Разделы презентаций


Панорамный урок Достижения Казахстана

Содержание

Сабақтың мақсаты: 1. Білімділік : оқушылардың таным - дүниесін кеңейте отырып, етістіктің грамматикалық құрамын меңгерту2.Дамытушылық: оқушылардың сөздік қорын дамытып, сөйлеу мәнерін жетілдіріп, өздігінен білім алуға бағыталған ізденімпаздық қасиеттерін қалыптастыру3.Тәрбиелік:

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Сабақтың тақырыбы:
ҚАЗАҚСТАННЫҢ ЖЕТІСТІКТЕРІ
ЕТІСТІКТІҢ ҚҰРАМЫ
7 - СЫНЫП

Сабақтың тақырыбы:ҚАЗАҚСТАННЫҢ ЖЕТІСТІКТЕРІЕТІСТІКТІҢ ҚҰРАМЫ7 - СЫНЫП

Слайд 2Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік : оқушылардың таным -

дүниесін кеңейте отырып, етістіктің грамматикалық құрамын меңгерту
2.Дамытушылық: оқушылардың сөздік қорын

дамытып, сөйлеу мәнерін жетілдіріп, өздігінен білім алуға бағыталған ізденімпаздық қасиеттерін қалыптастыру
3.Тәрбиелік: еліміздің 20 жылдық тәуелсіздігін дәріптеу, жетістіктерін мақтан ету арқылы елжандылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың мақсаты:   1. Білімділік : оқушылардың таным - дүниесін кеңейте отырып, етістіктің грамматикалық құрамын меңгерту2.Дамытушылық:

Слайд 3
Сабақтың көрнекілігі: интериактивті тақта, ашық журнал, портреттер, қағаздар, маркер.
Сабақтың түрі:

практикалық сабақ
Сабақтың әдіс - тәсілдері: фонетикалық жаттығулар, ынталандыру әдісі, әңгімелеу,

сұрақ - жауап, өзіндік іздендіру, “Баяндама”, “Тұлғаны танып біл”оқыта үйрету ойындары, ой ояту, диспут, “Ара ұясы” техникасы, “Тірек мәтін” техникасы, морфологиялық талдау.
Пәнаралық байланыс: тарих
Сабақтың көрнекілігі: интериактивті тақта, ашық журнал, портреттер, қағаздар, маркер.Сабақтың түрі: практикалық сабақСабақтың әдіс - тәсілдері: фонетикалық

Слайд 4Күтілетін нәтиже:
Оқытудың әдістемелік жүйесін жетілдіреді;
Білім беруді гуманизациялап және

демократияландырады;
Белсенділіктің, біліктіліктің жоғары деңгейін қалыптастырады;
Оқу үрдісін басқарудың тиімділігі артады;
Білім

сапасын көтеру, оқушының әрбір пән бойынша мемлекеттік
стандарт деңгейінде 100 пайыздық үлгерімін қамтамасыз етеді;
Оқу үрдісінің субъекттеріне қолайлы жағдайлар жасалады;
Оқушыларды жеке дифференциалды үй жұмысымен қамтамасыз етеді;
Дарынды балаларды дер кезінде анықтап және дамытады;
Оқушы білімін бағалаудың әділеттілігін қамтамасыз етеді.



Күтілетін нәтиже: Оқытудың әдістемелік жүйесін жетілдіреді; Білім беруді гуманизациялап және демократияландырады; Белсенділіктің, біліктіліктің жоғары деңгейін қалыптастырады;Оқу үрдісін

Слайд 5І кезең
1.Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сабаққа қызығушылығын арттыру
ә) Фонетикалық жаттығу

жасау (ерін жаттығуы: О,Ө,Ү,Ұ езу жаттығуы: Ы,І,Ә) осы дыбыстарды

дұрыс айтуға жаттықтыру
І кезең 1.Ұйымдастыру кезеңі:а) Сабаққа қызығушылығын арттыру ә) Фонетикалық жаттығу жасау (ерін жаттығуы: О,Ө,Ү,Ұ  езу жаттығуы:

Слайд 62.Үй тапсырмасын тексеру.
А) сұрақ - жауап арқылы өткен тақырыпты қайталау

1. Тәуелсіз Отанымыз қалай аталады?
2. Мемлекеттік ту қашан бекітілді?

3. Мемлекеттік әнұран қай жылы өзгертілді?
4. Ұлттық рәміздер ненің белгісі?
Ә) “Ассоциация қатарын” құру

Тәуелсіздік

2.Үй тапсырмасын тексеру.А) сұрақ - жауап арқылы өткен тақырыпты қайталау 1. Тәуелсіз Отанымыз қалай аталады? 2. Мемлекеттік

Слайд 7ІІ кезең
2.1. Өз бетінше жаңа тақырыпты меңгеру
Мақсаты: Оқушылардың өз бетімен

білім алуына

бейімдеу
Әдісі: “Данышпан үкілер” техникасы

Мәтінмен жұмыс

1.Сөздікпен жұмыс
Ұлтаралық келісім – международное соглашение
Күллі әлем – весь мир
Жетістіктері - достижения

2. Мәтіннен негізгі (жаңа) ұғымдарды табу
3. Мәтіннен таныс емес ақпаратты табу

4. Мәтіннің негізгі ойын сурет, сызба арқылы бейнелеп көр
5. Талқылауға арналған манызды ойларды тап

ІІ кезең2.1. Өз бетінше жаңа тақырыпты меңгеруМақсаты: Оқушылардың өз бетімен білім алуына

Слайд 82.2. Жұмыс нәтижесін мұғаліммен бірігіп талқылау
Мақсаты: ой ояту, оқушыға өзіндік

ой

- пікір, қорытынды шығаруға
мүмкіндік беру
Әдісі: диспут, оқыта үйрету ойындары

Т
А
П
С
Ы
Р
М
А
Л
А
Р

“Баяндама”

“Тұлғаны танып біл”

2.2. Жұмыс нәтижесін мұғаліммен бірігіп талқылауМақсаты: ой ояту, оқушыға өзіндік

Слайд 92.3. Алған теориялық білімді практика жүзінде пысықтау
Мақсаты: оқушы өз ісіне

сенімді және ортақ

міндеттерін шешуге ынталандыру;
Әдісі: “Ара ұясы” техникасы, “Тірек мәтін”
техникасы

2.3. Алған теориялық білімді практика жүзінде пысықтауМақсаты: оқушы өз ісіне сенімді және ортақ

Слайд 10ІІІ кезең
3.1. Деңгейлік тапсырмалар орындау
Мақсаты: оқушылар жоғарғы деңгейге жетуге мақсат


етіп, тапсырмалар үшін балл жинайды

Үш деңгейлік тапсырмалар ұсыну

І деңгей – оқушылық (репродуктивтік) стандарт

ІІІ деңгей – эвристикалық, күрделі

ІІ деңгей – алгоритмдік, орташа қиындық

ІІІ кезең3.1. Деңгейлік тапсырмалар орындауМақсаты: оқушылар жоғарғы деңгейге жетуге мақсат

Слайд 11І ДЕҢГЕЙ
оқушылық (репродуктивтік) стандарт
1. “Қазақстан жетістіктері” мәтінінен етістіктерді теріп

жазыңдар
2. “Қазақстан жетістіктері” мәтінінің мазмұнын орыс тілінде айтып беріндер
3. Туынды

етістіктің жұрнақтарын атаңдар. Мысалы келтіріңдер

Бағалау жүйесі – 5 балл
(Мемлекеттік стандарты меңгеруге мүмкіндік алады)

І  ДЕҢГЕЙоқушылық (репродуктивтік) стандарт1. “Қазақстан жетістіктері” мәтінінен етістіктерді теріп жазыңдар2. “Қазақстан жетістіктері” мәтінінің мазмұнын орыс тілінде

Слайд 12ІІ ДЕҢГЕЙ алгоритмдік, орташа қиындық
1. “Қазақстан жетістіктері” мәтіндегі сөйлемдерге он

сұрақ қойыңдар, сол бойынша өзара сөйлесіңдер.
2. Мәтіннің мазмұнын айтып беріңдер.
3.

Сөздікті пайдаланып, 10 туынды етістік жазыңдар.

Бағалау жүйесі - +4 балл
(оқушы алға ұмтылады)

ІІ ДЕҢГЕЙ  алгоритмдік, орташа қиындық1. “Қазақстан жетістіктері” мәтіндегі сөйлемдерге он сұрақ қойыңдар, сол бойынша өзара сөйлесіңдер.2.

Слайд 13ІІІ ДЕҢГЕЙ
эвристикалық, күрделі
“Қазақстанның болашағы” туралы ертегі құрастырып жазыңдар.
Бағалау жүйесі –

+3 балл
(өз күшіне сенімділік пайда болады)

ІІІ ДЕҢГЕЙэвристикалық, күрделі“Қазақстанның болашағы” туралы ертегі құрастырып жазыңдар.Бағалау жүйесі – +3 балл(өз күшіне сенімділік пайда болады)

Слайд 14IV КЕЗЕҢ
Бағалау.
Қазақ тілі пәні бойынша 7 – сыныбының
“Ашық журналы”

IV КЕЗЕҢБағалау.Қазақ тілі пәні бойынша 7 – сыныбының“Ашық журналы”

Слайд 15 V КЕЗЕҢ Үй тапсырмасы. 1. 27 бет, 6 – тапсырма 2. “Мақтанышым –

Қазақстан” эссе жазу

V КЕЗЕҢ Үй тапсырмасы. 1. 27 бет, 6 – тапсырма 2. “Мақтанышым – Қазақстан” эссе

Слайд 16Зейін қойғандарыңызға рахмет!

Зейін қойғандарыңызға рахмет!

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика