Разделы презентаций


Информатика пәнімен кіріктірілген сабақтар жүйесі

Содержание

МақсатыБілімділікЭЕМ қатысуымен шешілетін есептердің ішінде, әдетте логикалық деп аталатын есептерде аз емес екендігінен,Логика және пікір ұғымдары туралы ақпарат беру.Тәрбиелік Оқушылардың ой-өрісін дамыту.ДамытушылықОқушыларды әдептілікке, ұқыптылыққа дағдыландыру.

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Информатика пәнімен
кіріктірілген сабақтар жүйесі

Информатика пәнімен кіріктірілген сабақтар жүйесі

Слайд 2Мақсаты
Білімділік

ЭЕМ қатысуымен
шешілетін
есептердің ішінде,
әдетте логикалық
деп аталатын есептерде

аз емес екендігінен,
Логика және пікір
ұғымдары туралы
ақпарат беру.
Тәрбиелік


Оқушылардың
ой-өрісін
дамыту.

Дамытушылық


Оқушыларды
әдептілікке,
ұқыптылыққа
дағдыландыру.

МақсатыБілімділікЭЕМ қатысуымен шешілетін есептердің ішінде, әдетте логикалық деп аталатын есептерде аз емес екендігінен,Логика және пікір ұғымдары туралы

Слайд 3Сабақтың типі:
Сабақтың түрі:
Сабақтың әдісі:
Сабақтың формасы:
Сабақтың көрнекілігі:
Жаңа сабақты меңгерту

Бинарлық сабақ
Дәстүрлі

Интерактивті тақта,


карточкалар, компьютер
сұрақ-жауап, түсіндірме

Сабақтың типі:Сабақтың түрі:Сабақтың әдісі:Сабақтың формасы:Сабақтың көрнекілігі:Жаңа сабақты меңгертуБинарлық сабақДәстүрліИнтерактивті тақта, карточкалар, компьютерсұрақ-жауап, түсіндірме

Слайд 5Оқушылармен амандасу, жоқ оқушыларды анықтау, көңілдерін сабаққа аудару.
Ұйымдастыру бөлімі

Оқушылармен амандасу, жоқ оқушыларды анықтау, көңілдерін сабаққа аудару. Ұйымдастыру бөлімі

Слайд 6Үй тапсырмасы
12=
523=
856=
907=
100001111111000=
333=

Үй тапсырмасы12=523=856=907=100001111111000=333=

Слайд 71 1 0 0

1 1 0 0

Слайд 8 1000001011

1000001011

Слайд 91 5 3 0

1 5 3 0

Слайд 13Логиканың негізгі түсініктері

Логиканың негізгі түсініктері

Слайд 14Пікір деп ақиқат немесе жалған екенін тұжырымдауға болатын, мағынасы бойынша

аяқталған сөйлемді айтамыз.

Пікір деп ақиқат немесе жалған екенін тұжырымдауға болатын, мағынасы бойынша аяқталған сөйлемді айтамыз.

Слайд 15Мысал. “Қар - ақ”, “2·2=4” деген ақиқат, ал “Тау тегіс”, “2·2=5”

деген – жалған пікір болып табылады.

Мысал. “Қар - ақ”,  “2·2=4” деген ақиқат,  ал “Тау тегіс”, “2·2=5” деген – жалған пікір

Слайд 16Пікірлер жалпы және жеке болып бөлінеді.

Пікірлер жалпы және жеке болып бөлінеді.

Слайд 17Жеке пікір нақты фактілерді көрсетеді, мысалы, “3+3

болды”.

Жеке пікір нақты фактілерді көрсетеді, мысалы, “3+3

Слайд 18Жалпы пікірлер объектілер немесе құбылыстар тобының қасиеттерін сипаттайды, мысалы, “Егер

жаңбыр жауған болса онда көше су болып жатыр”, “Кез келген

квадрат параллелограмм болып табылады”.
Жалпы пікірлер объектілер немесе құбылыстар тобының қасиеттерін сипаттайды, мысалы, “Егер жаңбыр жауған болса онда көше су болып

Слайд 19Логика - пікірлер және олардың байланыстары туралы ғылым.

Логика - пікірлер және олардың байланыстары туралы ғылым.

Слайд 20

Неміс ғалымы Г.В.Лейбниц
(1666 жылы) алғаш рет ойлау,
пайымдау заңдарындағы

анықталмағандықтың ауызша төрелік етуін және пікірлер арасындағы байланысты математикалық қатынас

түрінде анықталатын математика тіліне аударуға тырысты.

Г.В.Лейбниц
1646 – 1716

Неміс ғалымы Г.В.Лейбниц (1666 жылы) алғаш рет ойлау, пайымдау заңдарындағы анықталмағандықтың ауызша төрелік етуін және пікірлер арасындағы

Слайд 21Жүз жылдан соң ағылшын математигі Джордж Буль математикалық заңдылықтарға бағынатын

логикалық әмбебап тілді құру туралы Лейбниц идеясын дамытып, логикалық алгебраның

атасы атанды.

Д.Буль
1815 – 1864

Жүз жылдан соң ағылшын математигі Джордж Буль математикалық заңдылықтарға бағынатын логикалық әмбебап тілді құру туралы Лейбниц идеясын

Слайд 22Ғылыми пән ретінде логиканың
бірнеше нұсқалары дараланады
Формальды
логика
Ықтималдық
логика

Математикалық
логика

Ғылыми пән ретінде логиканың бірнеше нұсқалары дараланадыФормальды логикаЫқтималдық логикаМатематикалық логика

Слайд 23Пікірлер алгебрасы – идеал пікірлерге қатысты ақиқат немесе жалған пікір

деп тұжырымдауға болатын пікірлерді зерттейтін логикалар алгебрасы.

Пікірлер алгебрасы – идеал пікірлерге қатысты ақиқат немесе жалған пікір деп тұжырымдауға болатын пікірлерді зерттейтін логикалар алгебрасы.

Слайд 24Қарапайым пікірлер логикалар алгебрасында латынның бас әріптерімен таңбаланады: А={Абай – қазақ

халқының ұлы ақыны}. B={А.С.Пушкин – ұлы математик}.

Қарапайым пікірлер логикалар алгебрасында латынның бас әріптерімен таңбаланады: А={Абай – қазақ халқының ұлы ақыны}. B={А.С.Пушкин – ұлы

Слайд 25Құрмалас пікірлер табиғи тілде пікірлер алгебрасында логикалық амалдармен алмастырылатын “және”,

“немесе”, “теріске шығару” сөздері арқылы құрылады.

Құрмалас пікірлер табиғи тілде пікірлер алгебрасында логикалық амалдармен алмастырылатын “және”, “немесе”, “теріске шығару” сөздері арқылы құрылады.

Слайд 26Бастауыштың
жасалу
жолдары

Бастауыштың  жасалу жолдары

Слайд 28Ауылдың маңы-
Балалар шуы-
3. Асық ойнаған -

4. Оның айтып отырғаны


5. Алтау -
Төртеу-
6. Жығылған-
7. Ол өзі-

Бекіту

Ауылдың маңы-Балалар шуы-3. Асық ойнаған - 4. Оның айтып отырғаны –5. Алтау -  Төртеу-6. Жығылған- 7.

Слайд 30Үйге тапсырма:
§ 3.1
3.1 тапсырма

37 жаттығу

Үйге тапсырма:§ 3.1 3.1 тапсырма37 жаттығу

Слайд 31Компьютерлік сауатты боп,
Тілімізді сақтайық!

Компьютерлік сауатты боп,Тілімізді сақтайық!

Слайд 32Назарларыңызға рахмет!

Назарларыңызға рахмет!

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика