Разделы презентаций


Тиімді т?сілдер

Содержание

Ақмола облысы Жарқайың ауданы Тасты-Талды орта мектебіМурзабекова Гулмира ЗагыперовнаБілімі: жоғары, АрПИ-1996ж, физика және математика факультетіПәні: физика және математикаСанаты: ІЕңбек өтілі: 14 жыл

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Тиімді әдіс - тәсілдер
Пән мұғалімі: Г.З. Мурзабекова

Тиімді әдіс - тәсілдерПән мұғалімі: Г.З. Мурзабекова

Слайд 2Ақмола облысы Жарқайың ауданы Тасты-Талды орта мектебі
Мурзабекова Гулмира Загыперовна
Білімі: жоғары, АрПИ-1996ж,

физика және математика факультеті
Пәні: физика және математика
Санаты: І
Еңбек өтілі: 14

жыл
Ақмола облысы Жарқайың ауданы  Тасты-Талды орта мектебіМурзабекова Гулмира ЗагыперовнаБілімі: жоғары, АрПИ-1996ж, физика және математика факультетіПәні: физика

Слайд 3Мақсаты:
Осы тәсілдер арқылы ойлау қабілеттері өседі;
бір-біріне жақын, жылы қарым-қатынас орнайды;
ынтымақтастық

орнайды;
тілдік, сөздік қорлары молаяды;
дұрыс сұрақ қоя білуге үйренеді;
негізгі сөзді

табуға жетелеуші сөздерді таба біледі,
есте сақтау қабілеттері жақсарады;
ал оның өзі алдағы уақыттағы мемлекеттік сынақ ҰБТ-ға дайындықты жақсартады.



Мақсаты:Осы тәсілдер арқылы ойлау қабілеттері өседі;бір-біріне жақын, жылы қарым-қатынас орнайды;ынтымақтастық орнайды; тілдік, сөздік қорлары молаяды;дұрыс сұрақ қоя

Слайд 4Жақсы көңіл – күй күннің сәтті өтуіне тілектес

Жақсы көңіл – күй күннің сәтті өтуіне тілектес

Слайд 5Сергіту және топқа бөлу әдістері
Топқа бөлерде немесе сабақтың басталу сәтінде

қолайлы жағымды орта туғызу үшін мен әдеттегі сергіту сәттерін емес

(бейнеролик) оқушылар бір-біріне жақын, жылы қарым-қатынас орнату мақсатында іс-қимыл әрекеттерін керек ететін жаттығуларды таңдаймын.

«Үш қол» әдісі –(қызыл-қол алысу, көк-маңдай түйістіру, сары – арқаны түйістіру)
«Құтқарушы» әдісі: Капитан-1, Юнго -2, Құтқарушы -3, Ас-4
«Сынып қайтала» ойыны, т.б.


Сергіту және топқа бөлу әдістеріТопқа бөлерде немесе сабақтың басталу сәтінде қолайлы жағымды орта туғызу үшін мен әдеттегі

Слайд 6Бақытты бала
Сыныптағы климат

Бақытты балаСыныптағы климат

Слайд 7Мен кіммін?
Бұл стратегия тұйық балаларды сөзге тартуда таптырмайтын тәсіл. Ашық,

жабық сұрақтар қойдыру арқылы сұрақ қойдыра отырып қарсы жұптардың бірі

дұрыс сұрақ қоя білуге үйренеді. Екінші жұбы негізгі сөзді табуға жетелеуші сөздерді таба біледі, сөздік қорының молаюына себеп болады
Мен кіммін?Бұл стратегия тұйық балаларды сөзге тартуда таптырмайтын тәсіл. Ашық, жабық сұрақтар қойдыру арқылы сұрақ қойдыра отырып

Слайд 8
.
«Музыкалы қобдиша» стратегиясы оқушыларға сүйікті тәсілдердің бірі. Үй жұмысын қайталағанда,

жаңа тақырыпты бекіту кезеңіне қолдануда өте тиімді.

.«Музыкалы қобдиша» стратегиясы оқушыларға сүйікті тәсілдердің бірі. Үй жұмысын қайталағанда, жаңа тақырыпты бекіту кезеңіне қолдануда өте тиімді.

Слайд 9
.
Дауыстап
айтылатын ой
«Дауыстап айтылатын ой» тәсілі оқушыларды жарыса сөйлеу үстінде

өз ойының желісінен айрылып қалмауға, топтық шу ортасында ойлана білуге

үйретеді
.Дауыстап айтылатын ой«Дауыстап айтылатын ой» тәсілі оқушыларды жарыса сөйлеу үстінде өз ойының желісінен айрылып қалмауға, топтық шу

Слайд 10Ойлан –жұптас-бөліс
«Ойлан-жұптас-бөліс» стратегиясы бір-бірін тыңдай білуге, ой қосуға, диалогке түсуге

үйретеді.

Ойлан –жұптас-бөліс«Ойлан-жұптас-бөліс» стратегиясы бір-бірін тыңдай білуге, ой қосуға, диалогке түсуге үйретеді.

Слайд 11Тақтаға өткен тақырыптағы негізгі ұғым, шаманың белгіленуі, құрал т.с.с. жазып

қойып, не екенін сұрау өте тиімді тәсілдердің бірі.
Негізгі ұғымдар

Тақтаға өткен тақырыптағы негізгі ұғым, шаманың белгіленуі, құрал т.с.с. жазып қойып, не екенін сұрау өте тиімді тәсілдердің

Слайд 12A. Кез келген бұрыштың тригонометриялық функциялары
B. Тригонометриялық функциялардың қасиеттері
C.Бұрыштың градустық

және радиандық өлшемі
D.Негізгі тригонометриялық тепе - теңдіктер
E. Келтіру формулалары
F. Қосу

формулалары


Сабақ барысында келесі факторларды ретімен, маңызына, құндылығына қарай орналастырып қою.

A. Кез келген бұрыштың тригонометриялық функцияларыB. Тригонометриялық функциялардың қасиеттеріC.Бұрыштың градустық және радиандық өлшеміD.Негізгі тригонометриялық тепе - теңдіктерE.

Слайд 14Арасындағы айырмашылығы …
1. Баяндау тәсілі

2. Рекуренттік тәсіл
1.Аналитикалық тәсіл



2.Графиктік тәсіл
Неге?
... ... болып табылады, ал .... - .....
A
B

Арасындағы айырмашылығы … 1. Баяндау тәсілі 2. Рекуренттік тәсіл1.Аналитикалық тәсіл 2.Графиктік тәсілНеге? ... ... болып табылады, ал

Слайд 15Тақырыптық түйінді сөздер
Келтірілген сөздердің қайсысы ________________________________ жатады?
Сөздер банкісі
Біздің тақырып
Масса,

деформация, жол, жылдамдық, траектория, динамометр, Гук заңы, материялық нүкте, күш,

инерция, кеңістік, уақыт, пластикалық, серпімді.
Тақырыптық түйінді сөздерКелтірілген сөздердің қайсысы  ________________________________ жатады?Сөздер банкісіБіздің тақырыпМасса, деформация, жол, жылдамдық, траектория, динамометр, Гук заңы,

Слайд 16Өткен тақырыпты сұрағанда, жаңа тақырыпты бекіткенде баланың есте сақтау қабілетін

жақсартуда өте тиімді

Өткен тақырыпты сұрағанда, жаңа тақырыпты бекіткенде баланың есте сақтау қабілетін жақсартуда өте тиімді

Слайд 17 Аз уақыт ішінде бүгінгі сабақтағы жаңа тақырыпты қамтитын негізгі

сөздерді түсіндіріп беру
Жаңа тақырыпты меңгерткенде баланың есте сақтау қабілетін

жақсартуда өте тиімді
Аз уақыт ішінде бүгінгі сабақтағы жаңа тақырыпты қамтитын негізгі сөздерді түсіндіріп беру Жаңа тақырыпты меңгерткенде баланың

Слайд 181 қадам алға, 1 қадам артқа
Ынтымақтастыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелейді, оқығанын ойға

түсіру, есте сақтау қабілетін жақсартуға көмектеседі.

1 қадам алға, 1 қадам артқаЫнтымақтастыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелейді, оқығанын ойға түсіру, есте сақтау қабілетін жақсартуға көмектеседі.

Слайд 19Керек затты ғана ал
Топ мүшелері бәрі мұғалім столына жақын келіп

үстелдің үстіндегі заттардың ішінен бүгінгі тақырыпқа керек заттарды таңдап алады.

Керек затты ғана алТоп мүшелері бәрі мұғалім столына жақын келіп үстелдің үстіндегі заттардың ішінен бүгінгі тақырыпқа керек

Слайд 20Біз бүгін/соңғы бірнеше сабақ барысында оқыған негізгі сөздер келтірілген.
Олардың ретін

еске түсіру үшін, сендерде 1 минут бар.

Жадыны дамытуға арналған

ойын
Біз бүгін/соңғы бірнеше сабақ барысында оқыған негізгі сөздер келтірілген.Олардың ретін еске түсіру үшін, сендерде 1 минут бар.

Слайд 21 Сұрақты тап…
Сұрақтардың бірнеше жауабы ұсынылған.
Қандай сұрақтар қойылды?
Екінші мүшесінен

бастап
әрбір мүшесі алдыңғы мүшесіне
қандайда бір тұрақты санды
қосқанда

шығатын сандар
тізбегін атаймыз

Денеде туындайтын үдеу оған
әрекет етуші күшке тура
пропорционал, ал массасына
кері пропорционал

қосу, алмастыру,
графиктік тәсіл

Екі тәсілі бар:
механикалық жұмыс істеу
(соққы, үйкеліс, сығу),
қоршаған денелермен
жылу алмасу

Ол дененің жұмыс
істеу қабілетін
сипаттайтын шама

2 түрі бар: серпімді
және пластикалық

1

2

3

4

6

7

Сұрақты тап…Сұрақтардың бірнеше жауабы ұсынылған.Қандай сұрақтар қойылды?Екінші мүшесінен бастап әрбір мүшесі алдыңғы мүшесіне қандайда бір

Слайд 22
.
Коллаж құрастыру
Оқушылар бүкіл сабақ бойы орындаған тапсырмаларға сәйкес мұғалімнен түрлі

жетондар алып отырады. Сабақ соңында бір-бірін бағалайтын уақытта әрбірі көршісімен

орын ауыстырып соның партасындағы жиналған жетондардан әрбір тапсырманың суретіне сай жетонды жапсырып, коллаж құрастырады.
.Коллаж құрастыруОқушылар бүкіл сабақ бойы орындаған тапсырмаларға сәйкес мұғалімнен түрлі жетондар алып отырады. Сабақ соңында бір-бірін бағалайтын

Слайд 23
Стратегиялар
Суреттерді
сөйлету
Болжау
Кім көп
формула біледі?
Insert
Синквейн
Акроөлең
1
2
3
4
6
7

СтратегияларСуреттерді сөйлетуБолжауКім көп формула біледі?InsertСинквейнАкроөлең123467

Слайд 24ИНЬ-ЯНЬ СТРАТЕГИЯСЫ
Бұл стратегия оқушылардың ойын жүйелеуге, әрбір көлеңкелі нәрсенің күнгей

жағы да бар екенін айыра білуге үйретеді


ИНЬ-ЯНЬ СТРАТЕГИЯСЫБұл стратегия оқушылардың ойын жүйелеуге, әрбір көлеңкелі нәрсенің күнгей жағы да бар екенін айыра білуге үйретеді

Слайд 25Сенің алдыңда көп кедергілер кездеседі. Сен оған мойыма. Тек қана

алға!
Өмірлік ұстаным
Бұл стратегияның тиімділігі педұжымның, сыныптың қаншалықты бір-бірін етене жақын

білетіндігі, ұйымшылдығы, қарым-қатынасы қандай деңгейде екенін көрсетуінде.
Сенің алдыңда көп кедергілер кездеседі. Сен оған мойыма. Тек қана алға!Өмірлік ұстанымБұл стратегияның тиімділігі педұжымның, сыныптың қаншалықты

Слайд 26
Шәкірт болып көрмеген ұстаз болып жарытпас

Шәкірт болып көрмеген ұстаз болып жарытпас

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика