Разделы презентаций


Зат есім қазақ тілі

Содержание

Тақырыбы: 1-бөлім: Өзім туралы. Өзіме киім үлгісін таңдаймын. 5-сабақ. У дыбысының дауысты және дауыссыз болып айтылуы.Оқу мақсаты: 2.4.1.2 *«у», «и, й» әріптерінің емлесін сақтап жазу. 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Пәні:Қазақ тілі
Күні: 28. 04. 2018 ж.


Мұғалімнің аты-жөні: Касенова Аида Сейдыгалиевна
Сынып: 2 «Б»
Қатысқандар:22

Пәні:Қазақ тілі    Күні: 28. 04. 2018 ж. Мұғалімнің аты-жөні: Касенова Аида Сейдыгалиевна Сынып: 2

Слайд 2Тақырыбы: 1-бөлім: Өзім туралы.
Өзіме киім үлгісін таңдаймын.
5-сабақ. У

дыбысының дауысты және дауыссыз болып айтылуы.
Оқу мақсаты: 2.4.1.2 *«у», «и,

й» әріптерінің емлесін сақтап жазу.
2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру
2.1.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты өзара сұхбаттасу

Тақырыбы: 1-бөлім: Өзім туралы. Өзіме киім үлгісін таңдаймын. 5-сабақ. У дыбысының дауысты және дауыссыз болып айтылуы.Оқу мақсаты:

Слайд 3Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар жасай алады:
 У дыбысының дауысты

және дауыссыз болып айтылатынын туралы біледі.
Оқушылардың көбі жасай алады:


 У дыбысының дауысты және дауыссыз болатынын ажыратады және дәлелдеп мысал келтіре алады.
Оқушылардың кейбірі жасай алады:
 Берілген сөйлемдерден у дыбысын тауып, дауысы және дауыссыз екенін айта алады.
Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар жасай алады:  У дыбысының дауысты және дауыссыз болып айтылатынын туралы біледі. Оқушылардың

Слайд 4Тілдік мақсат: Оқушылар адамдардың ұқсас сипаттарын талқылайды.
Негізгі терминдер мен

сөз тіркестері: Бәйшешек, Бақбақ, дулыға, сәукеле, кимано, ішік.
Тіл, қарым-қатынас,

пікірлесу, ой бөлісу.
Сабақта диалог /жазу үшін пайдаланылатын тіл:
Талқылау үшін сұрақтар:
 Сөйлеу не үшін қажет?
 Тіл және сөйлеудің адам өміріндегі маңызы қандай?
Ауызекі сөйлеу және жазбаша сөйлеу дегенді қалай түсіндіңдер?
Диалог деген не? Монолог деген не? Мысал келтіріп дәлелде.
У дыбысы қандай жағдайда дауысты және дауыссыз болады?

Тілдік мақсат: Оқушылар адамдардың ұқсас сипаттарын талқылайды. Негізгі терминдер мен сөз тіркестері: Бәйшешек, Бақбақ, дулыға, сәукеле, кимано,

Слайд 5Құндылықтар: Оқушыларды ұлттық киімдерді сақтауға және өзге ұлттарға дәріптей

білуге тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс: Әдебиеттік оқу, жаратылыстану, көркем еңбек.


Ойлау дағдылары: Білу, түсіну, қолдану, талдау.
Алдыңғы білімдер: Қарым-қатынас құралы қалай аталады? Тіл арқылы қандай әрекеттер жүзеге асады? Сенің ана тілің қалай аталады? Сөйлеу не үшін қажет? Ауызекі сөйлеу мен жазбаша сөйлеу дегенді қалай түсіндіңдер? Диалог пен монолог туралы не білдіңдер? У қандай дыбыс? Қандай жағдайда дауысты немесе дауыссыз болады?

Құндылықтар: Оқушыларды  ұлттық киімдерді сақтауға және өзге ұлттарға дәріптей  білуге  тәрбиелеу.Пәнаралық байланыс: Әдебиеттік оқу,

Слайд 6Сабақтың басы. Шаттық шеңбері:
Шеңберге жиналып, бір-біріне жылы лебіз, тілек

айтады.
17-жаттығу. Мәтінді көшіріп жазып, дауысты дыбыстың астын бір, дауыссыз

дыбыстың астын екі сызықпен сыз. Сөйлемдерді оқиды, талдайды.
ҚБ. Белсендіру
3-дөңгелекті жасыл, сары, қызыл түспен бояту.
ҚБ «Қол шапалақ» әдісі

Сабақтың басы. Шаттық шеңбері: Шеңберге жиналып, бір-біріне жылы лебіз, тілек айтады. 17-жаттығу. Мәтінді көшіріп жазып, дауысты дыбыстың

Слайд 7Бағалау критерийлері
Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады және жауап береді.
Дескриптор
− мәтін

мазмұнына сай нақты
сұрақтар қояды;
− сұрақтың құрылымын

сақтайды;
− қойылған сұрақтарға жауап береді.



Бағалау критерийлеріМәтіннің мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады және жауап береді.Дескриптор− мәтін мазмұнына сай нақты    сұрақтар

Слайд 8Сабақтың ортасы
Оқулықпен жұмыс. 19-жаттығу. Оқылым.
Мәтінді түсініп оқу.

Мәтіннен
у дыбысы бар сөздерді табу. Дауысты және дауыссыз екенін

айту.
Ұжымдық жұмыс: Рөлдік ойын. Бәйшешек, Бақбақ, автор, қарт адам. «Екі жұлдыз, бір тілек»



Сабақтың ортасы Оқулықпен жұмыс.  19-жаттығу. Оқылым. Мәтінді түсініп оқу. Мәтіннен у дыбысы бар сөздерді табу. Дауысты

Слайд 10Бағалау критерийлері
«у», «и, й» әріптерінің емлесін дұрыс қолданады.
Дескриптор
− «у»

әрпінің емлесін дұрыс қолданады;
− «у» әріптерінің емлесін сақтап жазады;
− сөздерді

буынға бөле алады;
− сөздерден сөйлем құрап жазады;
− “у” дауысты немесе дауыссыз екенін дәлелдейді.



Бағалау критерийлері «у», «и, й» әріптерінің емлесін дұрыс қолданады.Дескриптор− «у» әрпінің емлесін дұрыс қолданады;− «у» әріптерінің емлесін

Слайд 11Дәптермен жұмыс
22-жаттығу. Оқылым. Сөздерді буынға бөліп оқы.
Жазылым. У-дың

дауысты немесе дауыссыз екенін дәлелде.
«Өз жұмысыңды бағала» тапсырмасы бойынша


   

 

№ 1 «Сауатты жазу»; № 2 «Көркем жазу»;
№ 3 «Шығармашылық жұмыстарды орындау».

2

3

1

Дәптермен жұмыс 22-жаттығу. Оқылым. Сөздерді буынға бөліп оқы. Жазылым. У-дың дауысты немесе дауыссыз екенін дәлелде. «Өз жұмысыңды

Слайд 12Сергіту сәті.
Аяқпенен топ-топ, Ақылменен лоп-лоп.
Бір оңға, бір

солға, Басымызды бұрайық.


Сергіту сәті.  Аяқпенен топ-топ,  Ақылменен лоп-лоп.Бір оңға, бір солға,   Басымызды бұрайық.

Слайд 1321-жаттығу. Айтылым
Суреттен өзіңе ұнайтын киім үлгілерін таңдап, оның себебін

түсіндір.
ҚБ «Бас бармақ» әдісі

21-жаттығу. Айтылым Суреттен өзіңе ұнайтын киім үлгілерін таңдап, оның себебін түсіндір. ҚБ «Бас бармақ» әдісі

Слайд 14Бағалау критерийлері
Күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға
байланысты өзара сұхбаттасу
Дескриптор
− таңдаған киім

үлгілеріне қатысты ойын айтады;
− басқалардың айтқан сөзін мұқият тыңдап, өз

ұсынысын айта алады.
Бағалау критерийлеріКүнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарғабайланысты өзара сұхбаттасу Дескриптор− таңдаған киім үлгілеріне қатысты ойын айтады;− басқалардың айтқан сөзін

Слайд 15Өзіңе қандай киім үлгісі ұнайды және себебін түсіндір.

Өзіңе қандай киім үлгісі ұнайды және себебін түсіндір.

Слайд 16Бағалау критерийлері
Дулыға, сәукеле сөздерін буынға бөліп, буын санын анықтайды.
Дескриптор
Суреттегі

заттарды атайды. Мағынасын түсіндіреді.
Буынға бөлуді біледі.
Дыбыстық талдау жасайды.


Бағалау критерийлеріДулыға, сәукеле сөздерін буынға бөліп, буын санын анықтайды. ДескрипторСуреттегі заттарды атайды.  Мағынасын түсіндіреді.Буынға бөлуді біледі.

Слайд 17Шығармашылық тапсырма

Шығармашылық тапсырма

Слайд 18ҚБ 3 «Бағдаршам» әдісі


ҚБ  3 «Бағдаршам» әдісі

Слайд 19Қорытынды бөлім
«Өрмекші торы» стратегиясы арқылы сұрақтарға жауап беру.
У

дыбысы туралы не білдің? Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қою.


Қорытынды бөлім «Өрмекші торы» стратегиясы арқылы сұрақтарға жауап беру. У дыбысы туралы не білдің? Өткен тақырыптар бойынша

Слайд 20Рефлекия.
Бағалау шкаласы арқылы өз деңгейлерін анықтайды.


«1»-білмеймін;

«2-4»- түсінігім бар әлі де толықтыру керек;
«5-6»

- білемін, түсінемін, өзіме сенімсізбін; «7-8» - жақсы; «9-10» - өте жақсы.

Рефлекия. Бағалау шкаласы арқылы өз деңгейлерін анықтайды.«1»-білмеймін;    «2-4»- түсінігім бар әлі де толықтыру керек;

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика