Разделы презентаций


Презентация. Саба? – білім беруді? негізгі формасы

Содержание

Психологиялық тренинг«Жақсы тілек – ақ пейілдің шашуы»

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Сабақ дегеніміз- уақыты шектеулі , логикалық тұрғыдан құрылымы белгіленген,

мазмұны жоспарланған, оқу-тәрбие процесінің формасы

Сабақ – білім берудің

негізгі формасы
Сабақ  дегеніміз- уақыты шектеулі , логикалық тұрғыдан құрылымы белгіленген, мазмұны жоспарланған, оқу-тәрбие процесінің  формасыСабақ –

Слайд 2Психологиялық тренинг
«Жақсы тілек – ақ пейілдің шашуы»

Психологиялық тренинг«Жақсы  тілек – ақ пейілдің шашуы»

Слайд 4 Президентіміз Н.Ә Назарбаев халыққа жолдауында


«Білім беру реформасы- Қазақстанның бәсекеге

нақтылы қабілеттілігін қамтамасыз етуге мүмкіндік беретін аса маңызды құралдарының бірі.
Бізге экономикалық және қоғамдық жаңару қажеттіліктеріне сай келетін осы заманғы білім беру жүйесі қажет»-деп атап көрсетті


Президентіміз Н.Ә Назарбаев   халыққа  жолдауында     «Білім беру реформасы-

Слайд 5Жас ұстаздар мектебінің элмблемасы

Жас  ұстаздар мектебінің элмблемасы

Слайд 6Ұраны:
Еліміздің ертеңі
Жас ұстаздың қолында.
Жас ұрпақтың тағдыры
Ұстаз, сенің қолыңда!!!

Ұраны:Еліміздің ертеңіЖас ұстаздың  қолында.Жас ұрпақтың тағдырыҰстаз, сенің қолыңда!!!

Слайд 7Мақсаты:
Жас ұстаздарды қазіргі өмір талабына сай, нәтижеге бағдарланған, білім

берудегі жаңашыл қызметте жаңа технологиямен
жан- жақты іздену арқылы еңбек

етуге үйрету;
Жаңа педагогикалық технологияларды өзінің әрекетінде толық пайдалана отырып оқушылардың білім сапасын арттыру,
жан- жақты дамыту
Мақсаты:Жас  ұстаздарды қазіргі өмір талабына сай, нәтижеге бағдарланған, білім берудегі жаңашыл қызметте жаңа технологиямен жан- жақты

Слайд 8 МІНДЕТТЕРІ:
Нормативтік құжаттармен жұмыс істеуді меңгерту;
Өз пәні бойынша жаңа технологияларды игеру;
Алдыңғы

қатарлы жаңашыл педагогикалық тәжірибелерді енгізу, қолдану, іздену арқылы оқушылардың білім

сапасын арттыру;
Озық тәжірибелі ұстаздардың сабағына қатысу;
Өз білімін көтеріп, толықтырып отыру;



Слайд 9Мұғалімдердің алдына қойылып отырған басты міндеттердің бірі – оқытудың

әдіс – тәсілдерін үнемі жетілдіріп отыру және жаңа педагогикалық технологияны

меңгеру

Мұғалімдердің  алдына қойылып отырған басты міндеттердің бірі – оқытудың әдіс – тәсілдерін үнемі жетілдіріп отыру және

Слайд 10Жаңа тұрпатты педагог

қандай болуы керек?

Жаңа тұрпатты педагог – рухани бай, шығармашыл, рефлексияға қабілетті, кәсіптік дағдылары мен педагогикалық дарындылығы басым және жаңалыққа құштар болуы керек. Кез-келген педагог психолог бола білуі шарт. Сол себепті әр педагог психологиялық-педагогикалық құзіреттілікке ие болуы керек, ол дегеніміз – теориялық және іс-тәжірибелік білімі, ұйымдастырушылық, басқарушылық қасиеті, кәсіби жинақылығы, жұмысты орындау дағдысы, шыдамдылығы, сезім-жігерді өзіндік реттеуі, алғырлығы, жауапкершілігі болуы тиіс. Бүгінгі күні әр педагогтың бойында осындай құзіреттілік қалыптасса заман талабына ұрпақ тәрбиелей алады

Жаңа  тұрпатты  педагог

Слайд 11 Білім



Технология



Педагогика
Технология

дегеніміз не?

Білім    ТехнологияПедагогика Технология  дегеніміз  не?

Слайд 12.
Мақсаты: қазіргі таңдағы түрлі ақпараттық технологияларды

қолдану арқылы сабақтардың сапасын жақсарту жолдарын қарастыру, сабақтарға негізделген жаңа

педагогикалық технологияларды   пайдаланудың тиімділігін көрсету. Білім беру жүйесінің басты міндеті: оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру, оқу процесінің қарқынын жоғарылату, оқушылардың шығармашылық белсенділігін көтеру және оқытудың сапасын арттыру.
Мұны бала санасына сіңіретін мұғалімдер болмақ.
Осы жерден оқытудың жаңа педагогикалық технологиялары туындайды. 
– Жаңа педагогикалық технологиялар деп нені айтуға болады?
.   Мақсаты: қазіргі  таңдағы түрлі ақпараттық технологияларды қолдану арқылы сабақтардың сапасын жақсарту жолдарын қарастыру,

Слайд 13Педагогикалық технология – мұғалімнің кәсіби қызметін жаңартушы және сатыланып

жоспарланған нәтижеге жетуге мүмкіндік беретін іс-әрекеттер жиынтығы. Педагогикалық технологиядағы

басты міндет – оқушының оқу-танымдығын әрекетін жандандыра отырып, алға қойған мақсатқа толықтай жету
Педагогикалық  технология – мұғалімнің кәсіби қызметін жаңартушы және сатыланып жоспарланған нәтижеге жетуге мүмкіндік беретін іс-әрекеттер жиынтығы.

Слайд 14ЖАҢА ПЕДАГОГИКАЛЫҚ ТЕХНОЛОГИЯ ДЕГЕНІМІЗ -
ТӘЖІРИБЕДЕ ІСКЕ АСЫП,

НӘТИЖЕ БЕРЕТІН
ПЕАГОГИКАЛЫҚ ЖҮЙЕНІҢ ЖОБАСЫ

ЖАҢА  ПЕДАГОГИКАЛЫҚ ТЕХНОЛОГИЯ  ДЕГЕНІМІЗ -ТӘЖІРИБЕДЕ  ІСКЕ АСЫП, НӘТИЖЕ  БЕРЕТІНПЕАГОГИКАЛЫҚ ЖҮЙЕНІҢ  ЖОБАСЫ

Слайд 15

Teхнологиялар
Жаңа технологиялардың барлығы көрсетілген ақпараттық

технологиялармен жүзеге асады

TeхнологияларЖаңа  технологиялардың  барлығы  көрсетілген ақпараттық  технологиялармен  жүзеге  асады

Слайд 16
Оқушылардың шығармашылық ізденісіне мол мүмкіндік

ашып, алған білімдерін өмірде қолдана білуге тәрбиелеу

біздің басты міндетіміз. Яғни бүгінгі таңда әр мұғалімге өз сабақтарына пайдалануға болатын, оқушылардың сабақ барысында ізденуі мен зерттеу, білім, білік дағдыларын қалыптастырып, логикалық ойлау қабілетін дамытуға пәнге деген қызығушылықтарын арттыру мақсатында қолданылатын жаңа технологиялар баршылық. Олар:
Оқушылардың  шығармашылық  ізденісіне  мол мүмкіндік  ашып, алған  білімдерін өмірде қолдана білуге

Слайд 17Л.С.Выготскийдің
Дамыта оқыту
Технологиясы
Чарльз Темпл, Джон Дьюи,
Мередиттің
Сын тұрғысынан

ойлау
технологиясы
М.М. Жанпейісованың
МОТ технологиясы
М. Монтосорридің
Өздігінен даму

технологиясы

В.Ф. Шаталовтың
қарқынды оқыту
технологиясы


Ш.А. Амонашавлидің
Ізгілікті – тұлғалық
технологиясы

В.П Беспальконың
Ойын арқылы
оқыту технологиясы

Ж.А. Қараевтың
“Үш өлшемді
әдістемелік жүйе”

Ж.А. Қараевтың
Деңгейлеп оқыту
технологиясы

ЖАҢА
ТЕХНОЛОГИЯЛАР

П.М Эрдниевтің
Дидактикалық біліктерді
шоғырландыру
технологиясы

Л.С.Выготскийдің Дамыта оқыту ТехнологиясыЧарльз Темпл, Джон Дьюи, Мередиттің Сын тұрғысынан ойлау технологиясы М.М. Жанпейісованың МОТ технологиясы М.

Слайд 18Бағасын көтеретін болғандықтан, детальға көңіл бөлінетіндіктен
оқушылар мәтінді

толық оқиды қызығушылығы артады.
2. Сынып оқушылары рөлмен оқуда үлкен

белсенділік көрсетеді.
3. Сынып оқушылары түгел сұралады, бағаланады.
4. 3- деңгейдің оқушысы 2- деңгейге көтеріледі.
5. Ауызша, жазбаша тіл дамытылады.
6. Тақырыпты блок-модульге бөлу арқылы негізгі мәселелерге көңіл бөлінеді, оқушылардың бәрі сабаққа тартылады.
7. Өз білімдерінің нәтижесін бағалау көрсеткіштерін көріп, көз жеткізеді.
8. Сынып оқушыларының сабаққа қызығушылығы, белсенділігі артады.
9.Ойын ашық айтуға, жеке пікір айтуға дағдыланады.
10.Оқушы өзін еркін сезініп, жеке тұлға ретінде ізденеді,ой түйеді.
11.Оқушы өзін-өзі тексереді және бағалайды.
12.Жеке , жұптық , топтық, ұжымдық жұмыстар жүргізеді.
13.Оқушылар арасында достық, ұжымдық қарым –қатынас орнатады.
14. Бәсекеге түсу қабілеті дамиды.

Жаңа әдістерді пайдалану барысында жететін нәтижелер:

Бағасын көтеретін болғандықтан, детальға көңіл бөлінетіндіктен   оқушылар мәтінді толық оқиды  қызығушылығы артады.2. Сынып оқушылары

Слайд 19Мұғалімнің ұстаздық міндеті оқушыларды шығармашылыққа баулу, шәкіртінің бойындағы

қабілет көзін ашып, тілін байытуға, қиялын ұштауға, өз бетінше ізденуге

зор әсерін тигізетіндей етіп жұмыс істеу. Қазіргі білім беру саласындағы оқытудың озық технологиясын меңгермейінше сауатты, жан – жақты маман болу мүмкін емес. Ал өз пікірін пайымдай алатын, өз көзқарасын дәлелдей алатын оқушы ертеңгі үлкен өмірдің бәсекесіне төтеп бере алатын тұлға болып шығатыны сөзсіз.
Мұғалімнің  ұстаздық  міндеті оқушыларды шығармашылыққа баулу, шәкіртінің бойындағы қабілет көзін ашып, тілін байытуға, қиялын ұштауға,

Слайд 20


«Еліміздің ертеңі бүгінгі ұрпақтың қолында, ал ұрпақтың тағдыры ұстаздың қолында»




Н.Ә.Назарбаев.
«Еліміздің ертеңі бүгінгі ұрпақтың қолында, ал ұрпақтың тағдыры ұстаздың қолында»

Слайд 21Жай мұғалім – хабарлайды,
Жақсы мұғалім – түсіндіреді.
Керемет мұғалім – көрсетеді,
Ұлы

мұғалім -шабыттандырады

Уильям Уорд

БІЛІМДІДЕН НЕ ПАЙДА,
БІЛГЕНІН КӨПКЕ АЙТПАСА,
ҮЙРЕТКЕННЕН НЕ ПАЙДА, ҚАЙЫРЫМЫ ҚАЙТПАСА

А.Байтұрсынұлы.

Жай мұғалім – хабарлайды,Жақсы мұғалім – түсіндіреді.Керемет мұғалім – көрсетеді,Ұлы мұғалім -шабыттандырады

Слайд 22Психологиялық тренинг
«Жүректен - жүрекке»

Психологиялық тренинг«Жүректен - жүрекке»

Слайд 24Бейнеролик
«Құмырсқалар әрекеті»



Бейнеролик  «Құмырсқалар  әрекеті»

Слайд 25Топпен жұмыс:

1-топ: Мінсіз оқушының моделін жасау
2-топ:

Мінсіз мұғалім моделін жасау

Топпен  жұмыс:1-топ: Мінсіз  оқушының  моделін  жасау2-топ: Мінсіз  мұғалім  моделін  жасау

Слайд 26 Сергіту сәті:

Сергіту сәті:

Слайд 27 «Миға шабуыл» әдісі
1-топқа:
Дарынды оқушы деген

кім?
СТО-ға қандай анықтама берер едіңіз?
2-топқа:
АКТ-ның оқу

процесіндегі рөлі қандай?
Қазіргі заман мұғалімі қандай болуы керек?
«Миға шабуыл» әдісі1-топқа:Дарынды  оқушы  деген  кім?СТО-ға қандай  анықтама  берер

Слайд 28

«Рөлдік ойын»
Әр топ өзіне берілген тақырып

бойынша сценарий құрып, рөлде ойнайды, ал екінші топ ол қандай рөл екенін табуы керек
«Рөлдік ойын» Әр

Слайд 30Зейін қойып,
тыңдағандарыңызға рақмет!

Зейін қойып, тыңдағандарыңызға  рақмет!

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика