Разделы презентаций


Комуникативті оқыту технологиясы Е. Тлеуғазы Алматы мемлекеттік политехникалық

Содержание

Оқыту технологиясының мақсаты :Жекелей немесе шағын топтарға бөліп, өз алдарына мақсат және талап қоя отырып, тәрбиелі, білімді, сонымен қатар нарықтық заманда бәсекеге төтеп бере алатын қабілеттілікке үйрету.

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Комуникативті оқыту технологиясы
Е. Тлеуғазы
Алматы мемлекеттік политехникалық колледжі

Комуникативті оқыту технологиясыЕ. ТлеуғазыАлматы мемлекеттік политехникалық колледжі

Слайд 2Оқыту технологиясының мақсаты :
Жекелей немесе шағын топтарға бөліп, өз алдарына

мақсат және талап қоя отырып, тәрбиелі, білімді, сонымен қатар нарықтық

заманда бәсекеге төтеп бере алатын қабілеттілікке үйрету.
Оқыту технологиясының мақсаты :Жекелей немесе шағын топтарға бөліп, өз алдарына мақсат және талап қоя отырып, тәрбиелі, білімді,

Слайд 3Өзектілігі:
Заманауи техника меңгерген, коммуникативті белсенділігі жоғары, логикалық ойлау жүйесі дамыған,

мамандарды тәрбиелеу бүгінгі таңда өзекті мәселе.

Өзектілігі:Заманауи техника меңгерген, коммуникативті белсенділігі жоғары, логикалық ойлау жүйесі дамыған, мамандарды тәрбиелеу бүгінгі таңда өзекті мәселе.

Слайд 4Оқыту технологиясының құрылымы:
1.1 Салыстыру
1.2 Талқылау
1.3 Қорытындылау

Оқыту технологиясының құрылымы:1.1 Салыстыру 1.2 Талқылау  1.3 Қорытындылау

Слайд 5Күтілетін нәтиже:
1.     Түрлі әдістерді пайдалану сабақтың нақты мәнін терең ашуға

көмектеседі;
2.     Оқушылардың барлығын сабаққа қатыстыруға мүмкіндік туады;
3.     Олардың әрқайсысының деңгейін

анықтауға болады;
4.     Оқушылардың көбін бағалауға мүмкіндік бар;
5.     Оқушыларды ізденіске баулып, өз бетімен жұмыс істеуге үйретеді;
6.     Оқушылардың қабілеттері, сөз саптау еркіндігі, ұйымшылдығы, шығармашылық белсенділігі артады;
7.     Жеке тұлғалық сипатын дамытуға, шығармашылығын шыңдауға, өзіне деген кәсіби сенімін қалыптастырады
Күтілетін нәтиже:1.     Түрлі әдістерді пайдалану сабақтың нақты мәнін терең ашуға көмектеседі;2.     Оқушылардың барлығын сабаққа қатыстыруға мүмкіндік туады;3.    

Слайд 7Оқытушы Е. Тлеуғазының жаңа білімді меңгеру технологиясы
жаңа тақырып
бойынша
алдын-ала


берілетін
тапсырмалар
жүйесі
тапсырмалар
негізіндегі
әңгіме-сұхбат,
пікірлесу
қосымша
материалдар,
ғылыми
еңбектермен
жұмыс

оқулық,
оқу
құралдарымен
жұмыс

жинақтау,
қорытындылау,
саралау

ОЙ ТАСТАУ,
ОЙЛАНТУ,
ОЙЛАУ
Студенттің әрекеті
Мұғалім

Оқушы
БІЛІМ
ТҮСІНІК
ҚОЛДАНУ
АНАЛИЗ
СИНТЕЗ
БАҒА
АНАЛИЗ
СИНТЕЗ
БАҒА
ҚОРЫТЫН
ДЫЛАУ

Оқытушы Е. Тлеуғазының жаңа білімді меңгеру технологиясыжаңа тақырып бойынша алдын-ала берілетін тапсырмалар жүйесітапсырмаларнегізіндегіәңгіме-сұхбат,пікірлесуқосымшаматериалдар,ғылыми еңбектерменжұмысоқулық,оқу құралдарыменжұмысжинақтау,қорытындылау,саралауОЙ ТАСТАУ,ОЙЛАНТУ,ОЙЛАУСтуденттің әрекетіМұғалімОқушыБІЛІМТҮСІНІКҚОЛДАНУАНАЛИЗСИНТЕЗБАҒААНАЛИЗСИНТЕЗБАҒАҚОРЫТЫНДЫЛАУ

Слайд 8Еркіндік
Гуманизм
Ой салу,
ойлату, ойлану
Өзін-өзі оқыту
Өзін-өзі таныту
Бір-бірін оқыту
Ұстаз
пәлсафасы
Оқушы-мұғалім
іс-әрекетінің
алмасып келуі

ЕркіндікГуманизмОй салу, ойлату, ойлануӨзін-өзі оқытуӨзін-өзі танытуБір-бірін оқытуҰстаз пәлсафасыОқушы-мұғаліміс-әрекетініңалмасып келуі

Слайд 9
Технология
Көзделген нәтиженің орындалу кепілі
Нақтылы мақсатқа негізделген болашақ оқу

үрдісінің жобасы
Сатыланған және тәртіптелген іс-әрекет жүйесі
Мұғалімнің кәсіби қызметін жаңартушы
Жоспарланған түпкі

нәтижеге жетудің кепілдік берерліктей іс-әрекеттер жиынтығы

Білім беру стандартының негізгі талаптарына жетудің нақты жолы

ТехнологияКөзделген нәтиженің  орындалу кепілі Нақтылы мақсатқа негізделген болашақ оқу үрдісінің жобасыСатыланған және тәртіптелген іс-әрекет жүйесіМұғалімнің

Слайд 10Технологиялық оқытуда
Оқушы іс-әрекеті
-оқушы - оқыту субьектісі
-мақсатқа дербес, өз іс-әрекетімен жетуші,

белсенді тұлға.
-өз-өзін, бір-бірін оқытушы.
-өнерпаз, жасампаз еңбек иесі
-өз ізденісімен табысқа жетуші

шығармашылық тұлға (сапалы өнім шығарушы)
конструктор
өзін-өзі оқытушы
Ол технолог
оқыту үшін оқушы
өнертапқыш


Мұғалім іс-әрекеті

-жеке тұлғаға бағытталған тапсырма ұсынушы, нақты мақсат қоюшы.
-бағыт-бағдар беруші, кеңесші, ақылшы.
-оқушының жетістігін құптаушы, ынталандырушы.
-мақсатқа жетелеуші, оның тиімді жолын ұсынушы.
-қабылдап алушы, сарапшы, ақыл-кеңесші.
-әділ би.

Технологиялық оқытудаОқушы іс-әрекеті-оқушы - оқыту субьектісі-мақсатқа дербес, өз іс-әрекетімен жетуші, белсенді тұлға.-өз-өзін, бір-бірін оқытушы.-өнерпаз, жасампаз еңбек иесі-өз

Слайд 11
Оқыту
Дәстүрлі
Технологиялық
Мұғалім
Оқу құралы
Оқушы
Оқушы
Оқу құралы
Мұғалім

ОқытуДәстүрліТехнологиялықМұғалімОқу құралыОқушыОқушыОқу құралыМұғалім

Слайд 12Өнімсіз деңгей


Өнімді деңгей
Блум таксономиясы

Өнімсіз деңгей  Өнімді деңгейБлум таксономиясы

Слайд 13
Вариативтілігі
Икемділігі
Ашықтығы

-әр оқушының тілегі, ынтасы ескеріледі.
-балалардың жеке жұмыс істеуіне

мүмкіндік беріледі.
1. Тапсырмаларды таңдап ала алады.
2. Кіммен жұмыс істеуін өзі

қалайды.
3. Тапсырманы орындау әдістерін өздері таңдайды.

-Сабақ жоспары
оқушылар тілегіне
сай өзгеріп
отырады.
-Оқушылардың
іс-әрекетіне сай
өз жоспарына
мұғалім коррекция
жасай алады.

-Оқушылар өз
еңбегі,
іс-әрекетіне талдау
жасай алады.
Мұғалімге де ұсыныс
айта алады.
Оқушы – “субьект” ,
оған деген құрмет
бар.

Жеке тұлғаға бағытталған оқыту технологиясы

ВариативтілігіИкемділігі Ашықтығы -әр оқушының тілегі, ынтасы ескеріледі.-балалардың жеке жұмыс істеуіне мүмкіндік беріледі.1. Тапсырмаларды таңдап

Слайд 141-Жыл
2-Жыл
5-Жыл
4-Жыл
3-Жыл

1-Жыл2-Жыл5-Жыл4-Жыл3-Жыл

Слайд 151-Жыл
2-Жыл
3-Жыл
4-Жыл
5-Жыл

1-Жыл2-Жыл3-Жыл4-Жыл5-Жыл

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика