Разделы презентаций


C абақтың тақырыбы: Малдың төлін сүюі (Жуан айтылатын сөздер) Сабақтың мақсаты

Содержание

ӘдісіТүсіндіру, сұрақ –жауап, ой қозғау стратегиясы, Семантикалық карта, ізденушілік, ойыншықтар дүкені.КөрнекілігіСуреттер, дидактикалық материалдар.Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды сабаққа дайындау.Үй тапсырмасын сұрау.“Бөрте лақ” өлеңді жатқа айту. “Ешкі” мәтінді мазмұнын әңгімелеп

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Cабақтың тақырыбы:
Малдың төлін сүюі (Жуан айтылатын сөздер)
Сабақтың мақсаты. Білімділігі:
Малдың төлін

сүюі туралы жуан айтылатын
сөздер туралы түсінік беру.
Дамытушылығы:
Ойлау, есте

сақтау, сауатты жазу, шығармашылық
қабілетттерін дамыту.

Тәрбиелік

Адамгершілікке, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.

Типі:

Жаңа материалды түсіндіру

Түрі. Интерактивті тақта.

Cабақтың тақырыбы:Малдың төлін сүюі (Жуан айтылатын сөздер)Сабақтың мақсаты. Білімділігі:Малдың төлін сүюі туралы жуан айтылатын сөздер туралы түсінік

Слайд 2Әдісі
Түсіндіру, сұрақ –жауап, ой қозғау стратегиясы,
Семантикалық карта, ізденушілік, ойыншықтар

дүкені.
Көрнекілігі
Суреттер, дидактикалық материалдар.
Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушыларды сабаққа дайындау.
Үй

тапсырмасын сұрау.

“Бөрте лақ” өлеңді жатқа айту. “Ешкі” мәтінді
мазмұнын әңгімелеп айтқызу.

ӘдісіТүсіндіру, сұрақ –жауап, ой қозғау стратегиясы, Семантикалық карта, ізденушілік, ойыншықтар дүкені.КөрнекілігіСуреттер, дидактикалық материалдар.Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру кезеңі.

Слайд 3Жаңа сабақ. Қызығушылығын ояту
Үй жануарларының төлдері

Жаңа сабақ. Қызығушылығын оятуҮй жануарларының төлдері

Слайд 439- жаттығу.
Өзіндік жұмыс.
1.Сөйлемді мәнерлеп оқыңдар.

Ауылдардың қойы бар,
Қойы бардың тоны бар.

2.Әр сөзде неше дауысты дыбыс бар? Олар
қалай естіледі? Жуан ба, жіңішке ме?

Сөздегі дауысты дыбыстар жуан болса, сөз жуан айтылады: қозы, лақ, құлын, бұзау.

39- жаттығу.Өзіндік жұмыс.1.Сөйлемді мәнерлеп оқыңдар.

Слайд 5Көзге елестету:
Көктем мезгілі. Күн жылынды. Қар еріп, өзенде су ағып

жатыр. Өзенннен өту үшін көпір орналасқан. Бір кезде екі лақ

көпірдің
үстінде кездесті. Сен жол бер, жоқ сен жол бер деп ерегеседі. Сол кезде екеуі де суға құлап түсті.

ПСИХОЛОГИЯЛЫҚ ТРЕНИНГ

40 –жаттығу. Өлеңді оқыңдар.

Ешкі маған түбітін береді, -
Қолғап кидім.
Қой маған жүнін береді, -
Қалпақ кидім.

Көзге елестету:Көктем мезгілі. Күн жылынды. Қар еріп, өзенде су ағып жатыр. Өзенннен өту үшін көпір орналасқан. Бір

Слайд 6Лақ туралы
тақпақ
Ойыншықтар дүкені

Лақ туралы тақпақОйыншықтар дүкені

Слайд 7Сиыр бізге не береді?
Ойыншықтар дүкені

Сиыр бізге не береді?Ойыншықтар дүкені

Слайд 8Сиыр туралы тақпақ?
Ойыншықтар дүкені

Сиыр туралы тақпақ?Ойыншықтар дүкені

Слайд 9Жылқы туралы өлең?
Ойыншықтар дүкені

Жылқы туралы өлең?Ойыншықтар дүкені

Слайд 10Жылқының сүті қалай аталады?
Ойыншықтар дүкені

Жылқының сүті қалай аталады?Ойыншықтар дүкені

Слайд 11Түйенің сүті қалай аталады?
Ойыншықтар дүкені

Түйенің сүті қалай аталады?Ойыншықтар дүкені

Слайд 12Ой қозғау
Сендердің апаларың, аталарың, әкелерің, аналарың
қалай еркелетеді?
Мағынаны тану
Қой

сүйеді баласын “қоңырым” деп,
“Ештеңені білмейтін момыным!” деп.
Сиыр сүйеді баласын “торпағым”

деп,
“Қараңғыға баспаған қорқағым” деп.
Түйе сүйеді баласын “боташым!” деп,
“Жаудыраған көзіңнен, тоташым” деп.
Ешкі сүйеді баласын “лағым” деп,
“Тастан –тасқа секірген шұнағым” деп.
Жылқы сүйеді баласын “құлыным” деп,
“Тұлпар болып жүгірер жұрыным!” деп.

Сергіту сәті : (Қара жорға)

Ой қозғауСендердің апаларың, аталарың, әкелерің, аналарың қалай еркелетеді? Мағынаны тануҚой сүйеді баласын “қоңырым” деп,“Ештеңені білмейтін момыным!” деп.Сиыр

Слайд 18Шығармашылық жұмыс
Сурет бойынша әңгіме құрастыру

Шығармашылық жұмысСурет бойынша әңгіме құрастыру

Слайд 19Пысықтау.
Оқулықпен жұмыс.
Семантикалық карта

Пысықтау.Оқулықпен жұмыс. Семантикалық карта

Слайд 20Үй тапсырмасы
“Малды құрметтеу” тыйым сөздер.
Оқушыларды мадақтап бағалау.
Қорытындылау.
“Төлдерді ата” ойыны
Ойынның мақсаты:

балаларға үй жануарлары, олардың пайдасы туралы түсінік беру. Оларға қамқорлық

жасауға тәрбиелеу.
Көрнекі құралдар: үй жануарларының суреттері.
Ойын шарты: мұғалім балаларға үй жануарларының суреттерін таратып береді. Суретті алған бала оның төлін және оны қалай шақыратынын айтып беруі тиіс. Мысалы: сиырдың суретін алған бала оның төлі бұзау, бұзауды “мө-мө” деп шақырады дейді. Ал ешкінің суретін алған бала оның төлі лақ, лақты “шөре -шөре” деп шақырады дейді. Дұрыс қателеспей атаған балалар жеңіске жетіп мадақталады.
Үй тапсырмасы“Малды құрметтеу” тыйым сөздер.Оқушыларды мадақтап бағалау.Қорытындылау.“Төлдерді ата” ойыныОйынның мақсаты: балаларға үй жануарлары, олардың пайдасы туралы түсінік

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика