Разделы презентаций


Рационал сандарды к?бейту та?ырыбына есептер шы?ару

Содержание

Қош келдіңіздер!

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Қызылорда облысы, Жаңақорған ауданы, Келінтөбе ауылы, №192 орта мектептің математика

пәнінің мұғалімі Оңғарбаева Меруерт Қалымбетқызы
Сабақтың тақырыбы:
Рационал сандарды көбейту




Қызылорда облысы, Жаңақорған ауданы, Келінтөбе ауылы, №192 орта мектептің математика пәнінің мұғалімі Оңғарбаева Меруерт ҚалымбетқызыСабақтың тақырыбы:Рационал сандарды

Слайд 2

Қош келдіңіздер!

Қош келдіңіздер!

Слайд 3

Мақсаты:
А) Білімділік: Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп, жинақтап

жүйелеу. Таңбалары әр түрлі, таңбалары бірдей сандарды көбейтіп, көбейтіндіні таба

білуге үйрету;

Ә) Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру. Ой-өрісін кеңейту. Теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру;

Б) Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, тез шешім қабылдай білуге, пәнге деген қызығушылығын арттыра отырып тәрбиелеу.

Мақсаты: А) Білімділік: Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп, жинақтап жүйелеу. Таңбалары әр түрлі, таңбалары бірдей сандарды

Слайд 4

Көрнекілігі:
Компьютер. Интерактивті тақта. Ережелер. Мысалдар.

Сабақтың түрі:
Жаңа сабақты меңгерту

Сабақтың әдісі:
Деңгейлеп саралап оқыту. Сұрақ – жауап. Ой – қозғау.Түсіндірмелі әдіс.

Көрнекілігі: Компьютер. Интерактивті тақта. Ережелер. Мысалдар.Сабақтың түрі: Жаңа сабақты меңгерту

Слайд 5

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі
Оқушыларды түгелдеу, сабаққа назарын аудару


Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңіОқушыларды түгелдеу, сабаққа назарын аудару

Слайд 6|х+7|/16 = 32/25,6

A. 6; -4,2.
1,8/ |х-0,9| = 3/8,5

B. 3;-2,4.
6,9/11,5 = 5,7/ |х+0,5| C. 13;-27.
9,8/2,1= 12,6/ |х-0,3| D. 9;-10.
№520 есеп
(7,8-2,625)*16/23
(2+5/9+1+11/45)*2*7:19 +8*(3-13,8:5,6+2:5)
Жауабы:6.

ІІ. Сәйкесін тап – тест (үй жұмысын тексеру) №513, №520-есептер

|х+7|/16 = 32/25,6        A. 6; -4,2.  1,8/ |х-0,9| =

Слайд 7

Кез-келген
теріс сан оң саннан
кіші
тең
үлкен
III.Тірек схемалары бойынша сұраққа жауап алу

Кез-келген теріс сан оң саннанкішітеңүлкенIII.Тірек схемалары бойынша сұраққа жауап алу

Слайд 8

а
кез - келген теріс сан нөльден
а > 0
a

0
a = 0

а кез - келген теріс сан нөльдена > 0a < 0a = 0

Слайд 9

Қарама – қарсы
сандардың
қосындысы
0-ге тең
1- ге тең
-1 -ге

тең

Қарама – қарсы сандардың қосындысы 0-ге тең1- ге тең-1 -ге тең

Слайд 10

Координаталық түзу бойында
-3,2 саны -3 тің
Оң жағында
Қарама-
қарсы
Сол жағында

Координаталық түзу бойында -3,2 саны -3 тіңОң жағындаҚарама-қарсыСол жағында

Слайд 111.Екі теріс санның қосындысы қалай табылады?
2.Таңбалары әр түрлі санды қалай

қосамыз?
3.Таңбалары әр түрлі сандарды азайту қалай орындалады?
4.Таңбалары бірдей сандарды азайту

қалай орындалады?
5.Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығын қалай табады?
6.Қарама-қарсы сандардың қосындысы неге тең?
7.Қандай сандар натурал сандар деп аталады?
8.Қандай сандар бүтін сандар деп аталады?
9.Қандай сандар рационал сандар деп аталады?

Сен білесің бе?

1.Екі теріс санның қосындысы қалай табылады?2.Таңбалары әр түрлі санды қалай қосамыз?3.Таңбалары әр түрлі сандарды азайту қалай орындалады?4.Таңбалары

Слайд 12

Сабақтың тақырыбы:
“Рационал
сандарды көбейту”

Сабақтың тақырыбы: “Рационал сандарды көбейту”

Слайд 13


(-4) ● 3

2/15 ●(-3/5)

(-8) ●(-3)

(-2,5) ●(-1/3)

(-3/8)

●(-4/15)

(-2/3)4

(-2) ●(-5) ●(-7)

(-7)*(-0,5)*(-6)*(-0,1)*(-30)

а ● 0



-7 ● 0


3 ● 0 ●(-7,5)


-0,5 ● 9


(7 ●(-0,4)) ● 5


(с+(-0,7)) ● 4

ІV. Жаңа сабақты оқып үйрену

(-4) ● 3 2/15 ●(-3/5) (-8) ●(-3) (-2,5) ●(-1/3) (-3/8) ●(-4/15) (-2/3)4 (-2) ●(-5) ●(-7) (-7)*(-0,5)*(-6)*(-0,1)*(-30) а

Слайд 15-3 ●(-18)
27 ●(-2)
-2 ●(-15)
9 ●(-7)
-30 ●(-2)
-15 ● 4

№522.Сандарды ауызша көбейтіңдер:

-3 ●(-18)27 ●(-2)-2 ●(-15)9 ●(-7)-30 ●(-2)-15 ● 4№522.Сандарды ауызша көбейтіңдер:

Слайд 169) -100 ● 0,81

10) -0,3 ●(-40)

11) -99 ● 0,1

12)

-100 ●(-1)
№523.Көбейтуді орындаңдар

9)  -100 ● 0,8110) -0,3 ●(-40)11) -99 ● 0,112) -100 ●(-1) №523.Көбейтуді орындаңдар

Слайд 175) (-0,2)3
6) (-1/2)3
7) (-10)2+97
8) (-0,9)2-1
9) (-2/3)3-1
№526.Өрнектің мәнін табыңдар

5) (-0,2)36) (-1/2)37) (-10)2+978) (-0,9)2-19) (-2/3)3-1№526.Өрнектің мәнін табыңдар

Слайд 181) (-20) ●(-1) ●(-2) ●(-3) ●(-4)
2) (-1/2) ● 2

●(-1/3) ● 3 ●(-1/4) ● 4
3) (-0,1) ● 10 ●(-0,2)

● 5 ●(-0,25) ● 4

№541.Көбейтіндінің мәнін табыңдар

1) (-20) ●(-1) ●(-2) ●(-3) ●(-4) 2) (-1/2) ● 2 ●(-1/3) ● 3 ●(-1/4) ● 43) (-0,1)

Слайд 191) (1/4-2/3) ●(4/5-2/15) ●(-3/5)
2) (1/6-5/9) ●(1/2-3/7) ● 7,2
3) (5/6-2/3) ●(7/8-1/2)

●(-4)
№547.Есептеңдер:

1) (1/4-2/3) ●(4/5-2/15) ●(-3/5)2) (1/6-5/9) ●(1/2-3/7) ● 7,23) (5/6-2/3) ●(7/8-1/2) ●(-4) №547.Есептеңдер:

Слайд 20

VI. Сергіту сәті. Сабақты қорытындылау
“Мысық пен күшік”

ойыны
Таңбаларды есте сақтау
Мысық - теріс таңбалы
Күшік – оң

таңбалы
VI. Сергіту сәті.    Сабақты қорытындылау“Мысық пен күшік” ойыныТаңбаларды есте сақтау Мысық - теріс таңбалы

Слайд 21

1)
2)
3)
4)
.
=
.
=
=
.


.
=
-
+
-
-
-
-
-
+


+

+

+

+

1) 2) 3) 4) . = . = = . . = - + - - -

Слайд 22Бос орындарды толтырып, х-тің мәнін табыңдар.

Бос орындарды толтырып,  х-тің мәнін табыңдар.

Слайд 23

VІII. Үй тапсырмасы:
“Рационал сандарды көбейту” тақырыбын оқу
Ережелерді жаттау


VII. Оқушылар білімін бағалау

№523(1-8), №526(1-4),
№524, №525, №528.

VІII. Үй тапсырмасы:“Рационал сандарды көбейту” тақырыбын оқуЕрежелерді жаттау

Слайд 24

Назар қойып тыңдағандарыңызға рахмет!

Назар қойып тыңдағандарыңызға рахмет!

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика