Разделы презентаций


1-сынып "20-ға дейінгі сандарды азайту" ашық сабақ

Математика Есептерге жүйрік болсаң жасыңнан

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1 Оңтүстік Қазақстан облысы Қазығұрт ауданы
Амангелді атындағы жалпы

орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Нысанбаева Клараның ашық сабағы

Оңтүстік Қазақстан облысы Қазығұрт ауданы Амангелді атындағы  жалпы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Нысанбаева Клараның

Слайд 2Математика


Есептерге жүйрік болсаң жасыңнан Математикаға орын берсең басыңнан Барлық ғылым соған үйір болады Досың солар табылатын қасыңнан!
Математика

Слайд 3
Жетекшісі:Бисариева Қатира
9 –сынып оқушылары
Қамбар Аружан Сабитқызы
Тасбалта Жанна Нұртасқызы
Оңтүстік

Қазақстан облысы
Қазығұрт ауданы
Алтынтөбе ауылы
Алтынтөбе жалпы орта мектебі

Сабақтың тақырыбы:20 –ға дейінгі

сандарды азайту
Жетекшісі:Бисариева Қатира9 –сынып оқушылары  Қамбар Аружан СабитқызыТасбалта Жанна НұртасқызыОңтүстік Қазақстан облысыҚазығұрт ауданыАлтынтөбе ауылыАлтынтөбе жалпы орта мектебіСабақтың

Слайд 4Оқу мақсаттары:
1.1.2.1 қосу амалын ортақ элементтері болмайтын жиындарды біріктіру ретінде

және азайту амалын жиынның бөлігін жою ретінде түсіну
1.1.2.5 20

көлеміндегі сандарды ондықтан аттамай ауызша қосу және азайту/ондықтарды ауызша қосу және азайту амалдарын орындау

1.5.2.2 «+», «-», «=» белгілерін пайдалану
(52-53 бет. ОЖ)

Оқу мақсаттары:1.1.2.1 қосу амалын ортақ элементтері болмайтын жиындарды біріктіру ретінде және азайту амалын жиынның бөлігін жою ретінде

Слайд 5Сабақтың мақсаты:



Барлық оқушылар орындай алады: «+», «-», «=» таңбаларын қолданады.

Ондықтан аттамай, 20 көлеміндегі сандарды ауызша қосу және азайтуды біледі;
Оқушылардың

көпшілігі орындай алады: Қосу амалын ортақ элементтері жоқ жиындарды біріктіру ретінде біледі.
Кейбір оқушылар орындай алады: Азайтуды жиынның бөлігін ажыратып алу ретінде түсінеді.

Жетістік критерийлері :

20-ға дейінгі сандарды ондықтан аттамай ауызша азайтуды меңгереді

Тілдік мақсаттар
 

Пәнге тән лексика мен терминология: разряд, ондық, бірлік, бума, тізбек, аттамай азайту, компонеттер, біріктіру, ажырату.
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
Талқылау:
• Екі таңбалы сандардың разрядттық сандарын еске түсір.
17 санында қанша ондық бар? Қанша бірлік бар?

Сабақтың мақсаты:Барлық оқушылар орындай алады: «+», «-», «=» таңбаларын қолданады. Ондықтан аттамай, 20 көлеміндегі сандарды ауызша қосу

Слайд 6Шаттық шеңбері














Ұйымдастыру кезеңі

«Амансың

ба, Алтын Күн!
Амансың ба, Жер-Ана!
Амансың ба, достарым,
Сендерді көрсем қуанамын мен»

Сабақтың басы



Сабақ соңында күтілетін
нәтижелерді анықтау.
Біз не білемін? Біздің не білгіміз келеді?
Ол бізге не береді? Нәтижеге жетудің
қандай жолдары бар?






Сабақ басында оқушылардың зейінін шоғырландыруға тапсырма беремін.
1.20 деген санды өзім айтамын. Сол саннан доп арқылы бір саннан азайта береді.
2. 20-ға дейінгі сандарды ондықтан аттамай ауызша азайтуды меңгеру.













Ширату тапсырма

Шаттық шеңбері      Ұйымдастыру кезеңі

Слайд 7 Сабақтың ортасы
Белсенді оқу
4 топқа бөлу
Оқушыларға бума

жасау үшін таяқшалар мен резеңкелер таратып беремін. 4 топқа
1

тапсырма
«Қалпақ кию» әдісі

2 тапсырма
Кестемен жұмыс

Сабақтың ортасы Белсенді оқу 4 топқа бөлу Оқушыларға бума жасау үшін таяқшалар мен резеңкелер таратып беремін.

Слайд 8Сабақтың ортасы
3 тапсырма«Қабырға сөйлейді»әдісі




4 тапсырма «Адаспай жүр» ойыны
18-12
15-13
17-14
19-15

Сабақтың ортасы 3 тапсырма«Қабырға сөйлейді»әдісі4 тапсырма  «Адаспай жүр» ойыны18-1215-1317-1419-15

Слайд 9Қалыптастырушы бағалау
1-тапсырма
Кірпіге жинаған алмаларын санауға көмектесіңіз. Өрнек түрінде жазыңыз және
мәнін

табыңыз.




Дескриптор: Білім алушы
- жиындарды біріктірудің негізінде қосынды жазады және
өрнектің мәнін

табады.
2-тапсырма
Суретке мұқият қараңыз. Мысықтың ойын өрнек түрінде жазыңыз және мәнін
табыңыз.

Дескриптор: Білім алушы
- жиындардың бөлігін ажыратып алудың негізін
Қалыптастырушы бағалау1-тапсырмаКірпіге жинаған алмаларын санауға көмектесіңіз. Өрнек түрінде жазыңыз жәнемәнін табыңыз.Дескриптор: Білім алушы- жиындарды біріктірудің негізінде қосынды

Слайд 10Сабақ соңы

Рефлексия
20-ға дейінгі сандарды ондықтан аттамай ауызша азайтуды меңгердім.

Қосу

амалын ортақ элементтері жоқ жиындардың бірігуі ретінде білдім.

Азайтуды жиынның бөлігін ажыратып алу ретінде түсіндім.
Сабақ соңы           Рефлексия20-ға дейінгі сандарды ондықтан аттамай

Слайд 11 Кері байланыс

Егер саған сабақ ұнаса және тапсырманың барлығын сәтті орындаған болсаң,алманың

жасыл түсін таңда.

Егер саған сабақта белгілі бір қиындықты кездестіретін болсаң, алманың сары түсін таңда.

Егер саған сабақ барысында тапсырмаларды орындауда қиын болса,мұғалімнің көмегі қажет болса,алманың қызыл түсін таңда.


Егер қаласаң алма ағашын бояуыңа болады.
Кері байланыс    Егер саған сабақ ұнаса және тапсырманың барлығын

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика