Слайд 1
№4 С.Сейфуллин атындағы орта мектебі
АШЫҚ САБАҚ
Тақырыбы: Ауданды өлшеу.(квадрат метр)
Пәні: математика
Сыныбы:
4 “Б”
Бастауыш сынып мұғалімі: Қойшығұлова С.
Қызылорда қаласы
Слайд 3
Тақырыбы:
Ауданды өлшеу (квадрат метр)
Мұғалімі: Қойшығұлова С.Т.
Слайд 4Тақырыбы: Ауданды өлшеу. (м2 )
Мақсаты:
Білімділігі: Аудан туралы білімдерін
толықтыру, м2 өлшем бірлігін білу, есеп шығару, амалдарды орындау, өрнек
құру.
Тәрбиелігі: Шапшаң есептеуге, ұқыпты болуға, байқағыштыққа тәрбиелеу.
Дамытушылығы: Ой-өрісін дамыту, танымдық қабілетін, шығармашылық қабілетін дамыту.
Слайд 5Көрнекілігі: Интерактивтік тақта.
слайд, суреттер, кесте.
Түрі:
ойын сабақ
Әдіс-тәсілдері: Сұрақ – жауап, ассоциация.
Пәнаралық байланыс: дүниетану
Слайд 6Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру
Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
- Балалар, бүгінгі біздің сабағымыз, дәстүрлі емес, ойын түрінде өтпекші.
“Алтын қақпа” ойынын бәріміз білеміз. Ойынды бастамас бұрын білімімізді толықтырып алайық.
Слайд 81 – мысал.
А) Сынып бөлмесінің
Ә) Бақшаның
Б) Алаңның
В) Тақтаның
Г)
Айнаның
Ғ) Оқулық мұқабасының
ауданын қандай өлшеммен анықтаған қолайлы?
см2 әлде дм2
Слайд 9 Ауданды см2 немесе дм2 өлшеу қолайсыз
болғанда біршама ірі аудан бірлігі – м2 пайдаланылады.
м2 – қабырғасы 1 м шаршының ауданы.
1м = 10 дм 1м = 100см
1м2 = 100дм2 1м2 = 10000 см2
Слайд 15 4 – мысал.
А) Қабырғасының ұзындығы 6м шаршы пішіндес
бөлменің еденінің ауданын тап.
Ә) Қабырғасының ұзындығы х м шаршы
пішіндес бөлменің еденінің ауданын өрнек түрінде жаз.
Б) Еденінің ауданы 49 м2 шаршы пішіндес бөлменің ұзындығын тап.
Слайд 165 – мысал.
А) Қабырғаларының ұзындығы 6м және 4 м
тік төртбұрыш тәріздес бөлменің еденінің ауданын тап.
Ә) Қабырғаларының ұзындығы
6м және х м, тік төртбұрыш тәріздес бөлменің еденінің ауданын өрнек түрінде жаз.
Б) Еденінің ауданы 30 м2 тік төртбұрыш пішіндес бөлменің ені 5 м, оның ұзындығын тап.
Мотоциклші 1 күнде 208 км жол жүрді. Ол осы
жолдың төрттен бір бөлігін түске дейін жүрген еді. Мотоциклші түстен кейін неше км жол жүрді?
Слайд 22 8 – мысал.
А) ойлаған санды 8 – ге
бөліп, 1057-ге арттыр.
Ә) а және 2070 сандарының қосыгдысын 9
есе кеміт.
Б) 870 және b сандарының айырмасын 6 есе арттыр.
Слайд 24Шығармашылық тапсырма
1 * 8 + 1 = 9
12 * 8
+ 2 = 98
123 * 8 + 3 = 987
**********************
Слайд 25Оқушыларды бағалау
Инсерт картасы
Енді осы сабақта алған білімімізге
ой-толғаныс жасайық.
Сауыншы 8 сиырдың әрқайсысынан 6л-ден сүт сауып, оны 10л бидондарға
толтыра бөліп құйды. Неше бидон сүтке толды? Тағы бір бидонды толтыру үшін неше л сүт жетпей қалды?
Слайд 28Назар салып тыңдағандарыңызға рахмет!