=603-48
Х=555

1 Теңдеуді шешімі1)15+9+х=30 24+х=30 х=30 - 24 х=6 2)162-х=54Х=54+162Х=2163)30х=9090х=331 Теңдеуді шешімі4)10х-25=17510х=175+25Х=200:10Х=205)9х:2=1089х=108*2Х=216:9Х=246)201:(х+48)=3Х+48=3*201Х+48=603Х=603-48Х=555

Слайд 62 Есептейік, дәлелдейік, тексерейік: 1 топ: -------------- 2 топ:---------- 3 топ: 78+9

-------------- 80 - 57 --------- 100 - 83 46+44 ------------ 98

- 35 ----------- 50 - 17 57+29 ----------- 100 - 89 --------- 90 - 65 70+19 ----------- 50 - 38 ----------- 70 – 63

Жауабы: 87 23 17
90 63 33
86 11 25
89 12 7


2 Есептейік, дәлелдейік, тексерейік: 1 топ: -------------- 2 топ:---------- 3 топ: 78+9 -------------- 80 - 57 ---------

Слайд 7«қызықты есептер» ауызша есептеу.   (Логикалық тапсырмалар).
а)  Үстелдің 4 бұрышы бар,

оның біреуін кесіптастасаң қанша бұрыш қалады?
(5 бұрыш)
б)   2 стақанға

бірдей су құйдың. Оның біреуін тәрелкеге төңкердің. Қай стақанда су көп?
(Бірдей)
в)  Оқушы үй тапсырмасын орындау үшін 2 сағат отырды. Ол 20 минут сурет салды. 40 минут оны өшірді. Қалған уақытта ол үй тапсырмасын орындады. Оқушы қанша уақыт сабаққа дайындалды?
1 сағат
г)  10 жасар Арман  шашын тақырлап алып тастады. Егер оның шашы  айсайын 1 см өссе,2 жылда шашының ұзындығы қандай болады? 3 жылдаше?
(24 см)  (36 см)
д)  Ағасында 15 дәптер,  інісінде  7 дәптер. Екеуі осы дәптерді тең бөліп алу керек. Олқалай? 
(11 дәптерденкеледі).
е)   үш ат жегілген шана бір сағғатта 15км жүріп өткен. Әрбір аттың жылдамдығы қандай?
15км

«қызықты есептер» ауызша есептеу.   (Логикалық тапсырмалар).а)  Үстелдің 4 бұрышы бар, оның біреуін кесіптастасаң қанша бұрыш қалады? (5

Слайд 81 топ: 35+23+х=100 (30 - 15)+у=80
2 топ: х -(23+17)=60 а+(45 - 30)=75 3 топ: 70 -

а =8+9+2 х+12=50 -(15+5)
жауабы:
1)40; 2)65
1)100; 2)60
1)51;

2)18
1 топ: 35+23+х=100 (30 - 15)+у=80 2 топ: х -(23+17)=60 а+(45 - 30)=75  3 топ: 70

Слайд 9«Математикалықсөзжұмбақшешу» 72 + 12= Е 46+31 = Ш 32+0 =Ң 64 - 44=Т 98 +

23=У 27+40=Е 27+4 =Е 36 + 68 =Ш 53+20 =У 48 - 8 = Д
20

-- 31 --32 -- 40 --- 67--- 73 -- 77-- 84 ---104 ---121 Т --- Е --- Ң ---Д ---- Е ---- У --- Ш ---Е ---Ш -- У
«Математикалықсөзжұмбақшешу» 72 + 12= Е 46+31 = Ш 32+0 =Ң 64 - 44=Т 98 + 23=У 27+40=Е

Слайд 107 Қорытындау: Теңдеу есептерін қалай шығарамыз?

Бугунгі сабақта нені уйрендік?
8 Бағалау: Белсенділерді анықтау
9 Ұй жумысы: № 101
1)(а+12*105)-(b-947) a=91, b=1003
2)2096:а+1075-(863-b) a=16, b=668
3)(56*120-6315):а+b a=27, b=985

7 Қорытындау: Теңдеу есептерін қалай шығарамыз?

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика