Разделы презентаций


Публицистикалы? стиль. 9-сынып

Содержание

Аты – жөні:Нұрғазиева Ақнұр Саматқызы Мекен – жайы: №69 орта мектебі,Сапақ елді мекені Телефон:8-701-613-75-40 үй тел.4-17-87Туған жылы: 15.01.91 Ұлты:

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Менің жаңа сабағым

Менің жаңа сабағым

Слайд 2Аты – жөні:Нұрғазиева Ақнұр Саматқызы
Мекен – жайы:

№69 орта мектебі,Сапақ елді мекені
Телефон:8-701-613-75-40 үй тел.4-17-87
Туған

жылы: 15.01.91
Ұлты: қазақ
Білімі: жоғары
Бітірген оқу орны:Қорқыт ата атындағы Қызылорда мемлекеттік университеті

Мамандығы:қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Еңбек өтілі 3 жыл



Тілді білуі: Қазақша – ана тілім, орысша
Электронды почтасы: aknurka 91
Жетістігі:«Ізденімпаз жас маман - 2013»мектепшілік -ІІ орын;
«Ең үздік дидактикалық материалдар – 2013»мектепшілік І орын;
Оқыту мен тәрбиелеудегі шығармашылық ізденісі үшін алғыс хат,мектеп директоры;Сапалы білім мен саналы тәрбие берудегі еңбегі үшін алғыс хат,мектеп директоры;Білім мен тәрбие саласындағы еңбегі үшін Құрмет грамотосы,аудандық

Түйіндеме

Аты – жөні:Нұрғазиева Ақнұр Саматқызы   Мекен – жайы:  №69 орта мектебі,Сапақ елді мекені Телефон:8-701-613-75-40

Слайд 3Сабақтың тақырыбы:
Публицистикалық стиль
Пәні:қазақ тілі
Сыныбы:9
Пән мұғалімі: Нұрғазиева А
2015-2016 оқу жылы
№69

орта мектебі

Сабақтың тақырыбы: Публицистикалық стильПәні:қазақ тіліСыныбы:9Пән мұғалімі: Нұрғазиева А2015-2016 оқу жылы№69 орта мектебі

Слайд 4
Маған айтып берсең-ұмытып
қаламын,көрсетсең-есте сақтармын,
ал өзіме жасатсаң-үйренемін!
Жаңа білім парадигмасындағы
құзіретті оқушы

тұлғасы

Маған айтып берсең-ұмытыпқаламын,көрсетсең-есте сақтармын,ал өзіме жасатсаң-үйренемін!Жаңа білім парадигмасындағы құзіретті оқушы тұлғасы

Слайд 5Әлемнің жеті кереметі

Әлемнің жеті кереметі

Слайд 6Әлемнің жеті кереметі
Мысыр пирамидалары — ежелгі Мысыр перғауындарының өзіндік үлгідегі

мазарлары, біздің заманымыздан бұрын 28 ғасырда салынған.
Бабылдың аспалы бағы, біздің

заманымыздан бұрын 6 ғасырда Вавилония әмірі кіші әйеліне арнап жасаткан. Бақ ерекше тәсілмен аспалы текпішекті сәкі-алаңшалар үстіне салынған.
Эфестегі Артемида ғимараты, кезінде әлемдегі ең үлкен ғибадатхана болған. Біздің заманымыздан бұрын 4 ғасырда соғыс алапатынан қираған.
Олимпиадағы Зевстің мүсіні, біздің заманымыздан бұрын 5 ғасырда көне грек мүсіншісі Фидий алтын мен піл сүйегінен жасаған.
Галикарнастағы Мавсол патшаның табытханасы, біздің заманымыздан бұрын 4 ғасырда салынған.
Жерорта теңізінің Родос аралындағы күн кұдайы Гелиостың мүсіні, биіктігі 45 м. біздің заманымыздан бұрын 285 жылы жасалған, біздің заманымыздан бұрын 224 жылы жер сілкінісі кезінде қираған.
Александрия шамшырағы біздің заманымыздан бұрын 3 ғасырда жасалған, мұнарасының биіктігі 160 м.
Әлемнің жеті кереметіМысыр пирамидалары — ежелгі Мысыр перғауындарының өзіндік үлгідегі мазарлары, біздің заманымыздан бұрын 28 ғасырда салынған.Бабылдың

Слайд 7Таңдаған лидерлік қабілеті бар, алдына қойған
мақсатына жететін, басқарушылық қабілеті

басым жандар.

Таңдаған өте еңбекқор, төзімді, өз жұмысының шебері,
бастаған істі аяғына

дейін жеткізетін жандар.


- Таңдағандар жаңа идеяларға жақын, білуге құмар, ізденгіш жандар.

Осы 5 фигураның ішіндегі өте мейірімді, басқаның
қайғысын қуанышын да бөлуге даяр тұратын жандар.



- Таңдағандар, шығармашылық қабілеті басым, үнемі
ізденіс үстінде жүретін жандар.
Таңдаған лидерлік қабілеті бар, алдына  қойғанмақсатына жететін, басқарушылық қабілеті басым жандар.Таңдаған өте еңбекқор, төзімді, өз жұмысының

Слайд 8 1-модуль. Оқушылардың  жас  ерекшеліктеріне  сәйкес  оқыту
Ұйымдастыру кезеңі:

1-модуль. Оқушылардың  жас  ерекшеліктеріне  сәйкес  оқытуҰйымдастыру кезеңі:

Слайд 9Сабақтың
Мақсаты:
1.Публицистикалық стилдің ерекшелігін ұғыну;
2.Оның қолданылу аясын меңгеру;
3.Публицистикалық стилдің стилдік

сипатын игеру.

Сабақтың Мақсаты:1.Публицистикалық стилдің ерекшелігін ұғыну;2.Оның қолданылу аясын меңгеру;3.Публицистикалық стилдің стилдік сипатын игеру.

Слайд 10Семирамиданың аспалы бағы

Семирамиданың аспалы бағы

Слайд 11 “Сыр-сұхбат” бағдарламасы Тележүргізуші:Жақсылықов Жеңісбекпен бірге Эфирде:Өңірлік тілдерді дамыту орталығының мамандары Кенжебек Азамат

пен Әділов Әбдікәрім








Сұхбаттың тақырыбы:Қазақ әдеби тілінің стилдері

Анықтама телефоны:4-17-92

“Сыр-сұхбат” бағдарламасы Тележүргізуші:Жақсылықов Жеңісбекпен бірге Эфирде:Өңірлік тілдерді дамыту орталығының мамандары Кенжебек Азамат

Слайд 122-модуль.Оқытудағы жаңа тәсілдер

2-модуль.Оқытудағы жаңа тәсілдер

Слайд 13Галокарнос мовзолейі Жаңа сабақты ұғындыру 3-модуль. Оқыту  мен  оқуда

 ақпараттық  –  коммуникациялық  технологияларды  (АКТ) пайдалану.

Галокарнос мовзолейі  Жаңа сабақты ұғындыру   3-модуль. Оқыту  мен  оқуда  ақпараттық  –  коммуникациялық  технологияларды  (АКТ)

Слайд 14Публицистикалық
стиль
Мақсаты
Тілдік
амал-
тәсілдері
Қолданылу
аясы
Стильдік
сипаты
Ескіні есіңе алмай, жаңа жадыңа түспейді.

Публицистикалық стильМақсатыТілдік амал-тәсілдеріҚолданылу аясыСтильдік сипатыЕскіні есіңе алмай, жаңа жадыңа түспейді.

Слайд 15Публицистикалық стиль қоғам мен бұқараға
қызмет етеді.
(тақырып бойынша оқушының пікірін

тыңдау)
Газет - журналдар
Теледидар бағдарламалары

Публицистикалық стиль қоғам мен бұқараға қызмет етеді.(тақырып бойынша оқушының пікірін тыңдау)Газет - журналдарТеледидар бағдарламалары

Слайд 1685-жаттығу.Шарты.
1.Елбасы сөзінің идеясын айқындаңдар.
2.Елбасы сөзінен публицистикалық стильге тән белгілерді табыңдар.
Қазақтың

өзіндік ұлттық қасиеттерінің қалыптасуына қамқорлық жасау – менің Президенттік те,

перзенттік те парызым.
Нұрсұлтан Назарбаев
85-жаттығу.Шарты.1.Елбасы сөзінің идеясын айқындаңдар.2.Елбасы сөзінен публицистикалық стильге тән белгілерді табыңдар.Қазақтың өзіндік ұлттық қасиеттерінің қалыптасуына қамқорлық жасау –

Слайд 17 Біз ұлы жолға шықтық, арманды сапарға аттандық. Қолымызда –

Тәуелсіздіктің көк Туы , Елтаңбамызда – бар халықтың басын біріктірер

киелі шаңырағымыз, арманымызды алға апарар қанатты пырақтарымыз бар. Ылайым, бетімізден жарылқасын!
Үлкен жолдың үстінде бізді ата-бабаларымыздың аруағы желеп-жебеп жүре берсін!
Қазақстан Республикасының
Тұңғыш Президенті
Нұрсұлтан Әбішұлы
Назарбаев


Біз ұлы жолға шықтық, арманды сапарға аттандық. Қолымызда – Тәуелсіздіктің көк Туы , Елтаңбамызда – бар

Слайд 18Тәуелсіз мемлекеттің негізін қалаушы

Тәуелсіз мемлекеттің негізін қалаушы

Слайд 19
Кітапта Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаевтың

фотосуреттері жинақталып оқырман алдында Елбасы ретінде ғана емес, өз елінің

отан сүйгіш патриоты ретінде көрсетілген. Бұл кітапта Елбасының Отанына, жеріне, еліне, мекеніне, ұлттық дәстүріне, ұлттық тәрбиесіне, халқына деген сүйіспеншілігін жеткізетін дәйексөздері жазылған.
Кітапта Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаевтың фотосуреттері жинақталып оқырман алдында Елбасы ретінде ғана

Слайд 20Елбасы еңбектері

Елбасы еңбектері

Слайд 22Қызмет хроникасы

Қызмет хроникасы

Слайд 23Президент Жолдауы – ұлт болашағының кепілі

Президент Жолдауы – ұлт болашағының кепілі

Слайд 24Библиографиялық көрсеткіштер

Библиографиялық көрсеткіштер

Слайд 25Монография оқырманға Қазақстан Президентінің - Қазақстан халқы Ассамблеясы
Төрағасының Ассамблея сессияларында

сөйлеген сөздерінде көрініс тапқан бейбітшілік пен
қоғамдық келісім идеясы қалыптасуының және

даму эволюциясының әдіснамасын ұсынады.
Еңбекте ғылыми тұрғыдан этносаралық қатынастар саласының жаңғыруына, қоғамдық келісімді
қалыптастыру кезеңдеріне талдау жасалған.
Кітапта Қазақстанның тұңғыш Президентінің идеясы болып табылатын этносаралық
толеранттылық пен қоғамдық келісімнің қазақстандық үлгісінің, ұлттық саясаттың даму
үдерісіне қатысты айтылған шетелдік қоғам қайраткерлерінің, ғалымдарының пікірлері берілген.
Кітап ғалымдар мен қоғам қайраткерлері үшін, сондай-ақ ертең мемлекет тағдырына, оның
азаматтарының әл-ауқаты мен гүлденуіне қызмет ететін жастар үшін де пайдалы әрі қажетті
болмақ.
Монография оқырманға Қазақстан Президентінің - Қазақстан халқы АссамблеясыТөрағасының Ассамблея сессияларында сөйлеген сөздерінде көрініс тапқан бейбітшілік пенқоғамдық келісім

Слайд 26Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті

Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаев

Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті         Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаев

Слайд 30Зевс құдайы 4-модуль.Сыни  тұрғыдан  ойлау  модулі.   

Зевс құдайы 4-модуль.Сыни  тұрғыдан  ойлау  модулі.   

Слайд 31Жұптық тапсырма.2 редактор

Жұптық тапсырма.2 редактор

Слайд 33Артемедиа храмы 5-модуль. Талантты және дарынды балалармен жұмыс  

Артемедиа храмы 5-модуль. Талантты және дарынды балалармен жұмыс  

Слайд 34“Нұрлы жол” редакциясы

“Нұрлы жол” редакциясы

Слайд 366-модуль.Родос алыбы. Оқыту  үшін  және  оқытуды  бағалау.  

6-модуль.Родос алыбы. Оқыту  үшін  және  оқытуды  бағалау.  

Слайд 37Оқушыларды бағалау

Оқушыларды бағалау

Слайд 38Үйге тапсырма:
1.87-88-жаттығулар.
2.Шығармашылық тапсырма:бұқаралық
ақпарат құралдарынан
ең көкейтесті мәселерді жазып

келу.
3.Шығармащылық тапсырма: “Аналарға қарыздармыз
мәңгілік”тақырыбында ойтолғау.

Үйге тапсырма: 1.87-88-жаттығулар.2.Шығармашылық тапсырма:бұқаралық ақпарат құралдарынан ең көкейтесті мәселерді жазып келу.3.Шығармащылық тапсырма: “Аналарға қарыздармыз мәңгілік”тақырыбында ойтолғау.

Слайд 39Хеопс пирамадасы 7-модуль.Қорытынды.Үй тапсырмасына ой тастау.

Хеопс пирамадасы 7-модуль.Қорытынды.Үй тапсырмасына ой тастау.

Слайд 40Ертеде бір алма ағашы болыпты

Ертеде бір алма ағашы болыпты

Слайд 41Алма ағашы кішкентай баламен дос болыпты

Алма ағашы кішкентай баламен дос болыпты

Слайд 42Бала екеуі күн сайын бірге ойнайды екен

Бала екеуі күн сайын бірге ойнайды екен

Слайд 43Ағаш баланы йіліп, құшақ жая қарсы алады.

Ағаш баланы йіліп, құшақ жая қарсы алады.

Слайд 44Бала өзін үлкен сезініп мәз мейрам болады.

Бала өзін үлкен сезініп мәз мейрам болады.

Слайд 45Ағашқа өрмелеп,

Ағашқа өрмелеп,

Слайд 46Бұталарымен алысып ойнайды.

Бұталарымен алысып ойнайды.

Слайд 47Жемісін жеуді де ұмытпапты.

Жемісін жеуді де ұмытпапты.

Слайд 48Кей күндері тығылысып та ойнайды екен.

Кей күндері тығылысып та ойнайды екен.

Слайд 49Шаршаған кезде ағаштың көлеңкесінде жатып ұйықтап та алады.

Шаршаған кезде ағаштың көлеңкесінде жатып ұйықтап та алады.

Слайд 50Ағаш екеуі ажырамас,

Ағаш екеуі ажырамас,

Слайд 51Шынайы достар болыпты.

Шынайы достар болыпты.

Слайд 52Екеуі де бақытты күй кешіпті.

Екеуі де  бақытты  күй кешіпті.

Слайд 53Бірақ қатал тағдыр өте шығады. Бала есейіп,

Бірақ қатал тағдыр өте шығады. Бала есейіп,

Слайд 54Өзіне басқа дос, жар тауып алады.

Өзіне басқа дос, жар тауып алады.

Слайд 55Күндердің күнінде ағаш жалғыз қалыпты.

Күндердің күнінде ағаш жалғыз қалыпты.

Слайд 56Араға жылдар салып әлгі бала ағашқа келіпті. Ағаш: “Кел,үстіме шық, жемісімді

же, ойнайық” -”Мен есейдім, ержеттім. Олай ойнай алмаймын.Сен одан да маған

ақша берші”-дейді бала. -Менде ақша қайдан болсын? Бірақ менің жемісімді алып сатсаң болады- дейді алма.
Араға жылдар салып әлгі бала ағашқа келіпті.  Ағаш: “Кел,үстіме шық, жемісімді же, ойнайық”  -”Мен есейдім,

Слайд 57Бала алманың бірін де қалдырмай теріп алады да кете барады. Ағаш

тағы да жалғыз қалады...

Бала алманың бірін де қалдырмай теріп алады да кете барады.   Ағаш тағы да жалғыз қалады...

Слайд 58Арадан бірнеше жыл өтеді. Бала ағашқа қайта келгенде ағаш қатты

қуанады. -Кел, ескі күндердегідей ойнайық,- дейді шаттана. -Менің қазір жанұям бар.Оларды асырау

керек.Баспана керек. Сен одан да маған көмек бере аласың ба?-дейді бала Саған берер үйім жоқ. Қаласаң менің бұталарымды кесіп баспана салып ал –дейді ағаш.
Арадан бірнеше жыл өтеді. Бала ағашқа қайта келгенде ағаш қатты қуанады.  -Кел, ескі күндердегідей ойнайық,- дейді

Слайд 59Бала ағаштың барлық бұталарын кесіп, арқалап кете барады.

Бала ағаштың барлық бұталарын кесіп, арқалап кете барады.

Слайд 60Ағаш тағы да жалғыз қалады...

Ағаш тағы да жалғыз қалады...

Слайд 61Менде қайық жоқ.Бірақ менің кеудемді алып қолдансаң болады – дейді

ағаш.
Бала ағашқа қайта келгенде, көптен көрмеген досын көріп ағаш қатты

қуанады.
-Бұрынғыдай ойнайықшы демеймін. Жай ғана сөйлессек те болады ,- дейді ағаш.
Бірақ бала қартайғанын айтып шағымданады.
-Маған қайық керек. Алыс сапарға шығып демалғым келеді- дейді.

Менде қайық жоқ.Бірақ менің кеудемді алып қолдансаң болады – дейді ағаш. Бала ағашқа қайта келгенде, көптен көрмеген

Слайд 62Бала ағашты шауып қайық жасауға алып кетеді

Бала ағашты шауып қайық жасауға алып кетеді

Слайд 63Араға жылдар салып қайта келеді. -Кешір, саған берер ешнәрсем қалмады

,- дейді ағаш мұңайып. -Жемісім де жоқ... - Оны жейтін менде тіс

те жоқ. -Сен өрмелеп ойнайтын кеудем де жоқ... -Оған шығатын менде күш те жоқ.
Араға жылдар салып қайта келеді.  -Кешір, саған берер ешнәрсем қалмады ,- дейді ағаш мұңайып. -Жемісім де

Слайд 64-Қураған тамырларымнан басқа саған берер ешнәрсем қалмады,- дейді жылап тұрып. -Маған

ешнәрсенің қажеті де жоқ.Тек отыратын жайлы орын болса болғаны,- дейді

бала күрсініп.
-Қураған тамырларымнан басқа саған берер ешнәрсем қалмады,- дейді жылап тұрып. -Маған ешнәрсенің қажеті де жоқ.Тек отыратын жайлы

Слайд 65Олай болса кел маған сүйеніп отыр – дейді ағаш. Бала ағашқа

сүйеніп отырғанда ағаш қуаныштан жылап қоя береді...

Олай болса кел маған сүйеніп отыр – дейді ағаш. Бала ағашқа сүйеніп отырғанда ағаш қуаныштан жылап қоя

Слайд 66Бұл әңгіме баршамызға қатысты. Ағаш- біздің ата анамыз.Бала - Біздерміз. Жас

кезімізде немесе қажет болғанда ғана еске аламыз. Біздің бақытымыз үшін

олар ешуақытта аянбайды. Сіз қалай ойлайсыз?...
Бұл әңгіме баршамызға қатысты. Ағаш- біздің ата анамыз.Бала - Біздерміз. Жас кезімізде немесе қажет болғанда ғана еске

Слайд 67Назарларыңызға рахмет!

Назарларыңызға рахмет!

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика