Разделы презентаций


Ашы? саба? "Рационал сандар?а амалдар ?олдану"

Содержание

Мақсаты:Оқушыларды қоршаған ортаны қорғай білуге, табиғатты сүюге, туған өлкенің табиғатына қамқорлықпен қарауға баулу; болашақ табиғат жанашыры болатын, рухани жан дүниесі бай ұрпақ тәрбиелеу.Оқушылардың Рационал сандар бойынша алған

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Н.В.Гоголь атындағы орта мектеп
Ашық сабақ
Тақырыбы: Рационал сандарды қайталау
Сыныбы: 6 “А”
Пән

мұғалімі: Хайруллина Г.
2013-2014 оқу жылы

Н.В.Гоголь атындағы орта мектепАшық сабақТақырыбы: Рационал сандарды қайталауСыныбы: 6 “А”Пән мұғалімі: Хайруллина Г.2013-2014 оқу жылы

Слайд 2
Мақсаты:
Оқушыларды қоршаған ортаны қорғай білуге, табиғатты сүюге, туған

өлкенің табиғатына қамқорлықпен қарауға баулу; болашақ табиғат жанашыры болатын, рухани

жан дүниесі бай ұрпақ тәрбиелеу.

Оқушылардың
Рационал сандар бойынша
алған білімдерін қайталау
арқылы, терең меңгеруіне;
ақпараттық және
коммуникативтік
құзіреттілік тұрғысынан
жетілуіне ықпал ету;

Саяхат жүргізе отырып
оқушылардың тақырып
бойынша жаттығуларды
орындау шеберлігін,
дағды, іскерлігін жетілдіру;
біліктіліктерін дамыту.

Мақсаты:Оқушыларды қоршаған ортаны қорғай білуге, табиғатты сүюге, туған өлкенің табиғатына қамқорлықпен қарауға баулу;

Слайд 3

Сабақтың типі: дәстүрлі емес сабақ

Сабақтың түрі:

саяхат сабағы
Оқытудың әдістері: сұрақ-жауап,
деңгейлеп дамыта оқыту, ойын технологиясы элементтері.

Сабақтың типі:    дәстүрлі емес сабақ Сабақтың түрі: саяхат сабағыОқытудың әдістері:

Слайд 4


Оқытудың формасы: Бірлескен ұжымдық іс-әрекет

Пәнаралық байланыс: Экология және дүниетану,
қазақ

тілі, информатика
Сабақтың көрнекілігі:
Саяхат маршруты.
2. Тапсырмалар бойынша көрнекі құралдар.
3. Семантикалық

карта
4. Жетондар «Жасыл ел»
5. Кітапханадан алынған қорықтар туралы кітаптар
Оқытудың формасы: Бірлескен ұжымдық іс-әрекетПәнаралық байланыс: Экология және дүниетану, қазақ тілі, информатикаСабақтың көрнекілігі:Саяхат маршруты. 2. Тапсырмалар бойынша

Слайд 5 Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. ІІ. Сабақтың мақсат-міндетін қою. ІІІ. Серуенге

шығу. а) Орманға саяхат 1-тапсырма. Ауызша сұрақ-жауап 2-тапсырма. Оң және теріс

сандардың мағынасын ажырату.

.

ә) Қорыққа саяхат
3-тапсырма. Семантикалық карта.
4-тапсырма. Сандарды өсу ретімен орналастыр.
5-тапсырма. Таңбалар ережесі.
б) Ұлттық табиғи саябақ
6-тапсырма. Математикалық диктант.
7-тапсырма. Тест жұмысы.
в) Тұңғыш Президенттің саябағы
8-тапсырма. Оң және теріс сандарды координаталық түзуде белгілеу.
9-тапсырма. Ребус
ІV. Үйге тапсырма.
V. Бағалау.
VІ. Қорытындылау.












Сабақтың барысы:  І. Ұйымдастыру кезеңі. ІІ. Сабақтың мақсат-міндетін қою.   ІІІ. Серуенге шығу.

Слайд 6Серуенге шығу.
Серуендеу бағыты



Серуенге шығу.Серуендеу бағыты

Слайд 7А)Орманға саяхат
1 тапсырма. Ауызша сұрақ жауап.
-Санның модулі дегеніміз не?
-Оң сандар

дегеніміз не? Мысал келтір.
-Теріс сандар дегеніміз не? Мысал келтір.
- Рационал

сандар дегеніміз не? Мысал келтір
- Бүтін сандар дегеніміз не? Мысал келтір
-Қарама-қарсы сандар дегеніміз не? Мысал келтір

А)Орманға саяхат1 тапсырма. Ауызша сұрақ жауап.-Санның модулі дегеніміз не?-Оң сандар дегеніміз не? Мысал келтір.-Теріс сандар дегеніміз не?

Слайд 10А)Орманға саяхат
2- тапсырма. Оң және теріс сандардың мағынасын ажырату.
-Арал теңізінің

ең терең жері 66 м.
-Жамбыл облысының орташа жылдық температурасы 9,7

градус жылы.
-Хантәңірі шыңының биіктігі 6995 м.
-Байкал көлінің тереңдігі 1620 м.
-Жоңғар Алатауының биіктігі 4442 м.
-Қарақия ойысы 132 м.
-Бұқтырма бөгенінің тереңдігі 80 м.
-Шөлді жерде өсетін өсімдіктердің тамырлары 15-25 м тереңге кетеді.
-Адыраспанның биіктігі 30-60 см.
-Арал теңізінің деңгейі 23 метрге дейін төмендеді.
-Өрттің салдарынан орманның 0,85 гектар аумағы өртеніп кетті.

А)Орманға саяхат2- тапсырма. Оң және теріс сандардың мағынасын ажырату.-Арал теңізінің ең терең жері 66 м.-Жамбыл облысының орташа

Слайд 11Ә) қорыққа саяхат
3-тапсырма Семантикалық карта.

Ә) қорыққа саяхат3-тапсырма Семантикалық карта.

Слайд 12Ә) Қорыққа саяхат
4-тапсырма. Сандарды өсу ретімен орналастыр

Ә) Қорыққа саяхат4-тапсырма. Сандарды өсу ретімен орналастыр

Слайд 13Ә) Қорыққа саяхат
5- тапсырма. Таңбалар ережесі.
Шыққан мәнді кестеден тауып, сәйкес

әріпті жаз.
1. Л=+(-2,8) 2. А=-(-2,8) 3. Қ=-(-0,75) 4. Р=-(+0,75)



Ә) Қорыққа саяхат5- тапсырма. Таңбалар ережесі.Шыққан мәнді кестеден тауып, сәйкес әріпті жаз.1. Л=+(-2,8)		2. А=-(-2,8)		3. Қ=-(-0,75)		4. Р=-(+0,75)

Слайд 14Б) Ұлттық табиғи саябақ
6 тапсырма. Математикалық диктант.
Баянауыл саябағы:

Б) Ұлттық табиғи саябақ6 тапсырма. Математикалық диктант.Баянауыл саябағы:

Слайд 15Б) Ұлттық табиғи саябақ
7-тапсырма. Тест жұмысы.
1) Есептеңдер: -5,2 - (-7,3)

- 6,7= А) -4,6;

В)19,2; С) -19,2 2) Есептеңдер: 14,8 - 1,78 - 18,1= А) – 5,08; В) 5,08; С) -3,8 3) Есептеңдер: 5 - (-13) - 24,16= А) – 6,16; В) 20,16; С) 6,16 4) Есептеңдер: -3,4 – ( +8,19 ) - 4,5= А) -22,25; В) 22,25; С) -16,09 5) Есептеңдер: -8,6+1,78+4,23= А) -2,59; В) 14,61; С) 2,59
Б) Ұлттық табиғи саябақ7-тапсырма. Тест жұмысы.1) Есептеңдер: -5,2 - (-7,3) - 6,7= А) -4,6;

Слайд 16В) Тұңғыш Президенттің саябағы

В) Тұңғыш Президенттің саябағы

Слайд 17 В) Тұңғыш Президенттің саябағы 8-тапсырма. Оң және теріс сандарды координаталық түзуде

белгілеу. Оқушыны 0 нүктесінде тұр деп есептейміз. Оң бағытпен 3 м

жүріп, шырша ағашын егіңдер. Шырша ағашы тұрған нүктеге қарама-қарсы болатын санға емен ағашын отырғызамыз. Осы жерден солға қарай 4 м жүріп, қайың ағашын отырғызамыз. Оңға қарай 8 м жүріп терек ағашын отырғызамыз.
В) Тұңғыш Президенттің саябағы 8-тапсырма. Оң және теріс сандарды координаталық түзуде

Слайд 18В) Тұңғыш Президенттің саябағы 9-тапсырма. Ребус шешу.

В) Тұңғыш Президенттің саябағы 9-тапсырма. Ребус шешу.

Слайд 19Үйге тапсырма: №412
2-тарау,3-тарау тақырып 3.1-3.3
2. Жер бетіндегі тау, көл, ойпат,

теңіз туралы мәліметтер жинап, дәптерге жазыңдар. Оларды оң және теріс

сандармен бейнелендер.

Үйге тапсырма: №4122-тарау,3-тарау тақырып 3.1-3.32. Жер бетіндегі тау, көл, ойпат, теңіз туралы мәліметтер жинап, дәптерге жазыңдар. Оларды

Слайд 20Бағалау. «3» бағасы – 2-3 жетон жинау «4» бағасы – 4-6

жетон жинау «5» бағасы – 7 –ден көп жетон

Бағалау.  «3» бағасы – 2-3 жетон жинау «4» бағасы – 4-6 жетон жинау «5» бағасы –

Слайд 21ҮІІІ. Қорытындылау. “Адамзаттың табиғатсыз күні жоқ, Мұны айтуға табиғаттың тілі жоқ”

ҮІІІ. Қорытындылау. “Адамзаттың табиғатсыз күні жоқ, Мұны айтуға табиғаттың тілі жоқ”

Слайд 22Назар
аударғандарыңызға
рахмет

Назар аударғандарыңызғарахмет

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика