Разделы презентаций


Теріс сандарды ?осу та?ырыбына есептер шы?ару.

Сабақтың тақырыбы: Теріс сандарды қосу тақырыбына есептер шығару.Мақсаты: а)

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Ашық сабақ
Өткізген сыныбы: 6 “а”
Өткізген: Тайжанова Қалдыгүл

Ашық сабақӨткізген сыныбы: 6 “а” Өткізген:  Тайжанова Қалдыгүл

Слайд 2Сабақтың тақырыбы: Теріс сандарды қосу тақырыбына


есептер шығару.
Мақсаты:
а) білімділік: Оқушылардың теріс сандарды қосу жөніндегі білімдерін тиянақтау, толықтыру және бекіту, өзіндік ізденістерін қалыптастыру.
ә) тәрбиелік: Оқушыларды берілген тапсырманы тиянқты орындай білуге, шапшаңдылыққа, тез ойлап, тез есептей білуе, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
б) дамытушылық: Логикалық ой-өрісін дамыту, пәнге деген қызығушылығын арттыру, шығармашылыққа баулу.

Сабақтың түрі: бекіту сабағы, сайыс сабақ.

Сабақтың типі: білімділік пен дағдыны қалыптастыру.

Сабақтың әдісі: сын тұрғысынан ойлау, сұрақ-жауап.
Сабақта қолданылатын стратегия: технология

ой қозғау мағынаны тану ой қорыту

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, бағалау парағы, логикалық есептер.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру.
Сыныпты 2-топқа “Жалын” және “Жігер” тобына бөлеміз.

Сабақтың тақырыбы: Теріс сандарды қосу тақырыбына

Слайд 3

Ой шақыру стратегиясы
N
Z
Q

Ой шақыру стратегиясыNZQ

Слайд 4Теріс сандар

Теріс сандар

Слайд 5N
Нәрселерді санау нәтижесінде натурал сандар шыққан.

Натурал сандардың әрқайсысын белгілеу үшін жасалған таңбалар цифрлар деп аталады.

Цифрлар 1-ден 9-ға дейінгі цифрлар және О. Цифрлар алғашқыда Үнді елінде қолданған, бірақ Европада бұл цифрларды арабтар әкелген.

Z. Натурал сандар және оларға қарама-қарсы сандар және 0 саны бүтін сандар жиынын құрайды. Яғни натурал сандарға қарама-қарсы сандар теріс сандар. Теріс сандар туралы ең алғашқы ұғымды біздің заманымызға дейінгі ІІ ғасырдағы қытай математиктерінің еңбектерінде кездескен. Яғни теріс сандар туралы ұғым алғаш рет ежелгі Қытайда пайда болды.


N    Нәрселерді санау нәтижесінде натурал сандар шыққан. Натурал сандардың әрқайсысын белгілеу үшін жасалған таңбалар

Слайд 6Мағынаны тану стратегиясы
Біздің девизіміз: “Оқы, оқы және оқы”. Қаныш Сәтбаев.

Сәтбаев Қаныш Имантайұлы 30.3.1899 ж бұрынғы Семей губерниясының Павлодар уезіндегі

Ақкелін облысының Баянауыл ауданындағы туылған.Қазақ Совет геологы, ғалым, қоғам қайраткері.Қазақ ССР ғылым академиясының президенті. Алгебра оқулығын жазған. Осы ағамыздай қазақтың маңдайына біткен азамат болу үшін өте жақсы оқып, оның ішінде есеп шығара білуіміз қажет. Білім бәйтерегінен тапсырмалар алайық. 2-топтан екі оқушы шығады.

№406.
7) -4+ +

№407.
5) -16+ + (-7,3)

8)

6)

Мағынаны тану стратегиясыБіздің девизіміз: “Оқы, оқы және оқы”. Қаныш Сәтбаев. Сәтбаев Қаныш Имантайұлы 30.3.1899 ж бұрынғы Семей

Слайд 7Балалар, табиғатты аялай білуіміз қажет. Сендер білесіңдер, биыл жазда елімізде

көптеген орман отқа оранды. Бұл оқиғалар өкінішке орай адам қолымен

жасалынды. Президентіміздің көгалдандыру саясаты бойынша елімізде қаншама мыңдаған ағаштар егілді. Біз көктемде ағаштар еге отырып білім бәйтерегін де өсіреміз. Қазір мына есепті шығарсақ, біз еңбегіміздің жемісін көреміз.

№415

1)

3)

2)

№416

D=-10

K=-4,7

(C+d+k) +(-8,3)

Балалар, табиғатты аялай білуіміз қажет. Сендер білесіңдер, биыл жазда елімізде көптеген орман отқа оранды. Бұл оқиғалар өкінішке

Слайд 8Логикалық есептер
Қазіргі кезде заман кәсіпкерлер заманы. Мына есептің әрқайсысының өз

құндылығы бар. Есепті шешкен адам сол қаржыны алады.
25 000 теңге
20

000 теңге

1) Тортта 7 роза гүл бар. Шайға торт алынды Үш түзу сызықпен 7 бөлікке бөлінді. Әр бөлікке 1 гүлден болады. Тортты қалай кескен?

Логикалық есептерҚазіргі кезде заман кәсіпкерлер заманы. Мына есептің әрқайсысының өз құндылығы бар. Есепті шешкен адам сол қаржыны

Слайд 92) Әсем, Ардақ, Анар үшеуі математика сабағынан бақылау жұмысынан қандай

баға алғанын сұрағанда, мұғалім: ешқайсысың жаман баға алған жоқсыңдар,бірақ әрқайсысыңның

бағаң әр түрлі. Әсемнің бағасы “3” есем, Анардың бағасы “3”-те, “5”-те емес, сонда әркім қандай баға алған? Есептің құндылығы 20 000 теңге.
2) Әсем, Ардақ, Анар үшеуі математика сабағынан бақылау жұмысынан қандай баға алғанын сұрағанда, мұғалім: ешқайсысың жаман баға

Слайд 10Жәутіков Орынбек Ахметбекұлы 1.05.1911 ж Жезқазған облысы, Ақтоғай ауданының 2

ауылында дүниеге келген. Белгілі қазақ совет математигі., физика-математика ғылымының докторы,

профессор. Қазақ ССР Ғылым академиясының академигі. Алдымыздағы жылы ғалымның туғанына 100-жыл толады. Алматыда осы кісінің атында физика-математика мектебі бар. Мына есепті шығарған оқушының физика-математика мектебіне түсуіне мүмкіндігі бар.

№423 2)

№423 3)

Жәутіков Орынбек Ахметбекұлы 1.05.1911 ж Жезқазған облысы, Ақтоғай ауданының 2 ауылында дүниеге келген. Белгілі қазақ совет математигі.,

Слайд 11Ой қорыту стратегиясы
(-8) + (-7)
а) -1; в) 15

с) -15 д) 1

2) –(-(-3)
а) -3

в) 3

(-5) +(-2,1)+(-3,2)
а) -10,3 в) 11,2 с) 10,3 д)-7,3

4)

а) в)

С) д) -7,3

5) –х+ (-3,2) мұндағы х=5
а) 8,2 в) -3,7 с) -1,8 д) -8,2

(-6)+(-5)
а) -111 в) 11 с) 10 д) 12

2) -(-(-4)
а) -4 в) 4

(-4)+(-3,1)+(-2,3)
а) -9,3 в) -9,4 с) -7,1 д) -5,4

4)


а) в) с) д)



5) –х+(-4,3) мұндағы х=3
а) 7,3 в) 4,6 с) -4,6 д) -7,3

Ой қорыту стратегиясы(-8) + (-7)  а) -1; в) 15  с) -15  д) 12) –(-(-3)

Слайд 12Дұрыс жауап кілті:
С
А
А
В
Д
А
А
В
С
Д

Дұрыс жауап кілті:СААВДААВСД

Слайд 13 Оқушыларды бағалау.
(Өзін-өзі бағалау.)


Үйге тапсырма:
№ 423 4-есеп; №415 4-есеп

Оқушыларды бағалау.   (Өзін-өзі бағалау.)    Үйге тапсырма: № 423 4-есеп; №415

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика