Разделы презентаций


Рационал сандар?а амалдар ?олдану т?сілдері

Содержание

Сабақтың мақсаты:Рационал сандарды қосу, азайту, көбейту және бөлу ережелерін түсіндіру, қасиеттерін ұғындыру. Алған білімдерін есептер шығаруда тиімді қолдана білуге үйрету.Сабақтың міндеттері: 1. Пәнге деген қызығушылығын арттыру,2.Логикалық ойлау қабілетін

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Тақырыбы:
Рационал сандарға
амалдар қолдану

Тақырыбы:Рационал сандарға амалдар қолдану

Слайд 2Сабақтың мақсаты:Рационал сандарды қосу, азайту, көбейту және бөлу ережелерін түсіндіру,

қасиеттерін ұғындыру. Алған білімдерін есептер шығаруда тиімді қолдана білуге үйрету.
Сабақтың

міндеттері:
1. Пәнге деген қызығушылығын арттыру,
2.Логикалық ойлау қабілетін дамыту.
3.Шапшаңдыққа, дәлдікке тәрбиелеу
Күтілетін нәтижелер:
1.Рационал сандарды қосуды, азайтуды үйренеді
2. Рационал сандарды көбейтуді, бөлуді үйренеді
3. Әр түрлі сандарға амалдар қолдануды меңгереді;
4. Өз беттерінше есептер шығара білуге қалыптасады;

Сабақтың мақсаты:Рационал сандарды қосу, азайту, көбейту және бөлу ережелерін түсіндіру, қасиеттерін ұғындыру. Алған білімдерін есептер шығаруда тиімді

Слайд 3I. Ұйымдастыру кезеңі
Сәлемдесу, түгендеу
«Түстер» арқылы топқа бөлу

I. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, түгендеу«Түстер» арқылы топқа бөлу

Слайд 4








IІ. Үй тапсырмасын тексеру
Бәрі дұрыс болса: 5
Бір қате: 4
Екі қате:

3
Үш қате: 2
№632
(4*8-7*8):0,6=-40
(9,3*4-1,5*4):-6=-5,2
(2,1*1/3-6*1/3):(-1,3)= 1
(6,7*2,5-9,5*2,5):(-7)= 1

IІ. Үй тапсырмасын тексеруБәрі дұрыс болса: 5Бір қате: 4Екі қате: 3Үш қате: 2№632(4*8-7*8):0,6=-40(9,3*4-1,5*4):-6=-5,2(2,1*1/3-6*1/3):(-1,3)= 1(6,7*2,5-9,5*2,5):(-7)= 1

Слайд 5



















Үй тапсырмасын қорытындылау
«Ыстық орындық»

Үй тапсырмасын қорытындылау«Ыстық орындық»

Слайд 6 
Рационал сандарды салыстырыңдар

 Рационал сандарды салыстырыңдар

Слайд 7 -3

-2

-1 0 1 2 3

F E D О A B C
-3      -2

Слайд 8
Ой шақыру
Q
Z
N


 
Рационал сандар

Ой шақыруQZN Рационал сандар

Слайд 9Тарихи мағлұмат









Рационал сандарға амалдар қолдану
IІІ. Жаңа сабақ
Сан ұғымы өте ерте

заманда туған. Бұл ұғым ғасырлар бойы кеңейтіліп әрі жалпылана түскен.

Өлшеулер жүргізу қажеттілігі оң рационал сандарға әкеп соқтырды.Теңдеулерді шешу теріс сандардың шығуына алып келді. Теріс сандар ұзақ уақыт бойы “жалған” сандар деп есептеліп, “қарыз” (“борыш”), “жеткіліксіздік” (“жетімсіздік”) ретінде түсіндіріліп келген. Оң және теріс сандарға амалдар қолдану ережесі ұзақ уақыт бойы тек қосу және азайту жағдайлары үшін ғана ғарастырылып отырған.
Тарихи мағлұматРационал сандарға амалдар қолдануIІІ. Жаңа сабақСан ұғымы өте ерте заманда туған. Бұл ұғым ғасырлар бойы кеңейтіліп

Слайд 10Тек 17 ғасырда ғана Декарт пен Ферма енгізген координаттар әдісі

пайдаланыла бастағаннан бері теріс сандар оң сандар мен тең құқылы

сандар ретінде қабылданады. Бүтін және бөлшек сандар рационал жиынын құрайды. Бұл сандар есептеуге қолайлы: екі рационал санның қосындысы, айырмасы, көбейтіндісі және бөліндісі (бөлгіш нөлден басқа сан болғанда) рационал сандар болып табылады. Рационал сандардың тығыздық қасиетібар, мұның арқасында кез келген кесіндісі бірлік өлшем ретінде қабылданған кесіндімен кез келген дәлдік дәрежесі бойынша өлшеуге және де өлшеу нәтижесін рационал санмен өрнектеуге болады. Сондықтан рационал сандар ұзақ уақыт бойы адамзаттың іс жүзінде қажеттіктерін толық қамтамасыз етіп келді (және де қазіргі кезге дейін қамтамасыз етуде).
Тек 17 ғасырда ғана Декарт пен Ферма енгізген координаттар әдісі пайдаланыла бастағаннан бері теріс сандар оң сандар

Слайд 11Таңбалар ережесі

Таңбалар ережесі

Слайд 12
Постер қорғау
І топ Рационал сандарды қосу және азайту
ІІІ топ Рационал

сандарды бөлу
ІІ топ Рационал сандарды көбейту

–Постер қорғауІ топ Рационал сандарды қосу және азайтуІІІ топ Рационал сандарды бөлуІІ топ Рационал сандарды көбейту

Слайд 13Мысалдар:
Бос орынға теңдік тура болатындай санды қойыңдар: 4 + (-10)=-6 (-15)+(- 8

)=-23 21-(5-8)= 24 -18-(9-5)=-22




Мысалдар:Бос орынға теңдік тура болатындай санды қойыңдар: 4 + (-10)=-6  (-15)+(- 8  )=-23  21-(5-8)=

Слайд 14Мысалдар:
 
(-2)3=
(-4)2=
(-3)(-2)(-5)=
-8
16
-30



Мысалдар: (-2)3=(-4)2=(-3)(-2)(-5)=-816-30

Слайд 15Мысалдар:
 
2
24:(-3)=
-8


Мысалдар:  224:(-3)=-8

Слайд 16Сергіту сәті Логикалық сұрақтар

Сергіту сәті Логикалық сұрақтар

Слайд 17
ІV. Жаңа сабақты бекіту
дәптермен жұмыс
09.12.15
№638

ІV. Жаңа сабақты бекітудәптермен жұмыс09.12.15№638

Слайд 18№639
(0,25-1):(-5)=

4) 1,4*(-7)+(-0,8)=

6) 5,6:(-4)+0,4=

№639(0,25-1):(-5)=4) 1,4*(-7)+(-0,8)=6) 5,6:(-4)+0,4=

Слайд 19


Екі теріс санның қосындысы__________


-4-(-10) айырманы табыңдар__________________________________


3. Екі теріс

санның көбейтіндісі ________________


4. (-112 ) мәнін табыңдар______________


5.

(3 *(-2) *5)тиімді тәсілмен есепте. _________________


6. 3х=-12 теңдеуін шешіңдер _____________



ТЕРІС САН

121

-30

6

ОҢ САН

-4

V. Жаңа сабақты қорытындылау
«Жауабы қайда» ойыны (сәйкестік тесті)

Екі теріс санның қосындысы__________-4-(-10) айырманы табыңдар__________________________________ 3. Екі теріс санның көбейтіндісі ________________ 4. (-112 ) мәнін

Слайд 20Үйге тапсырма: №639(1,3,5)

Үйге тапсырма: №639(1,3,5)

Слайд 21VІІ. Бағалау
Кері байланыс

VІІ. БағалауКері байланыс

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика